Jongeren toetsen Schouws beleid College komt raad in bijna alles tegemoet 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Geluidswal Malta, vrachtwagenparking, compensatie kabeltaks, geld voor de biz en banenpool voor de Zuidhoek. Mooiste decemberetalage A ZIERIKZEE. B en W zijn gisteren in de begrotingsraad tegemoet geko men aan bijna alle wensen van de politieke partijen. Zo krijgt de Zierikzeese wijk Malta niet alleen een geluidswal langs de N59, maar gaan B en W ook bij Rijkswaterstaat regelen dat Wethouder neemt voortouw in banenpool, die personeel van de Zuidhoek aan reguliere banen moet helpen. bij Zierikzee de snelheid terug gaat van 80 naar 50 kilometer. Wethouder Jacqueline van Burg kwam tegemoet aan de wens om voor een nog af te spreken pe riode het parkeerterrein bij Onder dak in Zierikzee beschikbaar te stellen om vrachtwagenchauf feurs te laten overnachten. Een permanente parking, waar de Christenunie om vroeg, ging haar te ver. Wel komt er sanitair bij. Net als andere gemeenten, gaat Schouwen-Duiveland de 'kabelt aks' invoeren. Dat is een belasting op kabels en leidingen in de grond. De verwachting is dat Del ta en Evides deze belasting gaan doorberekenen in de tarieven. De gemeente compenseert zijn inwo ners daar weer voor. 'Nutteloos rondpompen van geld', vond ieder- een, maar een gemeente die er niet aan meedoet, benadeelt zich zelf en haar inwoners. Vervolgens kreeg LSD zijn zin. B en W gaan elke Bedrijven Inves- terings Zone op het eiland steu nen met 25.000 euro per jaar. Ook wethouder Cees van den Bos van sociale zaken was vriendelijk voor ondernemers. Hij neemt op ver zoek van de VVD het voortouw in een gezamenlijke banenpool, die personeel van de Zuidhoek aan re guliere banen moet helpen. Maar het college slikte niet al les voor zoete koek. Een motie van de SP om minima te wijzen op al lerlei regelingen werd afgewezen, omdat de gemeente dit volgens wethouder Cees van den Bos al ja ren doet. Dat gebeurde ook met de SP-motie om de opbrengst van de hondenbelasting te besteden aan bijvoorbeeld het opruimen van poep. Het voorstel van Alert! voor een transparantere begroting haalde het ook niet. Niet omdat B en W transparantie afwijzen, maar omdat er een landelijke richt lijn aan zit te komen die nog niet bij iedereen bekend is. Het voorstel van Alert! voor een toeristische app kreeg even la ter de unanieme goedkeuring van de raad. De SP ten slotte, kreeg het om 'Ik heb harde woorden gebruikt. Ziet u mij maar als woordvoerder van de kritische burger' de oren toen Anita de Vos beweer de dat de gemeente protesterende surfers intimideert. Dat werd ont kend en er kwamen voorbeelden op tafel waarbij inspraak wel dege lijk effect heeft gehad. „Zie mij maar als woordvoerder van de kri tische burger", verdedigde De Vos haar 'harde woorden'. Schouwse jongeren worden betrokken bij de beleids vorming van de gemeente. Deze motie van het CDA is gisteravond aangenomen tij dens de begrotingsraad. Het CDA heeft deze motie inge diend, zodat de jeugd de mogelijk heid heeft actief mee te denken over bijvoorbeeld schooluitval en krimp van de bevolking. De jonge ren worden vooral ingezet als klankbord bij concrete vragen waarbij een mening van de jeugd is gewenst. Volgens de politieke partijen is er niet genoeg draagvlak voor een jeugdraad. Petri d'Anjou van de PvdA zei dat jongeren zich niet voor langere tijd aan zo'n raad wil len verbinden. Verder gaat de gemeente sa men met de afdeling Zeeland van Alzheimer Nederland, verzekeraar CZ en de zorginstanties een lo kaal netwerk dementie Vriendelij ke Gemeente opzetten in 2017. De Christenunie diende deze motie onder meer in, omdat de verwach ting is dat het aantal inwoners met de Ziekte van Alzheimer in 'Jongeren willen zich niet voor langere tijd verbinden aan een jeugdraad' de komende jaren fors zal toene men. Door het opzetten van een net werk wil de partij ervoor zorgen dat dementerende mensen langer thuis kunnen blijven wonen en mantelzorgers worden ontlast. Tijdens de begrotingsraad is ook besloten dat voor alle alle woonkernen, te beginnen bij Brou wershaven, een stads- of dorps plan wordt gemaakt. Daarin staan ideeën om het woongebied leven diger te maken door bijvoorbeeld leegstaande panden een nieuwe bestemming te geven. In de eerste instantie kregen al leen Bruinisse, Renesse en Zierik zee een masterplan, maar Leef baar Schouwen-Duiveland vindt dat elke kern zo'n plan verdient. Brouwershaven is als eerste aan de beurt: in 2016 wordt een start gemaakt met het uitbreiden van de visie die er al ligt. Voor Burgh-Haamstede en Scharendij- ke komt er een plan in 2017. Nieu- werkerk komt in 2018 aan bod. Ben W hebben 75.000 euro uitge trokken voor het opstellen van de ze stads- en dorpsplannen. In de regio Mijn dorp, mijn stad Magnolia, 9.30- 21.30 uur: Winter- fair; Dorpshuis de Schut- se, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla- verjasvereniging; Dorpshuis 't Zuudènde; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Darts; 19.45 uur: Oosterlandse Fanfa re; 20.00 uur: Bingo; Jodocuskerk, 18.30-21.00 uur: Herfstmarkt; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Diverse exposi ties; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling over de historie van de foto grafie; Fizi, De We verij, 20.30 uur: La familie Bélier; Ge meentehuis, 16.00 uur: Opening expo sitie Schilderachti ge Lichtschrijverij; MFC, 20.30 uur: Theatergroep Zierik met Driemaal Le ven; Sint Lievens- monstertoren: 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren; Straks 50 km op N59 bij Zierikzee door Ton van den Nouweland B en W gaan met Rijkswaterstaat praten om de maximumsnelheid op de N59 bij Zierikzwe terug te brengen tot 50 km. foto Marieke Mandemaker Anita de Vos, SP door Ilse Maas Petri d' Anjou, PvdA KERKWERVE Optreden Toneelgroep YgenweizeN Toneelgroep Ygen weizeN treedt op za terdag 21 november op in Dorpshuis Zuudènde in Kerk- werve. De voorstelling be gint om 19.45 uur. In lopen is een halfuur voor aanvang moge lijk. Kaartjes kosten 3.50 euro. In de pau ze worden er loten voor 50 cent ver kocht. Vooraf kaarten bestellen kan per mail: Li3sb3th52@ gmail.com. Of telefo nisch: 06-24818597. GOES Informatie-avond Alcohol en Jongeren Het ADRZ houdt don derdag 19 november een informatie-avond voor professionals, ouders en jongeren in de Theaterzaal van Emergis. Met alcohol vrije cocktails, film pjes en verhalen van ervaringsdeskundi gen over het gebruik van alcohol onder jongeren, de gevol gen en hoe dit voor komen kan worden. Diverse sprekers ko men aan het woord over dit thema. De avond duurt van 19.00 uur tot 21.00 uur en is vrij toegan kelijk. GOES Dansopleiding van Steeve Austin De mbo-dansoplei- ding in Goes biedt als eerste in Neder land de streetdance lesgeversopleiding van Steeve Austin aan. Austin is choreograaf van het televisiepro gramma So You Think You Can Dance in België en Neder land. Hij heeft twintig jaar ervaring als professio neel danser en lesge ver. De cursus is be doeld voor dansers die graag willen lesge ven in de professione le danswereld. De cursus wordt afgeslo ten met een examen en levert een certifi caat op. De lessen vinden plaats van 11 tot 17 december, dagelijks van 9.00 tot 16.00 uur, op de locatie van MBO Dans Goes, aan de Zwembadweg 1. Het aantal beschik bare plaatsen is be perkt. De cursus kost 375 euro. Aanmel den kan via: msmeding@scalda.nl ZOUTELANDE Jubileumconcert Zanggroep Noord Be veland viert zingend het 12 Vi jarig jubi leum. Dat gebeurt zondag samen met het Wille- brord Ensemble in Zoutelande om 15.00 uur in de Ca- tharinakerk. De toegangsprijs is 5,00 euro. •-> GOES. Goes Marketing daagt winkels in de binnenstad van Goes uit om hun etalage in december zo sfeervol mogelijk in te richten in het thema 'decemberlichtjes'. De etalages die binnen dit thema pas sen worden op 10 en 11 december gefotografeerd. Ondernemers die zeker willen zijn van een foto, kunnen zich vooraf aanmelden via info@goesisgoes.nl. Uiteindelijk bepaalt het publiek welke winkel de prijs 'mooiste decemberetalage 2015' krijgt. Er kan van 12 tot en met 21 december gestemd worden op de foto's van de etalages op facebook.com/goesisgoes. Wethouder Derk Alssema reikt 22 de cember een prijs uit. archieffoto Ronald den Dekker BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66