Stefan Knuijt weet zijn tuba te laten zingen PZC COLOFON Fotowedstrijd Fan van Zeeland van de VW 10 ZEELAND Wie heeft Zeeland in 2014 het mooist in beeld gebracht? Stem mee op de actie Fan van Zeeland. Het Zeeuws Orkest dwong donderdag avond bewondering af met een programma dat nu eens helemaal anders was. Op het laatste moment waren nog twee werken toegevoegd. HZO ex perimenteerde met de akoestiek in De Mythe door het openschui ven van de zijgordijnen op het po dium. Dit experiment is geslaagd. De steppen van Centraal Azië van Borodin was een aangenaam openingswerk. De thema's, die een voorbijtrekkende karavaan moesten voorstellen, kwamen goed uit. In de Polovetser Dansen, typische Russische exotische mu ziek, hoorde men af en toe een zweem sensualiteit en viel er te ge nieten van de prachtige orkestra tie. HZO respecteerde de verschil len tussen hard en zacht en daar door werd alles transparanter. Het Tubaconcert van Vaughan Williams is een aangenaam luis- terwerk, zeker als het vertolkt wordt door topmuzikant Stefan Knuijt. In het afwisselende werk kon hij zich volledig etaleren, hij speelde de cadensen virtuoos en liet zijn instrument zingen, geen gemakkelijke opdracht met zo'n laag klinkend instrument. Hij zorgde ervoor dat alles helder bleef. De tegenstellingen in klank kleuren en de verschillende tech nieken kwamen goed over. De Finale was een bravoure stuk. Knuijt overtuigde volledig. Ook de strijkers schitterden met een accurate en op maat gesneden begeleiding. Dit soort composities zouden, wat mij betreft, vaker ge programmeerd moeten worden. Pittig en aantrekkelijk. Dat het een concert was met een grote taak voor de blazers werd ook na de pauze onder streept. Zowel de hout- als de ko perblazers moesten niet-gemakke- lijke soli verzorgen. De blazers ver dienen een extra pluim, want ze kweten zich prima van hun taak. In Pan of Syrinx van Nielsen blon ken, naast de romantische solo van de cello, de hobo en klarinet uit. Ook de prachtige orkestkleu- ren die Nielsen in deze composi tie verwerkte, kwamen goed uit. De Symfonische dansen van Grieg vormen een kleurrijke en fantasievolle rapsodie, gebaseerd op Noorse volksmelodieën, vol eeuwig zingende bossen en nostal gie. De fotowedstrijd van VW Zeeland op de website Fan van Zeeland wint elk jaar aan populariteit. De afgelopen maanden wer den meer dan tooo foto's ingestuurd door mensen die op allerlei manieren Zeeland op zijn mooist in beeld brachten. Dit jaar was de opdracht 'laat zien waarom jij fan van Zeeland bent' en richt je hierbij op de volgende drie thema's: Actief Buiten, Culinair of Festivals. Na een eerste selectieronde heeft een jury van VW Zeeland en deze krant de 12 foto's uitgekozen, die u op deze pagina's aantreft. Alle ingezonden fo to's zijn overigens te vinden op de website www.fan- vanzeeland.nl. Over enkele weken kiest de vakjury de winnende foto's binnen de drie thema's. De mooiste foto bin nen het thema Festivals levert twee toegangskaarten voor Concert at Sea 2016 op; de winnende fotograaf binnen het thema Culinair wint een streekpakket ter waarde van 50 euro en voor de mooiste foto bin nen het thema Actief Buiten is de prijs een routepak ket ter waarde van 50 euro. Daarnaast is er een pu blieksprijs: de mooiste van alle 12 foto's wordt be loond met een geldprijs van 250 euro. Wie die prijs wint, bepaalt u. Iedereen kan stemmen op de mooi ste foto via de website: www.pzc.nl/fotowedstrijd. De stemming sluit donderdag 26 november om 12.00 uur. De winnende foto's (vakjury en publieksprijs) worden za terdag 28 november in deze krant gepubliceerd. RECENSIE door Jeanette Vergouwen Stefan Knuijt Najaarsconcert Het Zeeuwse Orkest o.l.v. Ivan Meylemans, m.m.v. Stefan Knuijt (tuba). Gehoord donderdag 12 november in de Mythe in Goes. Nog te horen morgen in de Zeeuwse Con certzaal Middelburg. Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlij ke tegoedbon voor het ophalen van de zaterdagkrant. Abonneren, wijziging vakantieservice? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Gruijthuijsen Commercieel directeur Tessa van Waarde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy state ment op www.pzc.nl Zeeland op zijn mooist in foto's Wie van de drie in Zeeland, foto René van den Berg Kitebuggyen bij de Brouwersdam. foto Kim Claessen Bietentocht. foto Cynthia Cats Kunst in Vlissingen. foto Peter de Hoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44