PvdA maakt stemmen simpel Nieuwe matras? Nu 20% voordeel op alle Auping matrassen! auping Hetze NIEUWS 5 plaza COLUMN Tommy Wieringa Op Facebook een be richt van Omroep Brabant gelezen, over een Afghaans vluchtelingengezin dat binnenshuis kebab had probe ren te maken 'in een soort frituur- schaaltje'. Nog maar een maand in Ulvenhout, en nu al de brand weer voor de deur. De foto toont de man met het fri- tuurschaaltje in zijn hand, zijn echtgenote staart naar de verbran de resten. Moorddadige regimes overleefd, mensensmokkelaars en de elementen getrotseerd, en nu verslagen door een frituurschaal- tje. Zo braaf als ze daar stonden, zo klunzig en zo droevig - het vroeg om ontferming, iemand die ze de werking van een afzuigkap uitleg de, maar de mensen die reageer den zagen dat anders. De heer Boudewijns vond het jammer dat de brandweer op tijd was, en de heer Slagter schreef, een beetje offtopic, 'prachtig boek he die ko ran'. Een fijn misverstand, veroorzaakt door het ontbreken van hoofdlet ters, deed zich voor tussen de heer Basten en de heer Jansen. 'Nederland muslemfree en alle muslemvriendjes in kampen', schreef de heer Basten, waarop de heer Jansen antwoordde: 'Zo groot is Kampen niet'. Zijn oplos sing: 'Gewoon dumpen vanuit het vliegtuig in de oceaan'. Daarna keek ik een uitzending van PowNed terug, waar stelsel matig opvattingen als hierboven worden gekweekt. Een Syrische jongeman vertelde dat hij was op genomen in een hospitaal, waar een arts hem adviseerde weer eens seks te hebben om de span ning op zijn sterk vergrote testi kels te verlichten. Een fragment van 25 seconden. Het werd een miljoen keer bekeken, ook in de Arabische wereld, de moslim met zijn grote ballen: zijn familie ver brak het contact en ook in het azc leeft hij sindsdien in een isole ment. Ahmed spande een kort geding aan en zo kregen we een inkijkje 'Nederland muslemfree en alle muslemvriendjes in kampen', schreef de heer Basten in de achtergrond van het frag ment. Een verslaggeefster van PowNed had zich voorgedaan als studente die onderzoek deed voor haar studie. Op haar aanhou dende suggestieve vragen over seksualiteit hadden Ahmed en an deren geantwoord dat hun hoofd er niet naar stond, en dat ze accep teerden dat de gebruiken hier an ders waren dan thuis. Na een dik uur doorvragen vertelde Ahmed dan dat hij was opgenomen van wege zijn grote ballen, een ont boezeming die zonder vraag of context werd uitgezonden, aange kondigd door presentator Rutger Castricum die het een filmpje noemde 'waarbij de vrouwelijke verslaggever het flink te verduren kreeg'. Een jongeman met buikklachten door langdurige seksuele onthou ding, verandert in de montage van PowNed in een seksbeluste moslim met grote ballen die het op onze meiden heeft voorzien. Ik ben niet in mijn eerste Godwin gestikt, maar verwijs hier toch graag naar Julius Streichers Der Stürmer, waarin de Jood princi pieel werd geportretteerd als een seksueel geperverteerd wezen dat eropuit was Arische vrouwen te onteren en de cultuur van het Avondland te ondermijnen. Door de 'app', in werkelijkheid een gelikte website, hoeven le den straks niet meer hun vrije za terdag op te offeren om te ko men meepraten op een congres ver weg in het land, maar kunnen ze toch meebeslissen over de toekomst van hun partij. „Thuis op de bank, samen met een re gionale afdeling of in kroeg." Op congressen van de PvdA komen tussen de 8oo en 1.200 le den, stelt Spekman (foto). „Het totaal aantal leden is veel groter. Niet iedereen kan komen: de congreslocatie is ver weg, de kin deren moeten naar zwemles, ie dereen is druk." Met de app kun nen de leden die willen meepra ten, of alleen over bepaalde on derwerpen waar ze zich druk om maken, dat toch doen. De PvdA heeft een kleine 50.000 leden; er komen welis waar nieuwe leden bij, stelt de PvdA-voorzitter, maar net zo snel pakken teleurgestelde leden hun biezen. Om alleen al de kan didatenlijsten voor lokale verkie zingen te vullen, zijn 6.000 par tijleden nodig. „De vijver waar uit we vissen wordt steeds klei ner. Ook voor andere partijen." Spekman vergelijkt het met de jeugdselectie bij een voetbal club: hoe meer jonge spelers, hoe groter de kans dat er een ta lentje komt bovendrijven. „Ik ben ervan overtuigd dat er nog idealen zijn in de samenleving." Spekman noemt Young and United als voorbeeld, een samenwerkingsver band van vakbond FNV en (politieke) jongere norganisaties dat strijdt voor een hoger mini mum jeugdloon. „Zo'n maatschappelijke bewe ging werkt wel." Spekman blijft geloven in poli tieke partijen als ledenverenigin gen. „Dat hoort bij onze demo cratie." Toch staat in de peilin gen de partij met maar één lid, de PVV van Geert Wilders, fier bovenaan. „Hij heeft ook een enorm probleem met de rekrute ring van nieuwe mensen. Hij heeft - net als andere partijen, wij ook - te maken met afvalli gen. Dat is hartstikke irritant na tuurlijk, maar het maakt de de mocratie ook holler." Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 door Hanneke Keultjes DEN HAAG. Als politieke partijen er niet snel in slagen leden aan zich te binden, dan loopt de be stuurbaarheid van Nederland op termijn gevaar. Daarvoor waar schuwt PvdA-voorzitter Hans Spekman. Hij lanceert vandaag een stem-app om het voor men sen aantrekkelijker te maken zich met de PvdA te bemoeien. tUIT Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat blijkt want de Auping Vivo matras is door de Consumentenbond wederom bekroond met het predikaat 'beste uit de test'. Laatje in onze winkel adviseren welke matras de beste keuze is voor jou! Profiteer nu tijdelijk van 20% voordeel op alle Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op auping.nl/matrasvoordeel *In de actieperiode van 3 oktober t/m 22 november 2015 Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5