2012 2007 2013 20 VERKIEZING De winnaar van vorig jaar, Paul Stockman, foto Ronald den Dekker Hoort jouw leraar of lerares in deze eregalerij? Nomineer hem of haar dan voor de tiende PZC-verkiezing 'Beste leraar of lerares'. Stuur een e-mail naar pzcleraar@gmail.com en vertel waarom jouw docent moet winnen. Legt je leraar de wiskundesommen heel goed uit? Is de lerares Engels ontzettend aardig? Kan je altijd bij je scheikundedocent terecht? Vertel het ons! Je hebt tot en met dinsdag 24 novem ber de tijd. De redactie kiest de vijf beste leraren en/of leraressen. Daarbij telt niet alleen het aantal inzendingen, maar ook de reden waarom hij of zij zo geweldig is. Dus: doe er alles aan om ons te overtui gen! Vergeet in je e-mail niet de naam van je docent en de naam van je school te vermelden. Let op: alleen leraren en leraressen van Zeeuwse middelbare scholen maken kans om te winnen. De vijf genomineerden worden gepre senteerd in de krant en op de website. In de tweede ronde kan iedereen stem men op de vijf beste leraren. De docent met de meeste fans wint de PZC-wissel- bokaal. Volg het nieuws over de verkiezing via de website www.pzc.nl/leraar en via het PZC Instagram-account @pzcredactie. Caroline Slieker-Battut uit Vlissingen, wiskunde- lerares op het Scheldemond College in Vlissingen. „Fantastisch dat de leerlingen dit voor me gedaan hebben. Ze hebben zelf argumenten aangedragen en nagedacht over de rol van de docent. Ik ben heel trots op de leerlingen dat ze de moeite hebben genomen. Zij verdienen ook een prijs." Jacqueline 'wierstra uit Zierikzee, lerares Frans op het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. „Nog steeds word ik wel eens aangesproken: U was toch lerares van het jaar?' Ik vond het hartstik ke leuk om waardering te krijgen van leerlingen. Het was een mooi compliment." Hans Altenburg uit Graauw, docent «io.og!- en economie op het Reynaertcollege in Hulst. De leerlingen zeiden dat ik een goede mentor ben Dat ik mét ze praat, in plaats van tegen ze. En datvind ik ook ontzettend belangrijk: ik wil graag contact met de leerlingen. En kenneli)k gaat me dat goed af." Jacqueline Lupker uit Middelburg, lerares Frans. Werkte voorheen op SSG Nehalennia in Middel burg en nu in het volwassenenonderwijs bij Scalda en op gymnasium Juvenaat in Bergen op Zoom. „Wees jezelf als leraar. Als je dat niet bent, dan prikken ze daar zo doorheen. Het is belangrijk dat je naar leerlingen luistert, ze positief benadert en ze zelfvertrouwen meegeeft." Gorik Hageman uit Sint-Niklaas, docent Duits en decaan op het Reynaertcollege in Hulst. „Scholie ren blijven een heel kritisch publiek. Je kan ze niet zomaar voor je kar spannen. Veel leerlingen reageerden dat ik verdiend de wedstrijd won, omdat ik altijd voor hen klaar stond." jouw leraar de leukste?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21