Reünie in De Vlinder vóór sluiting Gemeente laat ondernemers in onzekerheid over brandveiligheidsregels SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Campingexploitant 't Torentje roept gemeente op het matje voor het uitblijven van inspecties van de brandveiligheid. Het is een beetje de omgekeerde we reld: Een cam pingondernemer die de gemeente verwijt dat er nog geen controleur ter plaatse is ge weest, om te kijken of hij inder daad voldoet aan de nieuwe brand veiligheidsregels. Want dan, zo werpt Leo Thijsse van caravan- parkt 't Torentje de gemeente op merkelijk genoeg voor de voeten, 'hadden de toetsers kunnen horen Ik schrik een beetje als ik een brief krijg dat mijn bedrijf zo is goedgekeurd' en zien dat wij nog niet voldoen aan de eisen uit de brandbeveili gingsverordening (BBV)'. Thijsses plan van aanpak werd 30 april dit jaar op papier goedge keurd door de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Dat is 3,5 jaar na dat Kurt Rouw van bureau Interpróad het verbeteringsplan namens Thijsse had ingediend. Rouw, voormalig afdelingshoofd ruimtelijke ordening van de ge meente Schouwen-Duiveland, deed dat zelfde voor twintig ande re campingbedrijven. Voor hen is de situatie nauwelijks anders en rest een lijdzaam afwachten of de genomen maatregelen ook in de praktijk voldoende blijken te zijn. Daar draait het hele verhaal uitein delijk om, verduidelijkt Rouw het collectieve chagrijn om de hou ding van de gemeente in deze kwestie. „Mocht er straks toch een eind controle komen en worden daar alsnog gebreken geconstateerd, dan is dat allemaal achteraf. Dat is natuurlijk vreselijk jammer!" Niet dat Rouw de tanende uitvoering -van dit traject zijn oud-collega's verwijt. In Sluis is de situatie ver re van beter gesteld, heeft hij te vens vernomen. Alleen Veere lijkt redelijk in de pas te lopen. „Er is blijkbaar in 2011 een project ge start, waarvan niemand zich van te voren voldoende heeft gereali seerd welke gevolgen dit zou heb ben. De gemeente heeft gewoon niet de menskracht dit binnen de gestelde termijnen op een adequa te manier af te ronden. Maar aan de andere kant mag je toch ook wel verwachten dat ze in staat zijn dit zaakje binnen zeven jaar -de termijn die Schouwen-Duive land heeft genomen voor het hele proces- goed te regelen." Saillant detail in dit verband is dat 'het traject' een dik halfjaar heeft stilgelegen door gesteggel tussen de gemeente en de veilig heidsregio over bevoegdheden op het gebied van brandveiligheid. Rouw: „De gemeente dacht dat met de overheveling van brand- weertaken naar de VRZ daar ook de hele afhandeling van de brand veiligheidsverordening zou wor den opgepakt." Op 3 juni 2014 ont ving Rouw een brief waarin de ge meente excuses aanbood voor de opgelopen vertraging. In die brief staat ook duidelijk vermeld wie nu de kar verder trekt: „De ge meente blijft verantwoordelijk voor het gehele brandveiligheids traject, inclusief (eind)controles." De VRZ beoordeelt nog wel het plan van aanpak van de onderne- 'Er is in 2011 een project gestart, waarvan niemand zich van te voren voldoende heeft gerealiseerd welke gevolgen dit zou hebben' mer en adviseert de gemeente daarin al dan niet tot goedkeuring over te gaan. Overigens heeft ook nu nog, ruim vier jaar na de eerste aanschrijving van de gemeente, een aantal campingexploitanten nog steeds geen plan van aanpak ingediend, aldus Rouw. Hij vraagt zich af of voor die groep deson danks ook de vastgestelde termijn van drie tot vijfjaar gaat gelden om de geconstateerde gebreken op de camping te verhelpen. Als dat zo is, dan haalt de gemeente haar eigen doelstelling niet om in 2018 de brandveiligheid op de cam pings keurig op orde te hebben volgens de nieuwe normen. Leo Thijsse: „Wanneer de ge meente roept dat veiligheid boven aan staat, nieuwe normen en in vesteringen afdwingt en vervol gens de inzet van goedwillende ondernemers zo op z'n beloop laat, word ik daar alleen maar ont zettend treurig van. Wij hebben het groots aangepakt. Dat heeft consequenties voor het bedrijf. We zijn van 187 naar 235 caravans gegaan om meer tussenruimte te scheppen. Maar je weet nog steeds niet zeker waar je aan toe bent. Ik schrik een beetje als ik een brief krijg dat mijn bedrijf zo is goedge keurd. Terwijl ik feitelijk nooit controle heb gehad. Hoe veilig zijn we dan écht, met z'n allen?" ZIERIKZEE. De deur van het Zierik- zeese muziekcafé De Vlinder wordt in de nacht van 28 op 29 november definitief gesloten. Za terdag de 14e staan de deuren nog even wagenwijd open voor een reünie. Een spontane actie van oud-klant Mariska Ringelberg, zegt kroegeigenaar Sam van Eeni- ge. Even is nog nagedacht over het programmeren van een band je, maar: „Dan wordt het een avond stilzwijgend bij elkaar zit ten. Nu kun je een beetje slap ou wehoeren en versta je elkaar ook." Bijna twintig jaar lang was Van Eenige eigenaar, de kroeg be staat al bijna 40 jaar. Geprobeerd is het café als café te verkopen, maar dat bleek financieel niet haalbaar. Nu wacht het pand aan de Nieuwe Bogerdstraat een toe komst als zeilmakerij. De reünie is vanaf 21.00 uur, De Vlinder is vanaf 16.00 uur open. NOTARIS PRAKTIJK Gaat u scheiden? Wij regelen alles: uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning uw echtscheidingstestament VAN DONGEN VRIJDAG 13 NOVEMBER 2015 Campings willen controles Deze stacaravan moet Leo Thijsse binnenkort nog weghalen, foto's Marieke Mandemaker Zo ontstaat er meer ruimte en minder gevaar voor overslaande vlammen. door Marcel Modde Leo Thijsse, 't Torentje Kurt Rouw, bureau Interpróad Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67