Stem mee op de actie van Zeeland BON Patatje Tegenwind op de kering Aanvraag subsidie is complex Zeeland scoort best veel geld in Brussel, verzacht gedeputeerde De Reu kritisch rapport Rekenkamer. A MIDDELBURG. Hoewel provincie ambtenaren soms aanhikken te gen de ingewikkelde Europese subsidieaanvragen, is er tussen 2007 en 2013 toch nog 84 miljoen euro uit de Brusselse vleespotten naar Zeeland gekomen. Dat geld is besteed aan 348 projecten die de economie versterken. Gedeputeerde Ben de Reu som de de subsidievangst gisteren op in de provinciale commissie eco nomie. Die besprak een rapport van de Rekenkamer Zeeland over Europese subsidies. De rekenka mer concludeert dat de provincie subsidies misloopt, omdat ambte naren in de Abdij worstelen met de aanvragen. Die zijn complex en moeten door accountants worden getoetst. Dat leidt soms tot huiver om subsidies aan te vragen. Met die harde conclusie uit het Rekenkamer-rapport ontstaat vol gens De Reu de 'indruk dat de pro vincie achter de feiten aanloopt'. Om dat beeld te verzachten, som de hij successen uit de afgelopen jaren op. „We hebben namelijk voor veel projecten behoorlijk wat geld uit Brussel binnengehaald. In totaal 84 miljoen euro in de perio de 2007 tot 2013." Van de vijf Europese subsidie- 31 ifriV f, fondsen is het meeste geld (37 mil joen euro) geoogst via OPZuid. Dat is een programma van de pro vincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. OPZuid is bedoeld om technologische ontwikkelin gen in Zuid-Nederland aan te ja- 'Veel aanvragen van bedrijven arriveren te elfder ure en zijn vaak abominabel voorbereid' gen. Er zijn 27 projecten mee mo gelijk gemaakt of op de rails gezet. De grootste zijn een proef met ge tijde-energie in de Oosterschelde- kering en het Maintenance Value- park in Terneuzen. De grensoverschrijdende pro gramma's Interreg Vlaanderen-Ne- derland, Interreg 2 zeeën en Inter reg B en C waren samen goed voor 23 miljoen euro aan Europese bijdragen. Het POP2-programma leverde Zeeland ruim 24 miljoen euro op, verdeeld over 245 kleine re projecten. De EU subsidieert alleen als re gionale overheden, bedrijven en kennisinstellingen ook meebeta len. Dat de provincie als co-finan cier zelf weinig geld op de plank heeft liggen, wil volgens hem niet zeggen dat daarmee projecten niet meer rondkomen. „Het bedrijfsle ven en kennisinstellingen zullen dan wat meer moeten bijdragen." De Reu zei dat ambtenaren in middels via 'masterclasses' wor den bijgespijkerd in het aanvragen van EU-gelden. „Maar ook het midden- en kleinbedrijf moet nog een stap zetten. Veel aanvragen ar riveren te elfder ure en zijn vaak abominabel voorbereid." www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 14 november 2015 ZEELAND 10 11 EU gaf al 84 miljoen door Frank Balkenende HELDE» ,IXANMK Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Pri Geldig t/m 21-11-2015 in bij Bruna, Plus of Primera. Ben de Reu, gedeputeerde foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35