HNNEN&BUIl 7 0 KIJK VERGELIJK Een tussenwoning voor minder dan 2 (on Voordat we het huis kochten, was ik vijf dagen per week in de sportschool te vinden. Ik woonde daar bijna (MÉS kast. We moeten bijna alles nog gaan aanschaffen. Dat is toch ook moeilijk in je eerste huis?" Het stel zoekt nog naar een eigen stijl. „Ik vind een heleboel dingen leuk, maar ik heb bijvoorbeeld geen flauw idee wat ik hier het beste aan de muur kan hangen," zegt Jaco line, doelend op de kale muur boven de eettafel. Meisjeskamer De kaptafel van Jacoline is meever huisd van haar meisjeskamer in Stellendam. „Had mijn moeder stiekem hier neergezet," zegt Jaco line. Ze wil het meubelstuk laten zien. In de hal naar de trap toe pas seren we het toilet. „Het toilet dat er in zat stonk zó erg. Dat rook je al als je het huis binnenkwam," zegt Ramon. Ze wilden eerst alleen de wc-bril vervangen en hoopten de ruimte met een beetje bleek en een luchtverfrissertje te kunnen opleu ken. Maar dat bleek ijdele hoop. Ramon, die zegt best handig te zijn, besloot de zaak rigoureus aan te pakken en alles te vernieuwen. Met een nieuw vloertje, nieuwe wandte- gels en nieuw potje zit het net even iets lekkerder. Op de eerste verdieping wordt nog hard gewerkt. Op de slaapkamer van de twee na - met inderdaad in de hoek een kaptafeltje met kruk - moeten alle andere vertrekken nog worden aangepakt. De overige ka mers zijn leeg, op een ladder met verfspullen en rollen behang na. „Ik doe in principe alles zelf. Dat zit in de genen. Deed mijn vader thuis ook altijd," zegt Ramon. En Jacoline? Die bouwt ondertus sen broodjes knakworst in de nieuwe, glimmende hoogglans keu ken. Sportschool Het klussen aan het huis is tijdro vend. Er gaat zo veel tijd in zitten dat Ramon er tijdelijk zijn hobby in de sportschool voor heeft opgezegd. „Voordat we het huis kochten, was ik daar vijf dagen in de week te vin den. Ik woonde daar zo ongeveer, kun je wel zeggen. Sinds een paar maanden woon ik hier, in mijn eigen huis." ZIERIKZEE NIEUWERKERK WAARDE NIEUWDORP Geïnspireerd door het woonverhaal van Raymond en Jacoline? Er zijn tussenwoningen genoeg te vinden, die te koop staan voor rond de anderhalve ton, met hier en daar een uitschieter. OOSTERLAND vrijdag 13 november 2015 Veel meubels hebben Jacoline en Raymond nog niet. Het stel woont er nog maar pas, en veel spulletjes om mee te nemen hadden ze niet. Alleen de kaptafel is oud. eigen stek 44 EVEN VOORSTELLEN Ramon Dorreman (24) werkt bij Airpack, een bedrijf dat installaties maakt voor de olie- en gasindustrie. Jacoline van Riel (22) werkt bij een sportzaak Voor beiden is dit hun eerste huis. ruöCnïffiisS» Adres: West straat 14 Prijs: €149.000 Bouwjaar: onbekend Kenmerken: Woning in het centrum van Zierikzee. Gezellige woon kamer met elek trische haard en serre. Adres: Brouwer straat 13 Prijs: €129.000 Bouwjaar: 1971 Kenmerken: De woonkamer heeft grote ramen. Achter tuin op het westen met vrije achterom. Het huis is 'vrij op naam'. Adres: Julianastraat 15 Prijs: €152.500 Bouwjaar: 1963 Kenmerken: De woning heeft een flinke aan bouw en tuin aan de achter kant van 25 meter diep. In 2003 uitge bouwd. Adres: Prinses Margrietstraat 14 Prijs: €148.500 Bouwjaar: 1981 Kenmerken: Sinds 2011 een nieuwe badkamer. Kindvriendelijke buurt met speeltuin achter de woning. Adres: Weelstraat 6 Prijs: €193.000 Bouwjaar: 1974 Kenmerken: De woning is 'vrij op naam', voorzien van dubbele begla zing. Tuin is on derhoudsarm, met achterom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59