Waterschap lonkt naar gemeenten en provincie Axelse blikt met glimlach terug op hype op Facebook OUTLET EVEN PAAUWE ZEELAND 5 PvdA overweegt nationalisatie kerncentrale Amy Martis uit Axel trekt zich niets aan van alle ophef, die een foto van haar zoontje als zwarte piet veroorzaakte. Pinnen met gestolen pas Een 19-jarige man uit Kloe- tinge en een 21-jarige man uit Goes zijn donderdag avond aangehouden toen ze in een horecagelegen heid aan de Wijngaard straat in Goes met een ge stolen pinpas probeerden te pinnen. De politie kreeg rond half negen een telefoontje van personeel van de horecage legenheid. Daar hadden de twee verdachten betaald met een vermoedelijk ge stolen pinpas. Een dag eer der hadden ze dat op de zelfde locatie vermoedelijk ook al gedaan. Agenten hielden het tweetal aan. Ze zijn afgevoerd naar het poli tiebureau en vastgezet voor verder onderzoek. Bekeuringen bij controle De politie en Belasting dienst hebben donderdag tijdens een gezamenlijke controle op de Binnenvaart- weg in Terneuzen vier be keuringen uitgedeeld en negen voertuigen in beslag genomen. Dat laatste in verband met openstaande belastingschulden. Er werden 1133 voertuigen gecontroleerd. De bekeurin gen werden uitgeschreven voor het niet dragen van de autogordel en voor het niet handsfree bellen. Delta, de eigenaar van de kern centrale, moet zich splitsen in een energie- en een netwerkbe drijf. In Den Haag roept dat zor gen op over de kerncentrale, die als onderdeel van een energiebe drijf een prooi van overname door een buitenlands bedrijf zou kunnen worden. Het Zeeuwse PvdA-Kamer- lid Albert de Vries en zijn frac tiegenoot Jan Vos hebben Ka mervragen ingediend over de kwestie. Zij zetten vraagtekens bij de termijn van één jaar, die toe zichthouder ACM wil hanteren voor de splitsing van Delta. Vos en De Vries vragen zich af of aan het eind van dit jaar daad werkelijk alle opties verkend zullen zijn, en wanneer er dui delijkheid is over de positie van de kerncentrale. Dit in het licht van een motie uit 2009, waarin gesteld wordt dat de kerncentra le in overheidshanden moet blij ven. Het tweetal suggereert dat nationalisatie van de kerncen trale een optie is om de publie ke belangen bij de kerncentrale veilig te stellen. Covra en EBN zouden daarin een rol kunnen spelen. MIDDELBURG. Waterschap Schel- destromen zoekt nadrukkelijk sa menwerking met andere par tijen. Het gaat bijvoorbeeld om de Zeeuwse gemeenten en de provincie, maar ook het bedrijfs leven en onderwijsinstellingen. Om de andere overheden in de provincie te interesseren houdt Scheldestromen maandag een groot congres. Alle bestuur ders van de dertien gemeenten en de provincie zijn uitgenodigd. Tijdens het congres, dat de naam Samenstromen heeft meege kregen, presenteert het water schap het bestuursprogramma dat na de verkiezingen van maart tot stand is gekomen, evenals de uitwerking daarvan in de zogeheten strategienota. Vervolgens kunnen de deelne mers in diverse workshops ken nis uitwisselen en de mogelijkhe den tot samenwerking inventari seren en bespreken. Waterschap Scheldestromen hecht aan zijn zelfstandigheid, maar wil ook betaalbaar blijven en de stijging van de tarieven be perken. Daarom probeert het slimmer en efficiënter te wer ken. Het zoeken naar vormen van samenwerking die winst op leveren, is een van de manieren om dat te bereiken. hield Amy bewust op afstand. „Ik ben meerdere keren gevraagd voor interviews, maar vanwege al le overweldigende aandacht heb ik die verzoeken naast mij neerge legd. Het was gewoon een toeval lig moment op de zeedijk. En daar heb ik het bij gelaten." Liandro gaat vandaag dus, als hij wil, weer als pietje naar de in- 'Ik kan mij heus wel iets voorstellen bij de gevoelens over racisme, die mensen bij Zwarte Piet kunnen hebben' tocht. En zijn tien maanden oude broertje Mischandro misschien ook wel, als hij dat ziet zitten. Amy: „Ik laat mij leiden door wat zij willen. Weet je, ik kan mij heus wel iets voorstellen bij de ge voelens over racisme, die mensen bij Zwarte Piet kunnen hebben. Maar dat weegt voor mij niet zwaar genoeg om mijn kinderen dit plezier te ontnemen. Ik kom uit Curasao. Daar hebben wij ook altijd Sinterklaas gevierd, mét zwarte pieten. Het Sinterklaas feest is in zijn huidige vorm voor mij dus altijd heel gewoon ge weest." hij dat graag wil. De foto werd in een mum van tijd zo'n 17.000 keer gedeeld op sociale media, bereikte daardoor zo'n 3,5 miljoen mensen en ontketende een heftige discus sie. „De reacties gingen alle kan ten op. Er zaten negatieve bij, maar die hebben mij nooit per soonlijk bereikt. De compliment jes daarentegen wel", blikt Amy te rug. Amy liet onder meer weten dat het kinderen in deze tijd vooral om de cadeautjes gaat. „Of ze die nu van een witte of zwarte piet krijgen, maakt ze echt niet uit. La ten we deze traditie maar gewoon zo houden", zei ze. De foto resulteerde ook in veel aandacht van media, maar die AXEL. Amy Martis (23) uit Axel moet er nog maar eens om lachen. Ja, natuurlijk denkt ze nog wel eens aan de intocht van Sinter klaas in Terneuzen in 2014 terug. Eén foto samen met haar als piet geschminkte zoontje Liandro, le verde haar in totaal 205.827 likes op Facebook op. Een foto van de donker getinte Amy met haar zoontje op de Face- bookpagina Mensen in Zeeland raakte de kern van de zwartepie- tendiscussie. Amy had Liandro (4) geschminkt, gewoon omdat hij dat leuk vond. Niet meer en niet minder. En vandaag krijgt Liandro ook weer een ander kleurtje, als ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 GOES TERNEUZEN door Ondine van der Vleuten DEN HAAG. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer suggereert dat het Rijk de opbrengst uit de ver koop van ABN Amro kan gebrui ken om de kerncentrale in Borse- le te nationaliseren. Liandro weer een pietje door Rolf Bosboom De tent moet leeg! Zeer hoge kortingen op vele A-merken, zoals Leolux, Rolf Benz, Hülsta, etc. (modern), Schuitema, Selva, Grange, 3B, etc. (klassiek). INTERIEUR ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, Zonnemaire www.interieur-paauwe.nl De foto van Amy en Liandro, vorig jaar tijdens de intocht van Sinterklaas in Terneuzen, die veel commotie veroorzaakte.foto Raymond de Frel door Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39