vig* 'Scheurtjescentrales komen weer in bedrijf Gotspe Heksenkind beste fantasyboek Pinnen Clubhuizen zijn elk najaar weer 2 ZEELAND De inbraak in de kantine van de voetbalclub Noad'67 in Sint Philipsland staat niet op zichzelf! De afgelopen weken zijn meer sportverenigingen het slachtoffer geworden van inbraken, vooral op Walcheren en Zuid-Beveland. •SPORTPARK 'DE STOI COMMENTAAR De vergelijking met Brussel en Straatsburg is wat verge zocht, omdat daar een complete organisatie van de ene naar de andere stad verhuist, wat handenvol geld kost. Maar de manier waarop het Waterschap Schelde- stromen zijn bezigheden verdeelt over Middelburg en Terneuzen is ook redelijk ridicuul. Al vijf jaar lang heeft het waterschap twee hoofdkantoren. Zowel het Middelburgse als het Terneuzense ge bouw beschikt over een zaal voor de algemene vergadering. Die vindt elke zes weken plaats, om en om in Middelburg en Terneu zen, zodat die zaal dus één keer in de twaalf weken wordt ge bruikt. Vijfjaar geleden, toen de water schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen fuseerden, werd die geforceerde oplossing gekozen om de lieve vrede te be waren. Het is niet meer dan lo gisch dat vertegenwoordigers van Natuurterreinen, PvdA en Partij voor Zeeland deze week voorstel den te onderzoeken of daaraan geen einde kan worden gemaakt. Eén vergaderlocatie - wellicht zelfs één hoofdkantoor - is ongetwijfeld efficiënter en misschien ook goedkoper. Dat het dagelijks bestuur van het waterschap dat niet eens wil onderzoeken, is een gotspe. Bestuurders horen fei ten onder ogen te zien en niet hun kop in het zand te steken. De manier waarop het waterschap zijn bezigheden verdeelt is redelijk ridicuul 1 \\l X TERNEUZEN. Haar favoriete feest is - hoe kan het anders - Halloween. Gisteren werd bekend dat Iris Compiet uit Terneuzen samen met Martijn Adelmund de Heb- ban-award voor het beste Neder landstalige fantasy-boek heeft ge wonnen met Heksenkind. Ook vorig jaar won het schrijvers duo The Grimm Collective die prijs, toen voor Heksenwaan - het boek waarin het meisje Nikki gein- troduceerd wordt, dat bij een be zoek aan de Heksenwaag in Oude water verdwijnt. Ze is ontvoerd door nornen ofwel heksen. In Hek senkind, de opvolger, ontdekt Nik ki dat ze zelf norn-bloed heeft. Het boek bevat prachtige illus traties van de hand van Compiet, die de wereld van de nornen tot le ven brengt. Compiet, die als klein meisje de sprookjes van Grimm en Andersen verslond, woont in een huis vol schedels, opgezette dieren, gemummificeerde slangen en kikkers op sterk water. Compiet werkt parttime als gra fisch vormgever en is daarnaast il lustrator, gallery kunstenaar, schrijver en huisdichter van de Heksenwaag in Oudewater. Almanak Jorrit (6) uit Goes snapt soms niet waarom hij niet alles krijgt wat hij wil. Laatst vertelden zijn ouders hem dat al die dozen lego waar hij zo dol op is veel geld kosten. „Dan ga je toch even geld pinnen!", antwoordde de jongen. Zijn vader legde hem uit dat het zo niet werkt. „Je kunt niet einde loos geld uit zo'n automaat halen, daar moet je hard voor werken." Toen vader een paar dagen later, in het weekend, lekker z'n krantje zat te lezen, kwam dat hem op een opmer king van zijn zoon te staan. „Kun je niet gaan werken? Dan kunnen we misschien die doos lego kopen." Certificaat voor leerlingen Rede Vijftien leerlingen van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen hebben woensdagavond het First Certificate of English ont vangen. De vwo-3 scholie ren hebben vanaf de brug klas drie jaar lang Cam bridge Engels gevolgd. Eén van de kandidaten, Louana van Nistelrooij, deed examen in havo 4. Zij haalde het Certificate Ad vanced English. Het First Certificate wordt wereldwijd erkend en is een aanbeveling voor stu die of werk. Happy Band en orkesten in kerk De Happy Band uit Terneu zen en twee jeugdorkesten van de Christelijke Muziek vereniging Excelsior uit Cadzand geven zondag een concert in de Protestantse Kerk in de Dorpsstraat te Breskens. De Happy Band telt 23 mensen met een be perking en staat onder lei ding van Marleen Scheele. Ook jonge muzikanten van de Notenkrakers, het star- tersorkest van Excelsior en Jeugdorkest IJgenweis wer ken mee aan deze middag. Het concert begint om 14.30 uur. Eigenaar Witte Raaf bijna failliet De eigenaar van camping De Witte Raaf in Arnemui- den en initiatiefnemer van Waterpark Veerse Meer, Piet Oomen, stevent af op een faillissement. Eén van de banken die hem geld heeft geleend, heeft de pro cedure tot een faillisse ment in gang gezet. Dat blijkt uit antwoorden van het college van B en W van Middelburg aan de LPM. Die partij vraagt al maanden om opheldering over de problemen met het nieuwbouwproject Water park Veerse Meer. Eigenaar Piet Oomen zelf hult zich de laatste tijd bij elk ver zoek om een toelichting in stilzwijgen. Het gerucht dat Oomen of één van zijn bedrijven fail liet is of dat faillissement is aangevraagd, doet al lan ger de ronde. Kampioenschap Groot-Terneuzen In café 't Keldertje aan de Baandijk in Terneuzen wordt zaterdagmiddag voor de derde keer het kam pioenschap bieden zonder roem van Groot-Terneu- zen gehouden. De wed strijd begint om 14.00 uur, inschrijven kan tot 13.45 uur. De helft van het in schrijfgeld wordt besteedt aan vleesprijzen voor de beste kaarters. Kaartkampioen Peet Vaal uit Terneuzen reikt na af loop de kampioensbeker uit. E DOEL. De Belgische kerncentra les Doel 3 en Tihange 2 kunnen nog voor het einde van dit jaar opnieuw in gebruik worden ge nomen. Ze liggen sinds de zo mer van 2012 stil, omdat bij con troles in de reactorvaten duizen den scheurtjes werden aangetrof fen. Aanvankelijk werd aan de hand van tests vastgesteld dat de situatie niet onveilig was, waar na het Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC) in België in de loop van 2013 toe stemming gaf de centrales op te starten. Maar na een nieuw serie tests werd dat besluit in 2014 te ruggedraaid. In februari van dit jaar wer den opnieuw controles uitge voerd, waaruit bleek dat in Doel 3 geen 8000 maar 13.000 scheur tjes zaten. Maar nu heeft nieuw, uitgebreid onderzoek, volgens de VRT Nieuwsdienst, uitgewezen dat het allemaal wel meevalt. Het FANC zou binnen een paar weken toestemming geven voor een herstart. Zolang de centrales stilliggen verliest het moederbedrijf van exploitant Electrabel, het Franse Engie, 40 miljoen euro per maand. Electrabel gokt zelf op een herstart op 1 januari 2016. FZC \l\l\ Iris Compiet en Martijn Adelmund. foto Jelle Mollema Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN BRESKENS ARNEMUIDEN TERNEUZEN Inbraakgolf O u \/CK Voorzitter Jan Kees Francke: Een stevig hekwerk en camerabeveiliging door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81