Kabinet koopt tijd voor belastingdeal SINTERKLAAS 6 NIEUWS Familie Zeeuw werd vorig jaar symbool van verpeste intocht in Gouda. Rens (8): „Heeft Sinterklaas ons wel gezien?" Scholenboycot 'Sinterklaasjournaal' Onbekend werk ontdekt van Charlotte Brontë GOUDA. Angstige gezichtjes. Grim mige agenten. Donkere lucht. De foto die precies een jaar geleden van Birgitt Zeeuw en haar zoon tjes werd gemaakt, werd het sym bool van de verpeste intocht in Gouda. Ze blikt er vlak voor de nieuwe intocht eenmalig op te rug. „Ik had helemaal niet door dat ik op de verkeerde plek stond." Geintjes volop in dit jaargetij de. De collega's: „Goh, Birgitt. Ga je dit jaar naar de Nationale In tocht in Meppel? Dan houden we NU.nl alvast in de gaten." De 39-ja- rige officemanager van een distil leerderij in Schiedam kan er best om lachen maar naar Drenthe gaat ze morgen niet. En nee, dat heeft niets met het gedoe van vo rig jaar te maken maar gewoon met de afstand. Het wordt Haas trecht of Bergambacht, wat dich terbij haar woonplaats Stolwijk. Dat de foto met zonen Thom (nu 7) en Rens (bijna 9) nogal is blijven hangen, hoefje Birgitt niet te vertellen. „Mensen wilden op straat opeens een hele discussie met me aan. Van mij mag piet best iets anders als anderen zich eraan storen, maar het wordt snel zo emotioneel. En dan waren er mensen die zeiden: 'goh, had je je haar niet beter kunnen doen?' Als of ik daar mee bezig was." De moeder van vier wil aan de keukentafel best vertellen hoe het allemaal ging. Al is het alleen maar omdat er dan een nieuwe, vrolijke foto gemaakt wordt. Haar twee zoontjes doen uitgelaten aan het gesprek mee, met netjes ge kamde haren. Rens: „Mooi hé. Voor de foto. Wanneer komt de fo tograaf?" Blonde Thom: „Ik heb mijn juffie al verteld dat ik wéér in de krant kom." Rens: „Moet ik echt die pet op? Ik heb net gel in mijn haar." Precies een jaar geleden pakte het drietal zaterdagochtend bus t97 naar het centrum van Gouda. Birgitt: „Leek ons leuk, want hoe vaak heb je zo'n Nationale Intocht zo dichtbij?" Rens: „Ik ben fan van Jeroen Kramer. Kent u die? Die is ook van het Sinterklaasjournaal." Ze waren zo vroeg dat ze een prima zichtplek dichtbij het oude stadhuis hadden. Aan de aange kondigde demonstratie dacht Bir gitt geen seconde. „Ik had er wel BARNEVELD/NIJKERK. Hervormde basis scholen in Barne- veld en Nijkerk heb ben het Sinterklaas journaal in de ban ge daan. Het televisie programma bevat volgens de schoolbe sturen 'occulte ele menten'. Afgelopen dinsdag vertelde mevrouw 'Kort van Memorie' in het Sinterklaasjour naal een sage over witte wieven. Ze sprak over 'spook achtige heksen' die in deze tijd nog steeds kinderen te grazen nemen. Directeur Jan Blonk van Hervormde Schoolvereniging Nijkerk: „Als school willen we Jezus Christus volgen en het tonen van scè nes over witte wie- ven past daar niet bij." Hij vindt het fragment ook te eng voor jonge kinde ren. In Barneveld zijn scholen van Stichting Hervorm de Scholen De Dries lag ook gestopt met kijken naar het Sin terklaasjournaal. De Prinses Ama- liaschool in Barne veld stuurde een mail naar de ouders waarin directeur Geertje van de Put haar beslissing uit legt. „Wij willen ons hier ver van houden." Sinterklaas is rond 5 december nog wel gewoon welkom op de scholen. LONDEN. Uit een boek dat eigen dom was van haar moeder, zijn een onbekend verhaal en een ge dicht van de toen 17-jarige Britse schrijfster Charlotte Brontë te voorschijn gekomen. De literaire Brontë Society liet de krant The Guardian donderdag weten dat het bestaan van het boek van Ma ria Brontë bekend was, maar niet de opmerkelijke inhoud. De fami lie Brontë verkocht het bewuste boek, The Remains of Henry Kir- ke White van de schrijver Robert Southey, in 1861 aan een Ameri kaanse verzamelaar. Het werd on langs aangekocht door de Brontë Society en bleek allerlei losse pa pieren te bevatten. Regeringspartijen WD en PvdA koersten tot woensdagavond nog aan op een akkoord met CDA, Christenunie en SGP. De vijf par tijen, goed voor 38 van de 75 ze tels in de Eerste Kamer, leken op weg er samen uit te komen. Een CDA-wens om de kinderbijslag te verhogen kreeg de zegen van de coalitie. Staatssecretaris Eric Wiebes (Financiën, WD) deins de echter op het laatste moment terug voor het voorstel van SGP en Christenunie om de over draagbare heffingskorting, ook wel de aanrechtsubsidie ge noemd, nieuw leven in te blazen. Die maatregel kost volgens de modellen van het Centraal Plan bureau 35.000 banen omdat voor al vrouwen door dit fiscale voor deel niet gestimuleerd worden om werk te zoeken. Onaanvaard baar, stelde Wiebes. Dan doen wij niet mee, zei de SGP, die stelt dat het baneneffect verkeerd wordt geïnterpreteerd. De Chris tenunie sloot zich daarbij aan. Door deze patstelling hebben WD en PvdA nu de blik verlegd naar D66. Partijleider Alexander Pechtold werd uitgenodigd op het ministerie van Financiën, maar dat overleg leverde nog niets op. De plannen van D66 staan bijna haaks op die van het christelijke drietal. Voorstellen voor een hogere arbeidskorting, kinderopvangtoeslag en inko mensafhankelijke combinatiekor ting (een belastingvoordeel voor werkende ouders) maakt de kloof tussen een- en tweeverdieners al leen maar groter, terwijl het chris telijke trio die juist wil verklei nen. Door op eisen van D66 in te gaan, loopt Wiebes dus het risico de steun van het CDA te verspe len. Beide partijen zijn nodig om alsnog tot een meerderheid in de Eerste Kamer te kunnen komen. Gewoon weer naar intocht van door Eefje Oomen door Johan Hardeman Eric Wiebes, staatssecretaris van Financiën foto ANP door Laurens Kok DEN HAAG. Het kabinet heeft meer tijd nodig om een deal over de gewenste lastenverlichting van vijf miljard euro te forceren. Stem mingen over het belastingplan zijn uitgesteld naar dinsdag, in de hoop D66 aan boord te krijgen zonder de steun van het CDA te verliezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6