ÜEL6MAM. pimp Mee// momipmujK z/KHfeP&QW üPMMTXf0>m veMBo OP m 'MW vsjmj/0^ ZEELAND 7 INVESTEER IN ZIEKENHUIS VLISSINGEN Cor de Jonge brieven Jagen Griepprik Doel Halloween Onbegrip Arie Lucht 0 0 JJ"'» l jl^VO^v.^ 0^-» jA Het moet toch niet gekker wor den. Het is bekend dat heel veel mensen niets geven om dierenwel zijn. Maar, dat dames nu ook al ja gen, vind ik wel heel erg. Het is elk jaar hetzelfde. Dan gaan de he ren met hun puddinggeweertjes en masse arme diertjes doodschie ten. En dan heeft men nog het lef te zeggen dat de dieren een mooi leven hebben gehad. Altijd weer wordt er de bio-industrie bijge haald, wat volgens mij een nog er gere dierenkwelling is als de jacht. Ik vraag me af wat de lol is van het jagen. Veel plezier van buiten wonen, wordt verpest door het jaarlijkse geknal Het is en blijft een afschuwelijke hobby en be slist geen reclame voor de mens heid. Viroloog Osterhaus (5 november) stelt dat het griepvaccin geen bij werkingen kent. Ik ben het hier niet mee eens. Veel mensen die het vaccin hebben gehad, klagen over hangerigheid en verkoudhe den die niet doorzetten geduren de de hele winter. Afgelopen jaar deed het vaccin zijn werk niet. Me de daardoor overleden 8600 men sen meer. Ook hadden bijna twee miljoen mensen last van klachten. Waren dit mensen die de prik wel of niet gehad hadden? Het nut van de prik is niet echt overtuigend. Wel duidelijk is dat ieder de verant woording heeft voor zichzelf en zelf moet beslissen of hij de prik wel of niet wil. Met of zonder eventuele ongemak ken. Een gemiste kans van burgemees ter Mulder om 'zich niet te willen mengen' in de discussie over het langer openhouden van de kern centrale Doel 1 en 2. Genoemde centrales (27 oktober) staan sa men met 3 en 4 op slechts 16 kilo meter in vogelvlucht van Hulst en daardoor in de eerste gevarenzone als zich een calamiteit voordoet waarbij radioactiviteit vrijkomt. De risico's die dergelijke centrales met zich mee brengen zijn helaas gebleken: Harrisburg, Tsjernobyl, Sennafïeld, Fukushima. Natuur ramp, menselijk falen, sabotage: het is helaas overal mogelijk. In au gustus 2014 was er een sabotage in de reactor 4 van de centrale. Al met al te veel belang om je als burgemeester afzijdig te houden. Niets doen is geen alternatief! Zoutestraat 64, Hulst Halloween (31 oktober) wordt als iets leuks voorgespiegeld. Het wordt geëtaleerd alsof het zeer on schuldig is. Maar is het ook zo on schuldig? We zien doodsmaskers, doodskleden, duiveltjes, grafste nen, bloed en duisternis. In de bijbel wordt Halloween niet genoemd, maar zowel de oude oor sprong als de moderne gebruiken laten zien dat de viering geba seerd is op valse leerstellingen over doden en onzichtbare gees ten. De dood wordt dus geroman tiseerd, het boze (lees Satan) met open armen ontvangen. In het bijbelboek Deuterono- mium 18 (vers 10-12) staat: 'Er mag geen plaats zijn voor hen die gees ten oproepen en raadplegen'. Hoe wel velen Halloween als onschul dig vermaak zien valt uit de bijbel op te maken dat de gebruiken van dit feest terdege niet onschuldig zijn. Steeds vaker hoor ik: in wat voor een wereld leven we? Dan volgt een klaagzang over allerlei wantoe standen (3 november). Eigenlijk al lemaal zaken die niet met elkaar in evenwicht zijn: democratie en dictatuur, fatsoen en grofheid, rijk en arm, eigenbelang en onbaat zuchtigheid, vooruitgang en tradi tie, oud en nieuw, individualisme en gemeenschap, alleenheerschap pij en samenwerking, justitie en volksrecht, discussie en scheldpar tijen, godsdienst en fundamenta lisme, kapitalisme en socialisme, onbeperkte digitale informatiever spreiding en het beperkte vermo gen van informatieverwerking. De ze opsomming is nog lang niet compleet. Burgers pikken de Haagse en Euro pese manier van regeren niet meer. Wanneer gaat Rutte inzien dat hij de wil van 'het volk' niet langer kan negeren? Hetzelfde geldt voor Angela Merkel die zich al gedraagt als de president van het Verenigd Europa. Waarom geen referenda als het om belang rijke kwesties gaat? Democratie zal inhoudelijk vernieuwd moe ten worden. Met grote verbazing las ik de reac tie van de zorginstelling (10 no vember) dat vrijheid een hoog goed is en dat Arie dus het vrije recht had om in zijn eigen on macht ten onder te gaan. Goed was de tegenhanger van mededo gen, want ieder voelt toch aan dat dit zo niet had moeten gebeuren. Het is het failliet van een goede zorgethiek. Vrijheid van Arie mag niet bestaan zonder verantwoorde lijkheid van ons, zorgplicht noe men we dat. Maar mededogen kan niet bestaan zonder rechtvaardig heid. Dat we het ook zo organise ren dat het voor ieder geldt, niet al leen voor die in de krant komt. Ik ben blij met een agent die zijn ver antwoordelijkheid neemt. Dat is in de spanning durven staan van het gezonde verstand: daarin wo nen de waarden van vrijheid én verantwoordelijkheid, van recht vaardigheid én mededogen. 'Vieze' Volkswagen nog leverbaar in Nederland (7 november). Toch weer 130 op A58 Bergen-Roosen- daal (6 november). Aan ons kabi net Rutte-Asscher: het gaat hier om de kwaliteit van de lucht. Graag spoedig serieus beleid. \i/ ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 M. de Smet Weltevredendijk 2, Driewegen W. J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Dick van der Meer L. Goedbloed Dorpsstraat 15, Gapinge Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Rens Stobbelaar Oude Singel 85, Goes W. N. Osterman De Kempenaerst 2, Vlissingen Zeeuwen investeren samen in de Zeeuwse zorg: de uitgebreide vernieuwing van het ADRZ te Vlissingen. Schrijf nu in! INFORMATIE EN AANMELDEN: ZIBCROWD.NL T 0118 -65 22 75 INF0@ZIBCR0WD.NL Kom naar de informatieavond, aanvang 19.30u Woensdag 18 november - Hotel Van der Valk Middelburg Deelname vanaf 2.500,- Jaarlijkse aflossing 5% rente per jaar Rente vanaf 1 januari 2016 Persoonlijk inschrijven bij één van onze medewerkers? Kom naar Hotel Van der Valk Middelburg: Woensdag 18 november vanaf 19.00u Zaterdag 28 november 9.30u - 12.00u Lees de volledige informatie voordat u besluit tot deelname. Een uitgebreide omschrijving van het project en de risico's vindt u in het Memorandum. ZIB Crowdfunding B.V. Grenadierweg 13, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41