Ski-Snowboardbeurs Gezakt in Ziekenhuis Top 100 Zeeland scoort slecht in de Ziekenhuis Top 100. Aanpak van ondervoeding is een probleem. Wensen oppositiepartijen zijn 'onverenigbaar' Fjordencruise Noorwegen NIEUWS 3 Dieuwertje Blok wil af van zwarte piet Vlissingen VINTERSPORT tllbe Tassen cocaïne tussen kip Het is de vraag of de lastenverlich ting van 5 miljard volgend jaar doorgaat. De oppositie weigert het plan te steunen. ■R ül. 'Op jacht naar het Noorderlicht!' www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 HILVERSUM. Dieuwertje Blok vindt dat de pieten tijdens het sin terklaasfeest voortaan niet meer zwart moeten zijn. De presentatri ce van het Sinterklaasjournaal zegt dat vandaag in dagblad Trouw. „De pietendiscussie heeft mij de ogen wel geopend", aldus Blok. „Zelf heb ik Zwarte Piet nooit ge associeerd met donkere mensen, maar dat zegt niets over wat ande re mensen hierbij voelen." ROTTERDAM. Het ZorgSaam Zie kenhuis in Terneuzen en het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes zijn flink gedaald in de jaar lijkse AD Ziekenhuis Top too, die vandaag verschijnt. ZorgSaam kel dert van plek 3 naar plek 44, het ADRZ daalt van 33 naar 69. De zie kenhuizen scoren onder meer niet goed bij de aanpak van ondervoe ding. Winnaar dit jaar is het Ken- nemer Gasthuis in Haarlem. De Zeeuwse ziekenhuizen laten op veel van de 36 beoordeelde ele menten punten liggen. Zo telt het ZorgSaam Ziekenhuis relatief veel complicaties na het plaatsen van een pacemaker en na een darmkan- keroperatie. Ook blijft er na een borstkankeroperatie relatief vaak nog tumorweefsel achter: in 15 pro cent van de gevallen. Punten ver liest het ziekenhuis ook bij de aan pak van ondervoeding. Omdat de Inspectie voor de Gezondheids zorg hier al enkele jaren aandacht voor vraagt, is er in de AD Top 100 extra streng op beoordeeld. In het ADRZ in Goes en Vlissin- gen hebben relatief veel patiënten last van ernstige pijn na een opera tie (8 procent); moeten veel men sen te lang wachten op een opera tie voor een verwijde halsslagader (13 procent) en krijgen relatief wei nig vrouwen tijdig chemotherapie bij borstkanker (62 procent). Dat is allemaal minder dan het landelijke gemiddelde. Ook wordt slechts één op de tien oudere patiënten voorafgaande aan een darmopera tie beoordeeld door een geriater en krijgt slechts één derde van de ouderen een controle op ondervoe ding bij een bezoek aan de polikli niek. De Zeeuwse ziekenhuizen laten op veel van de 36 beoordeelde elementen punten liggen. Het beste ziekenhuis van het land in de AD Top too is het Ken- nemer Gasthuis in Haarlem. Het scoorde ook goed op onderwer pen die dit jaar voor het eerst zijn bevraagd, waaronder de speciale zorg voor ouderen. De AD Ziekenhuis Top too maakt gebruik van gegevens over 2014 van de Inspectie voor de Ge zondheidszorg, die ziekenhuizen verplicht moeten aanleveren. Zie kenhuizen zijn beoordeeld op 36 verschillende aspecten die een doorsnede zijn van de behande ling in ziekenhuizen, zoals oncolo gie, cardiologie, heupoperaties en de kwaliteit van de verpleging. Zon. 22 Nov. Naast Albert Heijn XL II Zat. 28 Nov. fïotsiC Hoe ingewikkeld de po litieke puzzel ook, tot nu toe wist premier Mark Rutte hem altijd op te lossen. Maar voor het eerst sinds het aantreden van dit kabinet is het hem niet gelukt vooraf een deal te slui ten met de oppositie voor de plannen van het kabinet. Daarmee dreigt het beloofde zoet aan de neus van de bur ger voorbij te gaan. En het plan van Rutte te stranden om aan het eind van deze kabinetsperiode kadootjes uit te delen. Het kabinet staakte gisteren de po ging om zich vooraf te verzekeren van steun in de Eerste Kamer, waar de coa litie geen meerderheid heeft. De wen sen van de verschillende partijen ble ken onverenigbaar, zei Rutte gister middag, nadat nog een uiterste poging was gedaan om een akkoord te sluiten met de SGP. Dus besloot Rutte te gok ken op de 'nucleaire optie': het er maar op laten aankomen bij de stemming in de Eerste Kamer volgende maand, in de hoop dat de oppositie het niet zal aandurven de burger 5 miljard belas tingverlaging door de neus te boren. Daarmee speelt hij hoog spel. Staatssecretaris Erik Wiebes (Finan ciën, WD) heeft de afgelopen maan den wel geprobeerd een deal te slui ten. Maar of de oppositiefracties over vroegen het kabinet, of hun eisen ston den haaks op wat andere partijen wil den. Gisteren besloot Wiebes zijn plan op kleine onderdelen aan te passen, in de hoop daarmee alsnog een meerder heid te forceren. De gehoopte steun vooraf kreeg hij niet binnen. „De wen sen van alle partijen in de Kamer lo pen nogal uiteen", aldus Rutte. „Dit is een serieuze poging de verschillen te overbruggen." Voor het CDA heeft het kabinet twee dingen in het vat. De partij krijgt 100 miljoen euro erbij voor de kinder bijslag en nog eens 100 miljoen voor ouderen. Dat laatste is ook een gebaar richting soPlus. Die partij heeft maar twee zetels in de Senaat, maar elke ze tel kan straks hard nodig zijn. D66 wordt bediend met een hogere kinderopvangtoeslag (100 miljoen er- ROTTERDAM. De douane heeft 300 kilo cocaïne onder schept in een container met bevroren kip uit Brazilië. De harddrugs werden volgens het Openbaar Ministerie donderdag gevonden bij een controle van containers op de Maasvlakte in Rotter dam. De cocaïne zat ver stopt in twaalf sporttassen. De partij had een groothan delswaarde van zeker 10 mil joen euro. Volgens het OM is de cocaïne inmiddels ver nietigd. Het HARC-team on derzoekt wie er achter deze drugssmokkel zit. Dit team is een samenwerkingsver band van douane, zeehaven- politie en FIOD. 'De coalitie heeft onze uitgestoken hand niet gegrepen' bij) en een vergroeningsmaatregel: gas wordt 5 cent per kuub duurder en elek tra 2 cent goedkoper. Daarnaast komt Wiebes ouders met gehandicapte kin deren met 100 miljoen euro tegemoet. De gestes worden grotendeels betaald door het 42-procent-tarief in de inkom stenbelasting komend jaar minder te laten dalen dan het kabinet van plan was. Ook gaat de accijns op shag om hoog. Het lijkt allemaal niet genoeg om de oppositie tevreden te stellen. D66 vindt de aanpassingen te mager. D66-leider Alxeander Pechtold sneer de gisteravond dat Rutte zoiets doet als: 'Komt allen tezamen jubelend van vreugde'. Maar volgens hem is er geen reden tot vreugde: er wordt 5 miljard euro 'verjubeld' terwijl het te weinig nieuwe banen oplevert (35.000, schat Wiebes). PW en SP waren al tegen. GroenLinks zegt dat steun 'niet dich terbij is gekomen'. Christenunie en SGP zullen ronduit tegenstemmen. „De door ons uitgestoken hand is door de coalitie niet gegrepen", mokt Kees van der Staaij. De nieuwe fractieleider van de Christenunie Gert-Jan Segers noemt het plan 'een onbegaanbare weg'. Daarmee is na jaren intensieve samenwerking tussen Rutte en opposi tie een nieuwe situatie ontstaan. Jaren lang steunden D66, Christenunie en SGP dit kabiniet als 'constructieve op positiepartijen'. Maar nu er geld te ver delen valt, kunnen de partijen het gek genoeg niet eens worden. Komende dinsdag stemt de Tweede Kamer over het belastingplan. Daar hebben regeringspartijen VVD en PvdA een meerderheid. Ook wordt dan mogelijk al duidelijk of de steun van het CDA binnen is. Hoe dan ook moet de steun van méér oppositiepar tijen in de wacht worden gesleept. „Het zou zonde zijn voor Nederland als de lastenverlichting niet doorgaat na alles wat we de afgelopen jaren van de mensen hebben gevraagd. Als dit niet doorgaat, gaan sommige groepen er zelfs op achteruit", dreigt Rutte. De oppositiepartijen spelen 'hard to get'. Als de Senaat het belastingplan af keurt, moet dit kabinet een nieuw plan maken dat wel op een meerder heid kan rekenen, stellen zij. En zo kan het steekspel dat nu al maanden duurt nog wel even voortgaan. Vertrekdata: 13, 20 februari 2016 VAN: VOOR: €1099,- HURTIGRUTEn ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 ZorgSaam en ADRZ kelderen door Jeroen de Vreede —Buitenhof Tuinmeubelen 12:00 - 16:00 Pr. Rooseveltlaan 745 U kunt met |3x5H betalen! Goes - Middelburg - Vlissingen 10:00-17:00 -w -*/> Ki Omnium Zon. 29 NoV.(oude sportpunt) 12:00 - 16:00 Zwembadweg 3 Middelburg Goes Belastingplan aan zijden draad ANALYSE door Laurens Kok en Hans van Soest Kees van der Staaij SGP Ga mee met deze unieke reis! We doorkruisen Noorwegen twee keer per trein en maken een cruise met de 'oude Postboot' Hurtigruten. We bezoeken gezellige Noorse steden en wie weet ziet u bij helder weer het Noorderlicht! 8 DAAGSE EXCURSIEREIS UW VOORDEEL: €200, IN SAMENWERKING MET: Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 401^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3