Minimale groei van economie te wijten aan aardbevingen Groningen Opkoopfondsen hebben interesse in T-Mobile corendon corendon.nl/bali ECONOMIE 25 Lufthansa vliegt vandaag weer 'normaal' Taxfree shoppen op luchthaven 'misleidend' Lufthansa verwacht dat het vluchtschema zater dag weer grotendeels is genormaliseerd na een langdurige staking door het cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij. Gisteren vie len nog meer dan negenhonderd vluchten uit. De Consumentenbond vindt het misleidend dat luchthavens adverteren met 'taxfree shoppen'. Het kopen van producten achter de douane is hele maal niet zo goedkoop. Op enkele aanbiedingen na zijn luchthavenwinkels nooit de goedkoopste plek om parfum, drank of siga retten te kopen, consta teert de bond op basis van eigen onderzoek. Het was even schrikken toen de groeicijfers gisteren loskwamen. In het afgelopen kwartaal groeide de economie met o,i procent. De angst dat de economie dreigt in te kakken is onterecht. Want vergeleken met een jaar ge leden is de economie met 1,8 pro cent gegroeid. En dan tel je mee in Europa. De terugloop in het derde kwartaal komt vooral op het conto van de gedaalde gaspro ductie. Net zoals een strenge win ter altijd tot een paar tienden extra groei leidt, remmen de aard bevingen in Groningen die nu af. De rest van de economie groeit en bloeit, blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS). De export doet het al jaren goed en groeit door. Be langrijk is ook dat de consument de portemonnee blijft trekken. Consumentenbestedingen zijn goed voor ruwweg een derde van de economische activiteit. Daarnaast stijgen de investe- 'De wat tragere groei is geen reden tot zorg, wel tot waakzaamheid' ringen van bedrijven. Dat is om twee redenen goed nieuws. De bouw van nieuwe bedrijfsgebou wen, machines en de vraag naar bijvoorbeeld automatiserings diensten leveren direct meer werk op. Dankzij de investerin gen groeit de productiecapaciteit. Dat betekent meer groei in de toe komst. Minister Henk Kamp van Eco nomische Zaken toonde zich te vreden. „Dat de groei wat trager gaat dan verwacht is geen reden tot zorgen, wel reden tot waak zaamheid. We krijgen het niet voor niets." De kooplust van bedrijven, consumenten en het buitenland zorgde opnieuw voor een groei van de werkgelegenheid. 33.000 banen kwamen er bij in het afge lopen kwartaal. Meer banen betekent niet meer zekerheid. De groei komt nog steeds voornamelijk door de groei van het aantal uitzendba nen. Het aantal werknemers met een vaste baan kwam in het der de kwartaal van 2015 voor het eerst in jaren onder de 5 miljoen, terwijl het aantal flexkrachten en zelfstandigen steeg naar 3,3 mil joen. Onder meer opkoopfonds War burg Pincus, ex-eigenaar van ka belaar Ziggo, zit op het vinken touw. Drie tot wel vijf miljard euro hoopt Deutsche Telekom te van gen voor T-Mobile Nederland. De Duitsers zouden van hun dochter afwillen nu de positie van T-Mobi- le (3,7 miljoen klanten) in ons land al tijden onder druk staat. De telecomprovider verloor in een jaar tijd 200.000 klanten en doet het ook niet al te best op de zakelijke markt. Het geld dat een eventuele verkoop zou opbren gen, kan Deutsche Telekom goed gebruiken om zijn schuldenlast te verlagen of om in de VS nieuwe frequentieruimte aan te kopen. Onder de geïnteresseerden be vindt zich private equity-fonds Warburg Pincus, in Nederland be kend als oud-eigenaar van kabel aar Ziggo. Heel toevallig nam War burg afgelopen jaar ex-Ziggo baas René Obermann in dienst, die de Nederlandse markt bijzonder goed kent. Hij zou groot voorstan der zijn van een overname. Maar er zijn meer kapers: ook durfinvesteerders Apax, Baines, CVC en Providence zouden be langstelling tonen. Met name Apax en CVC zijn berucht: de laatste bezorgde afval verwerker Van Gansewinkel liefst 1,8 miljard euro aan schulden, sa men met KKR. Apax deed in 2004 hetzelfde met PCM, het krantenbe- drijf waar ook deze krant deel van uitmaakte. Een andere kandidaat-koper is het Franse Iliad, in Frankrijk eige naar van prijsvechter Free. QATAR Bakung Beach Resort Vasanti Hotel Mercure Hotel Bali 023-7510606 ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 Het Russische gasconcern Gazprom snijdt verder in zijn productie. Die komt uit op 427 miljard kuub, 3,8 procent minder dan in 2014. door Peet Vogels DEN HAAG De economische groei is bijna verdwenen in Nederland. Toch gaat het best goed met de economie. Bedrijven investeren volop en de werkgelegenheid groeit. Alleen de aardgasproductie loopt terug en dat drukt het groei cijfer. Henk Kamp minister EZ door David Bremmer ROTTERDAM. De strijd om T-Mobi- le lijkt losgebarsten: Deutsche Tele kom heeft zijn Nederlandse doch ter in de etalage gezet en de be langstelling is groot, melden inge wijden. - AIR WAYS ürfjfcaiil I Tuba n Logies Ontbijt Seminyak Logies Ontbijt *-*** Sanur Sanur Paradise Plaza Hotel Logies Ontbijt Legion Logies Ontbijt Ideale ligging nabij Kula 100m van het zandstrand Zwembad met kinderbad Gratis wifi Spa Wellness Center Laat uitchecken! Op korte afstand van Seminyak en het strand Moderne ruime kamers Gratis wifi Spa Wellness Center Laat uitchecken! Gebouwd in Balinese stijl Tropische tuin met Gratis shuttleservice naar zwembad solarium het winkelcentrum strand Balinese Spa 600 meter afstand van het strand Ruime superiorkamers Nabij winkels, bars restaurants Gratis wifi op de kamer Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 10 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Prijzen op basis van beschikbaarheid en onder voorbe- houd van wijzigingen. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27