sponsor een kind Beddengoedspecialist groeit door internetverkoop uit zijn jasje WALCHEREN 9 Smuldertextiel.nl uit Kapelle begon in een garage, maar huist sinds kort in ruim 5000 vierkante meter. Woord Dat het snel kan gaan sinds de op komst van online winkelen bewijst beddengoedwin kel Smulderstex- tiel.nl uit Kapelle. Een kleine twee weken geleden is het bedrijf, dat gerund wordt door vader Henry (55), zoon Mitch (25) en neef Martin (41), vanwege ruimtegebrek verhuisd naar een pand van zo'n vijfdui zend vierkante meter. En dat ter wijl vijftien jaar geleden de garage bij de familie Smulders in Kloetin- ge nog voldoende uitkomst bood. Het familiebedrijf bestaat sinds 1927. „Mijn opa en oma hadden destijds een winkel in Eindho ven", vertelt Henry over de oor sprong. Zijn vader nam het bedrijf over en ging op de markt staan. „In de buurt van Eindhoven was het nogal stil rond de zomerperio de. Daarom vierden ze zeven we ken per jaar vakantie in Zeeland en namen ze een wagentje vol spullen mee." In i960 vestigden ze zich per manent in Zeeland. „Mijn broer Lau en ik gingen al van kleins af aan mee naar de markt", gaat Hen ry terug in de tijd. „We stonden bijvoorbeeld in Goes, Middelburg en Axel. Maar ook buiten Zeeland. Zoals in Spijkenisse en Hellevoet- sluis. Later hebben Lau (inmid dels met pensioen) en ik het be drijf overgenomen. Ik heb altijd op de markt gestaan. Daar ligt dan ook mijn hart. We hebben nog on der de kraam geslapen." Toch besloot het bedrijf ruim tien jaar geleden ook een andere weg in te slaan. Mitch, zoon van Henry, heeft tijdens zijn studie de tijd gehad om de internettak van Smulderstextiel.nl gestalte te ge ven. „In het begin hebben we on ze spullen via Marktplaats aange boden", weet Mitch nog. „Mijn va der zei al snel dat we het serieuzer moesten aanpakken." Dat gebeurde dan ook. „Ik zag vrij snel de potentie", zegt Henry. „Internet is natuurlijk heel toegan kelijk." Inmiddels verwerkt de bedden goedwinkel zo'n 120.000 pakket ten op jaarbasis en is de prognose dat de omzet dit jaar met zestig procent stijgt. Door het online aanbieden van producten bereikt het bedrijf men sen in heel Nederland. Ook uit Bel gië ontvangen ze orders. En er wordt al met meer dan een schuin oog naar België en Duitsland geke ken. De gedeeltelijke switch naar on line was nodig, stellen de twee. „Dat komt door de vergrijzing", meent Mitch, die in het verleden vaak meeging naar de markt. „En de meeste gezinnen bestaan uit tweeverdieners", voegt Henry er aan toe. „Doordeweeks zijn de mensen aan het werk." Toch is er altijd nog een kraam van de familie Smulders op diver se markten binnen en buiten Zee land te vinden. Zoals in Middel burg, waar het bedrijf al 58 jaar een vast gezicht is. Neef Martin neemt deze taak op zich. „Het is nog altijd winstge vend", meent Henry. „En je houd 'Ik heb altijd op de markt gestaan. Daar ligt dan ook mijn hart. We hebben nog onder de kraam geslapen' voeling met je klanten. Bovendien zal het zomerseizoen in Zeeland altijd blijven bestaan." De afgelopen weken waren hec tisch voor het bedrijf. Met de hulp van werknemers, extra krachten, familie en vrienden werd de ver huizing van Kloetinge naar Kapel le gerealiseerd. Voor de familie is het normaal om met z'n allen te werken. Ze zien elkaar dan ook vaak. „Rondom de verhuizing maak ten we een minimum van zeven tig uur in de week", rekent Mitch hardop. „Daarom slaan we de ver jaardagen voorlopig maar even over", besluit Henry lachend. op weg naar zelfstandigheid! Meer nieuws zie: www.pzc.nl Villa Valentijn Middelburg ANBI www.villavalentijnmiddelburg.nl ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 Van de markt tot onlinegigant Henry, Mitch, Laurens en Martin, foto Mechteld Jansen door Len Wolters kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor 25,- per maand steunt u een kind in Afrika, Azië of Midden- en Zuid-Amerika, en daarmee indirect een gezin. Meld u aan als sponsor en maak het verschil! Ga naarwoordendaad.nl/sponsoreenkind vooreen overzicht van kinderen die u kunt steunen. Ook telefonisch staan we u graag te woord: 0183 - 611 874. Stichting Woord en Daad Postbus 560 4200 AN Gorinchem sponsoreenkind@woordendaad.nl woordendaad.nl/sponsoreenkind IBAN: NL64 RABO 0385487088 slapen meer v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel. 011 3 - 85 08 72 Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43