Piartvooruwstad.nP Politie Den Haag houdt onschuldige voor de zoveelste keer aan A NIEUWS 15 Een 43-jarige Arubaan uit Den Haag is het goed zat. Voor de derde keer dit jaar werd hij aangezien voor een misdadiger. Investeren aan de Noordzeekust van Zeeuws-Vlaanderen aterdagmiddag 16.00 uur. D'Angelo, vader van drie jonge kinde ren, Arubaan, wonend op een woonerf in de Haagse wijk Loosdui nen, is aan het klussen aan zijn auto. Hij wil verduisterende folie aanbren gen. De achterklep staat omhoog. Hij heeft een föhn in handen, een ver lengsnoer loopt naar zijn huis. Na een weekje klussen, hoopt hij het voor het donker af te krijgen. Zover komt het niet. Een poli tieauto stopt naast hem. Twee agen ten springen eruit. Ze hebben van ho gerhand de opdracht gekregen extra goed uit te kijken naar inbrekers die op dit moment erg actief lijken te zijn in de wijk. De agenten hebben het kenteken van de auto ingevoerd en verder gekeken naar zijn naam. Bingo. De meneer bij de auto staat ge signaleerd voor inbraak. Denken ze. „Meteen heb ik gezegd dat ze de verkeerde voor zich hadden. Ik zeg 'ik ga niet mee, ik ben het niet. Dat is mij vaker overkomen'", zegt D'Ange lo. Hij is fijngebouwd en in het dage lijks leven beveiliger van zorginstel lingen - en daarom in het bezit van een verklaring omtrent gedrag (VOG). De agenten hebben er geen bood schap aan. Wie is aangehouden moet mee naar het politiebureau, bevestigt een woordvoerder naderhand. De Ha genaar dus ook. En is het niet goed schiks dan wel kwaadschiks. Het wordt kwaadschiks. D'Angelo weigert nogmaals. „Wat zou jij doen als je niks hebt gedaan?" Hij schudt zijn arm los als agenten hem willen pakken, wil weglopen. Zegt dat hij steeds probeerde duidelijk te maken dat ze de verkeerde voor zich hebben. Maar hij krijgt pepperspray in zijn ge zicht, en als hij dan nog steeds wei gert mee te werken, wordt hij tegen de grond gewerkt. Voor het oog van de buurt krijgt hij handboeien om en wordt afgevoerd naar het bureau. Het duurt daar hooguit vijf minu ten. Het burgerservicenummer van D'Angelo wordt ingevoerd en het is duidelijk. Inderdaad. Onschuldig. Noordzee Beach Village Nieuwvliet-Bad Verkoopweekend za. 28 en zo. 29 november Locatie: Zeedijk 19, 4504 PP Nieuwvliet-Bad Meld u nu aan! +31 (0)118 - 641500 of kijk op: noordzeebeachvillage.nl In tegenstelling tot wat de Hagenaar zegt, verklaart de politie dat er geen gesprek mogelijk was. Er was meteen verzet, waardoor de agenten wel moesten handelen. Maar ook de politiewoordvoerder kan niet ontkennen dat ze - 'heel erg vervelend'- de verkeerde te pak ken hadden. Wie direct de A. als initiaal in het computer systeem van de politie in voert in plaats van de D', komt uit bij een heel ander figuur. In het schermpje van de politie verschijnen de gegevens van een crimi neel die gesignaleerd staat voor 'diefstal met verbre king'. „Ik heb het al vaker meegemaakt, zeker toen ik nog in Gorinchem woon de. Maar de agenten luister den toen wel, keken nog een keer en het was opgelost", zegt de Arubaan. Het incident dit weekend is voor D'Angelo de overbe kende druppel. Hij is het zat, na talloze controles en nog twee incidenten. Met oud en nieuw liep hij op straat nadat hij een tante naar huis had ge bracht. Hij zag agenten van al le kanten op zich af stormen. Ze zochten een zwarte negroïde man. Met staart. „Waar is mijn staart dan, vroeg ik?" En er was ook nog die keer dat hij staande werd gehouden omdat hij bezig zou zijn een fiets te stelen. „Het was mijn eigen fiets, bij mijn huis. Om dat te bewijzen moest ik wel met de sleutels de voordeur openen." Agenten discrimineren is de stel ling van D'Angelo en zijn 'witte' vrouw Caroline. Een gevoelige zaak, vooral in het Haagse waar afgelopen zomer nog rellen uitbraken, omdat de politie onderscheid zou maken tussen bevolkingsgroepen. D'Angelo en Caroline durven de stelling wel aan dat het lesje nog niet is geleerd. Alle incidenten liet D'An gelo gaan, maar nu zat hij voor het eerst op het bureau om aangifte te doen. Van discriminatie, excessief ge weld en onheuse behandeling door agenten. Onverrichter zake is hij weer naar huis gegaan. Er zou geen sprake zijn van discriminatie. „Het is vervelend voor hem wat er is ge beurd, maar het heeft niets met dis criminatie te maken", verklaart een woordvoerder. „De agenten deden hun werk. Er was 'iets' waardoor ze dachten 'hé, we moeten dat kenteken checken'. Meer niet." D'Angelo en zijn vrouw bezinnen zich nu op nadere stappen. „Ik ben toch ook gewoon Nederlander. Agen ten zijn er toch ook voor mij?" ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 D'Angelo: géén crimineel door Jorina Haspels Ontwikkeling bpdI J% 460 recreatiewoningen, Beach Houses en lodges, geschikt voor 4 tot 16 personen Ruime kavels eigen grond Uitgebreide centrumfaciliteiten, o.a.: Koos Kids Village, zwemparadijs, restaurant, glow-in-the-dark minigolf en binnenspeeltuin Combinatie van verhuur en eigen gebruik mogelijk Professionele exploitatie door marktleider Roompot Vakanties Prijzen vanaf 139.750,- v.o.n. excl. BTW Verkoop arcus Verhuur, beheer en styling Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. D'Angelo bezint zich op stap pen. foto Daniella van Bergen De Ceuftste winftefs bij u in de buurt A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15