Zwemmer Davidse moest Vlissingse verdediger is na Franky Standaert en Van Drongelen speelt gelijk met Nederland onder negentien Van Cerwen dendert door 14 ZEELAND 0^ CAPPENDIJK TOYOTA Aanvoerder kan morgen tegen XerxesDZB zijn tweehonderdste competitieduel spelen voor zaterdag-hoofdklasser. Voetballer Rick van Drongelen uit Axel heeft gisteravond in 's-Gravenzande met het Neder lands team onder negentien jaar gelijkgespeeld tegen Enge land. De oefeninterland eindig de in 2-2. Bij de ploeg van bondscoach Aron Winter begon Rick van Drongelen meteen in de basis, net als bij de drie eerdere keren dat de zestienjarige verdediger van Sparta Rotterdam bij de se- lectie zat. Hij zag hoe de ploeg voor rust op r-o kwam via Ste ven Bergwijn. Aan het begin van de tweede helft verdubbel de Sam Lammers de marge. Ryan Ledson verzorgde de aan sluitingstreffer en Tammy Abra ham maakte vlak voor tijd de ge lijkmaker. Van Drongelen reist nu met de ploeg af naar Tsjechië voor nog een oefeninterland. Die is maan dag. Michael van Gerwen heeft in na volging van Raymond van Barne- veld de kwartfinales bereikt van het Grand Slam of Darts, het eni ge grote toernooi dat hij nog nooit won. De Brabantse aanvoerder van de PDC-wereldranglijst denderde gisteravond in Wolverhampton over de Engelsman Steve Beaton heen. De winnaar stond volgens de bookmakers al wel vast, te verdienen viel slechts aan het goed voorspellen van het aantal legs dat Beaton zou pakken. Het bleken er slechts twee te zijn: 10-2. De eerste was de voormalig we reldkampioen van de BDO (Lake side) gegund bij een achterstand van 6-o. Hij gooide 116 uit en vierde dat met een triomfante lijk armgebaar. Illusies had Bea ton toen allang niet meer. Sport kort TOYOTA AURIS HYBRIDE UIT VOORRAAD LEVERBAAR Koop in 2015* en profiteer 5 jaar lang van 14 bijtelling Toyota Auris 5-deurs prijs vanaf: 24.395 Toyota Touring Sport (station) prijs vanaf: 25.695 TERNEUZEN Tel. 0115-617751 Heel even is de ver bazing in zijn stem te horen. „Kan ik zaterdag mijn tweehon derdste competi tiewedstrijd voor Hoek spelen?" Giovanni Siereveld kan morgen in het duel met XerxesDZB de derde speler worden die op het hoogste niveau de grens van tweehonderd competitieduels in het shirt van de Zeeuws-Vlaam- se club passeert. Franky Stan daert voert de lijst met 237 duels aan, Thomas Ragut is de num mer twee met 205 wedstrijden. „Ragut haal ik nog wel in", lacht Siereveld. „Maar die 237 ga ik denk ik niet halen." Want misschien, zo weet Siere veld, is dit wel zijn laatste sei zoen bij Hoek. „Daar zal in fe bruari wel duidelijkheid over ko men", zegt de aanvoerder. „Wil len ze dat ik er nog een tiende sei zoen aan vast plak? Wat wil de trainer met me? Dat weet ik op dit moment allemaal niet." Hij had er nu al meer dan Ra gut kunnen hebben, zegt Siere veld. „Maar vorig seizoen heb ik in de topklasse in twee maanden tijd nauwelijks gespeeld. Een paar invalbeurten, meer was het niet, omdat Kenny Verhoene me ernaast zette. Daar baal ik nog steeds van. Dit seizoen kan ik er nog zeventien spelen. En als ik er nog een jaar aan vast plak, haal ik die 237 van Franky Standaert mis schien wel. We zullen het wel zien." De meest ervaren speler in de selectie van Hoek weet dat zijn prestaties altijd onder een ver grootglas liggen. „Als je zo lang bij een club speelt, kun je het vaak niet meer goed doen. Als ik een goede wedstrijd speel, is het normaal. Maar als ik een mindere wedstrijd speel, staan ze in de rij om me te vertellen dat het niet best was. Echt waar, zelfs als ik één slechte bal heb gegeven, krijg ik het soms te horen. 'Zeg, Gio, die ene pass, dat kon echt niet hè.' Als je jonger bent, is het an ders. Dan zeggen mensen dat je een mindere dag had. Maar als je 31 bent, krijg je het te horen. Soms is het vreemd. Dan speel je een degelijke wedstrijd en prij zen mensen je de hemel in. Dat is ook niet helemaal eerlijk." Hij kent de geluiden dat het beste er vanaf zou zijn bij hem. Siereveld: „Daar lig ik echt niet wakker van. Iedereen mag een mening hebben. Die heb ik zelf ook." Grote naam Terugkijkend op bijna tweehon derd competitieduels voelt de Vlissinger vooral trots. In 2007 maakte Siereveld de overstap van Kloetinge. „In die tijd was Hoek echt een grote naam, met echt goede spelers. Je moest wel wat kunnen om er terecht te komen. Als Zeeuw kende ik dat gevoel, ik wist wat voor club Hoek was en wilde er graag naartoe. Maar in de jaren daarna heb ik gasten bin nen zien komen van wie ik dacht: jij bent niet goed genoeg. Maar zij kenden dat gevoel vaak niet. Ze gingen lekker op het der de niveau in Nederland spelen en dat was het dan." Met Hoek promoveerde hij twee keer naar de topklasse, in DE TOP TIEN Speler Duels 2oro en 2014, maar beide keren volgde direct ook weer degrada tie. „Dat zijn echt dieptepunten in al die jaren. Hoek had begin de ze eeuw echt een bepaalde sta tus. Je had de topclubs in Neder land, zoals Spakenburg, IJssel- meervogels en Rijnsburgse Boys. Maar Hoek hoorde bij het groepje clubs dat daar net onder kwam. In de topklasse zijn we echter twee keer geconfronteerd met het feit dat we helemaal niet zo goed waren." „Dat was tegen Nivo Sparta. Fer ry Alfons maakte een fantas tische goal. Hij begon op eigen helft aan een solo, passeerde vier, vijf man en schoot 'm binnen. Daarna maakte Sam Ysebaert ook nog een fraai doelpunt. Volgens mij wonnen we met 2-0." „Dat was geen competitiewed strijd, maar de bekerwedstrijd in de Kuip tegen Feyenoord. Eentje om nooit meer te vergeten." „Van heel veel, binnen en buiten het veld. Maar vooral van de wed strijden tegen clubs als Spaken burg en IJsselmeervogels. En dan vaak de uitwedstrijden. We won nen eens bij Spakenburg, mede door twee goals van Arnold Nguekam. Maar de overwinning bij IJsselmeervogels was nog mooier. Willem Leushuis was on ze trainer, hij had een verleden bij de Vogels. Ferry Alfons, Maar ten van Rosevelt en ik kwamen te laat bij de opstapplaats bij de tunnel. We reden in één keer door naar de Moerdijk en toen we daar aankwamen, was Leus huis echt kwaad. Maar we waren alle drie basisspeler en hij kon ons er niet naast zetten, omdat hij héél graag wilde winnen. Dat deden we ook. Het werd 2-4, Sam Ysebaert maakte er drie. Ik geloof dat Leushuis het sponsor home die avond op slot heeft ge draaid. Hij ging als laatste naar buiten." Siereveld zag vele trainers ko men en gaan. Ook dit seizoen Dat 'speelse' had vroeger de over hand bij Davidse, die twee we ken geleden vijf Zeeuwse records zwom op het open Nederlands kampioenschap kortebaan in Til burg. „Ik was tot afgelopen zo mer niet erg gedisciplineerd. Hier door haalde ik er niet alles uit op het gebied van zwemmen. Ook op school ging het niet goed. Ik ben gezakt voor de havo. Ik deed er niks voor. Ik had er gewoon geen zin in." Na het zwemseizoen volgde een evaluatie met zijn coach Al- bert Onderdak. Niet alleen zijn zwemprestaties kwamen ter spra ke. Ook allerlei andere facetten werden benoemd, zoals school. „Toen werd ik even met mijn neus op de feiten gedrukt", staat Davidse nog helder voor de geest. De woorden van zijn coach kwamen hard aan bij de talentvol le zwemmer. „Mijn ouders wezen me er ook weieens op. Maar tegen hen zei ik: het komt wel goed. Als iemand anders je op je mentali teit wijst, ga je er meer over na denken. Albert zei tegen me dat hij niet van plan was om nog meer ochtendtrainingen voor Jan Lui uit te schrijven. Toen dacht ik bij mezelf: waar ben ik nou eigen lijk mee bezig? Ik moest kennelijk een keer mijn hoofd stoten." Twee weken vakantie in Span je volgden. Davidse genoot in het zonnige zuiden, maar dacht ook na over hoe hij de draad na de zo mervakantie zou gaan oppakken. „Toen ik thuiskwam, ben ik ge- 'Mensen verklaren me voor gek als ik om zeven uur 's morgens in het bad lig, maar voor mij' is het normaal' Sport sport@pzc.nl 'S-CRAVENZANDE WOLVERHAMPTON GOES Rugbyciinic voor vrouwen De Goese rugbyclub Tovaal houdt vrijdag 13 november een cli nic voor vrouwen. De ze wordt verzorgd door de Nieuw-Zee- landse Oemoeme- noe-speler Elijah Mako- ni en is op sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG Competitieronde rolstoelbasketbal De rolstoelbasketbal lers van RBVM hebben zaterdag de derde competitieronde. In sporthal De Sprong in Middelburg worden er tussen 10.30 en 16.30 uur tal van wedstrij den gespeeld. Thuisclub RBVM treft Redeoss en Kameleon. EMMEN Jonkie leidt op WK dammen Jan Groenendijk heeft zijn derde zege op rij geboekt op het we reldkampioenschap dammen in Emmen. De zeventienjarige de butant uit Wagenin- gen, die zich interna tionaal meester mag noemen, versloeg gis teren landgenoot Ron Heusdens. Groenendijk, die zijn leidende positie ver sterkte, heeft na vijf ronden acht punten. Kentekenregistratie in 2015 Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl Siereveld is trots door Barry van der Hooft Franky Standaert 237 Thomas Ragut 205 Giovanni Siereveld 199 Ferry Alfons 141 Patrick Naudts 140 DjamelBuyse 131 Geert de Poorter 127 MarcMinnaert 118 BartPoppe 112 GeertjandeSmet 110 Cijfers zijn bijgewerkt tot en met 8 november 2015 Bron Rudy Boogert Wat weet je nog van je allereerste wedstrijd? Wat was nou eigenlijk de mooiste wedstrijd in al die jaren bij Hoek? Waar heb je nog meer van geno ten? door Len Wolters SINT LAURENS. Het goedlachse heeft Jonathan Davidse (18) meer dan behouden. Terwijl de zwem mer van De Zeeuwse Kust in zijn ouderlijk huis in Sint Laurens spreekt over voornamelijk zijn pas sie voor zwemmen, neemt hij voortdurend breed grijnzend zich zelf en zijn vader André op de hak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69