Begrip en verdriet over vertrek van Wereldwinkel Zorg op Oude Banjaard over windmolens Komst van Lidl stapje dichterbij l<iii 6 BEVELANDEN en THOLEN Mooiste decemberetalage Goes De Wereldwinkel in Kapelle zit al ruim twintig jaar in een pand aan de Ooststraat. NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN Gaat u scheiden? Wij regelen alles: 660.000,- Uw droomhuis vindt u In de regio llw. Mijn dorp, mijn stad Sfeervolle vrijstaande villa aan het water Nieuwe Diep 31, Goes door Rob Paardekam KAPELLE. Nog twee weken, dan is het gedaan met de Wereldwinkel in Kapelle. Verminderde klandizie en een teruglopend medewerkers bestand hebben de winkel na 22 jaar de das omgedaan. „We hebben het vrijwilligersbe- stand de afgelopen jaren sterk zien vergrijzen", stelt voorzitter Wim Loomans. „Er was bijna geen aanwas van jongeren. Ook belangstelling voor bestuursfunc ties was er nauwelijks. En dat ter wijl het zo belangrijk is dat er af en toe vers bloed komt." Al deze factoren samen hebben het bestuur doen besluiten de stekker er uit te trekken. De leden zijn daarbij niet over één nacht ijs gegaan, benadrukt Loomans. De terugloop van het aantal klanten en vrijwilligers speelt al langer. Een paar jaar geleden was de Kapelse Wereldwinkel nog een beetje stout door de inrichting te verfrissen en andere kleuren dan door Melita Lanting WISSENKERKE. Eigenaren van de va kantiehuizen op de Oude Banjaard maken zich grote zorgen over het plan de vijf windmolens in de Jaco- ba Rippolder te vervangen door vier hogere. Ze vrezen overlast. Het stoort de eigenaren bovendien dat ze hierover niet zijn geïnfor meerd, terwijl hun eigendom toch op korte afstand ligt. „Wij moesten het in de krant le zen", zei Eef Groeneveld gistera vond tijdens de raadsvergadering. „De snelheid waarmee de besluit vorming gaat en het feit dat wij niet zijn geïnformeerd geeft ons een gevoel van wantrouwen." Een gevoel dat werd onderschreven door een tweede inspreker, Alfrid Norpoth. „U zegt dat omwonen den akkoord zijn, maar wij zijn niet op de hoogte." Voor diverse fracties was het signaal van gebrek aan communi catie aanleiding voor vragen aan de wethouder. Die voelde zich niet aangesproken. „Zijn alle be langhebbenden benaderd? Ik denk van wel" zei Adrie van der Maas (wethouder). „Op ons verzoek is gekeken hoe het ligt bij de bevol king en ik ben van mening dat dit voldoende is gebeurd." Raadslid Mark Faasse (Ben) zet te vraagtekens bij de duurzaam heid van deze vernieuwing. De 'Wij moesten het in de krant lezen dat er nieuwe windmolens kwamen' Eef Groeneveld, eigenaar woning oude windmolens zijn nog lang niet afgeschreven en de meerop brengst van de nieuwe is beperkt. „Hoe staat de milieuwinst in ver houding tot de ecologische foot print." Hij vraagt zich af of het niet vooral om de subsidie te doen is. „Als het geld er toch is, waarom zullen we het dan niet naar Noord-Beveland halen", rea geerde Van der Maas. Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning uw echtscheidingstestament Gelegen in het Goese Meer op een fantas tische lokatie aan het water. Uitstekende afwerking en zeer royaal van afmeting. Meer info: 06 - 53 86 32 50 www.steendijk.nl k.k. STEENDIJK makelaar taxateur o.g. de landelijke vereniging te gaan gebruiken. Ook dat heeft het tij niet kunnen keren. „Op een be paald moment kun je niet anders dan besluiten er mee te stoppen", zegt de voorzitter. „Gelukkig heb ben de vrijwilligers er begrip voor. Al is het voor sommige men sen, die als sinds het begin bij de winkel betrokken zijn, best moei lijk. Er zijn zeker wat traantjes weggepinkt." Het pand aan de Ooststraat, dat eigen bezit van de Kapelse Wereldwinkel was, is in middels verkocht. „We hebben nog even de hoop gehad dat we het terug konden huren of dat er een detaillist in zou komen die er 'fair trade' bij wilde doen, maar de nieuwe eigenaar heeft heel andere plannen", stelt Loomans. Kapellen- aren kunnen nog tot en met 28 no vember in de winkel terecht voor een eerlijk product of cadeau. door Melita Lanting HEINKENSZAND. De toename van het verkeer is geen belem mering voor de komst van de Lidl naar Heinkenszand. De Ste- nevate kan de verkeersdruk ge makkelijk aan en de veiligheid komt niet in het geding mits de snelheid op de weg wordt aange past en voor de fietsers het fiets pad wordt doorgetrokken. Dat blijkt uit verkeerskundig onderzoek dat de gemeente heeft laten uitvoeren. Daarmee is de komst van de discounter naast de huidige Emté weer dichterbij gekomen, al zal het nog wel twee tot drie jaar du ren voor de mensen hun karre tjes kunnen vullen met bood schappen. „Als was gebleken dat het verkeerstechnisch niet kon, was het een ander verhaal geweest", zegt wethouder Ad Schenk. „Nu kunnen we ver der. Er moet nog een bodemon derzoek gedaan worden en ar cheologisch onderzoek. En daar na moet de raad nog oordelen en het bestemmingsplan wor den gewijzigd." Bovendien moet de Lidl nog overeenstemming bereiken over de koop van het politiebu reau op het beoogde terrein. Ook moet er een oplossing ko men voor de naastgelegen brandweerkazerne. Die wordt waarschijnlijk verplaatst naar een andere locatie. STEENDIJK makelaar taxateur 0.1 06-53863250 SU O0 0113-219445 GOES Informatie-avond Alcohol en Jongeren Het ADRZ houdt don derdag 19 november een informatie-avond voor professionals, ouders en jongeren in de Theaterzaal van Emergis. Met alcohol vrije cocktails, film pjes en verhalen van ervaringsdeskundi gen over het gebruik van alcohol onder jongeren, de gevol gen en hoe dit voor komen kan worden. Diverse sprekers ko men aan het woord over dit thema. De avond duurt van 19.00 uur tot 21.00 uur en is vrij toegan kelijk; GOES Dansopleiding van Steeve Austin De mbo-dansoplei- ding in Goes biedt als eerste in Neder land de streetdance lesgeversopleiding van Steeve Austin aan. Austin is choreo graaf van het televi sieprogramma So You Think You Can Dance in België en Nederland. Hij heeft twintig jaar ervaring als professioneel dan ser en lesgever. De cursus is bedoeld voor dansers die graag willen lesgeven in de professionele danswereld. De cur sus wordt afgesloten met een examen en levert een certificaat op. De lessen vinden plaats van 11 tot 17 december, dagelijks van 9.00 tot 16.00 uur, op de locatie van MBO Dans Goes, aan de Zwembadweg 1. Het aantal beschik bare plaatsen is be perkt. De cursus kost 375 euro. Aanmel den kan via: msmeding@scalda.nl 'S-HEER ARENDSKERKE Bij nader inzien In de PZC van woens dag is een verkeerde archieffoto geplaatst bij het artikel over het optreden van Brassband Excelsior (foto). Morgen geeft de brassband haar jaarlijkse uitvoering in het Arendhuis in 's-Heer Arendskerke. Het optreden start om 19.30 uur en de toegang is gratis. li W m dl GOES. Goes Marketing daagt winkels in de binnenstad van Goes uit hun etalage in december zo sfeervol mogelijk in te richten volgens het thema 'decemberlichtjes'. De etalages die binnen dit thema pas sen worden op 10 en 11 december gefotografeerd. Ondernemers die zeker willen zijn van een foto, kunnen zich vooraf aanmelden via info@goesisgoes.nl. Uiteindelijk bepaalt het publiek welke winkel de prijs 'mooiste decemberetalage 2015' krijgt. Er kan van 12 tot en met 21 december gestemd worden op de foto's van de etalages op facebook.com/goesisgoes. Wethouder Derk Alssema reikt 22 de cember een prijs uit. archieffoto Ronald den Dekker GOES Stadskantoor, 09.00 -12.30 uur - Exposi tie aquarellen Kees Huijsen; 's-Heer Els- dorpweg 39,13.00 -16.30 uur - Exposi tie Ineke Otte; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball &Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Cabaret show Ton Kas 'Ja broer'; Podium 't Beest, Beesten markt 3, 20.00 uur - Voorstelling Ray- monda de Kuyper 8c Raymond Thiry, 'Happy Birthday, mammie'; 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN 's-Heer Hendrik huis, 19.00-22.00 uur - Vogeltentoon stelling; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie en uitleg Henk Dommisse (houtbewerking) en Scarlett Kwekke- boom (fotografie); Fitnesscentrum Fit-Life, Noordland 2B 18.30-21.30 uur - Ladiesnight met gra tis kennismaking met verschillende gymworkouts; KAPELLE De Vroone, 20.00-22.30 uur - Ju bileumconcert jon gerenkoor Nova Me lodica; Bruelisstraat 21, 20.00 uur - De Vuurneon organi seert lezing van Dhr. Verheij over al les rond het aqua rium; WEMELDINGE De Wemel, Dorp splein 1,09.30-11.30 uur - Voorlichtings ochtend over eet stoornissen; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt. Nieuw in verkoop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77