Kerkhove naar finale dubbelspel T-Tel nog steviger aan kop zijn hoofd een keer stoten Thomas Ragut derde speler die grens passeert Vï ZEELAND 15 was het weer prijs. Na vier duels was het al einde verhaal voor Ruud Pennings. Vorige week boekte Hoek de eerste overwin ning onder leiding van Jannes Tant. „Ik ben bang dat het een verloren seizoen wordt. Ik hoop het na tuurlijk niet, maar door de slech te start zou het dat wel kunnen worden. Iedereen weet dat je aan één periodetitel genoeg hebt om op te mogen gaan voor promotie naar de topklasse. Een periode winnen is makkelijker gezegd dan gedaan. Als we in een flow komen, is alles mogelijk. Maar op dit moment vind ik het nog te broos bij ons. We moeten echt stabieler worden." „Jawel. Hopelijk zijn we na de overwinning op Spijkenisse nu vertrokken en maken we er nog een mooi seizoen van, met een prijs en misschien wel promotie. Want ik heb geen zin in verhalen van: 'Als we beter waren begon nen dan...' Of: 'Als die en die spe ler erbij was geweest dan...' We moeten er nog wat van maken. Want als dit mijn laatste seizoen is bij Hoek, dan wil ik die prachti ge periode wel op een goede ma nier afsluiten." EQUEURDREVILLE. Tijdens de chal lenger van het Franse Equeurdre- ville heeft tennisster Lesley Kerk hove zich gisteren geplaatst voor de finale van het dubbelspel. De Zierikzeese komt daarin samen met de Roemeense Alexandra Ca- dantu uit. Het gelegenheidskoppel, dat aan de kust van Bretagne als eer ste geplaatst is, was in de halve eindstrijd te sterk voor de Italiaan se Claudia Giovine en de Francai- se Carla Touly: 7-6 6-0. Vandaag is de finale. Maar voordat de Zeeuwse en de Roemeense samen voor de ti tel gaan spelen, nemen ze het eerst nog tegen elkaar op in de kwartfinales van het enkelspel. Kerkhove is licht favoriet, want zij staat 239e op de wereldranglijst en Cadantu 277e. Maar de Roemeen se heeft meer ervaring, zij stond enkele jaren in de top honderd. Kerkhove is in Frankrijk aan haar voorlaatste toernooi van het jaar bezig. Volgende week tennist ze nog in het Engelse Shrewsbu ry. TERNEUZEN. Het zaalvoetbalteam T-Tel heeft zijn koppositie in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen verstevigd. De Terneuzenaren wa ren met 13-3 veel te sterk voor Wentzler Pauwels. Bij de rust was de stand al 6-1. Sinan Coban scoor de vier keer voor T-Tel. Debutant Tugspotters klopte met 8-4 (4-3-ruststand) Café De Schelde. Jarno Waebeke (Tugspot ters) en Maikel Koekkoek (De Schelde) scoorden elk drie keer. De twee duels waren inhaalwed strijden. lijk gaan trainen. Ik concludeerde dat ik ervoor wilde gaan. Ik heb een planning gemaakt als het om trainen en leren gaat. Daar houd ik me aan." Dat Davidse meer dan achttien uur per week zou wijden aan de zwemsport, had niemand voor heen kunnen bedenken. Tot zijn elfde voetbalde hij bij MZVC. Tij dens het schoolzwemmen werden de zwemkunsten van de pupil voor het eerst opgemerkt, weet va der André nog. „'Die jongen heeft talent. Zoiets zie je zelden', zei een man tegen me." De toen nog kleine, energierijke Davidse vond het zwemmen leuk en liet de balsport achter zich. „Mijn ouders stimuleren me altijd. Maar ik moét niks. Dat was vroe ger al zo. Dat die man mijn vader aansprak, was puur toeval. Anders was ik waarschijnlijk nooit gaan zwemmen, want niemand in de fa milie zwemt. Ik vond het erg leuk en geniet er nog steeds van. Men sen verklaren me voor gek als ik om zeven uur 's morgens in het zwembad lig, maar voor mij is het normaal." Nu Davidse de knop heeft omge zet, presteert hij beter op school en in het zwembad. „Als je lekker in je vel zit, gaat het met sporten ook goed." Twee weken geleden lag hij in het bad met de Nederlandse top. Zoals met Sebastiaan Verschuren, in het bezit van twee bronzen EK-medailles. „Ik verdiep me niet zo in Zeeuwse records. Ik kijk meer naar de mannen die boven me zwemmen." Davidse merkte dat hij nog veel moet bijleren om tot de absolute top te behoren. „Je voelt je klein tussen die mannen", lacht hij. „Zij zijn lichamelijk al uitontwikkeld. Op het gebied van kracht en tech niek valt er nog winst te boeken. Ik ga daarom ook twee tot drie keer per week naar de sportschool." Na het huidige schooljaar ver trekt Davidse uit Sint Laurens. In de regio Utrecht hoopt hij de oplei ding fysiotherapie te gaan volgen en in Amersfoort zet hij zijn zwem- carrière voort. „Ik heb competitie nodig tijdens trainingen. In Zee land ben ik al de beste. Ik heb ie mand nodig die sneller is. Zo kan ik meer progressie boeken." VRIJDAG 13 NOVEMBER 2015 op mijlpaal bij Hoek Giovanni Siereveld vorig seizoen in actie tegen HHC Hardenberg. De aanvoerder promoveerde met Hoek twee keer naar de topklasse, maar beide keren degradeerde de club meteen weer. foto Sjaak van der Salm Wat verwacht jij eigenlijk nog van dit seizoen? Is het vertrouwen bij iedereen aan wezig dat het nog wel kan? Lesley Kerkhove won tot nu toe vijf dubbeltitels. Twee daarvan veroverde ze dit jaar. 5 Zwemmer Jonathan Davidse uit Sint Laurens is nu wel gedisciplineerd. foto Ruben O reel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47