Hongerige Bax-shop pakt zijn zesde Gouden Gazelle m in m m Passief PZo COLOFON I BS 50 II 00BBSBBSBBIBBBSB00BBB1 Eerste Zeeuwse editie van de cur: 10 ZEELAND Nu de eerste poging om de burgers bij de lokale politiek te betrekken achter de rug is, maken we de balans op. Van de kant van de organisatie zijn de geluiden positief. De FD Gazellen Awards zijn prij zen die de Het Financieele Dag blad en Company.info uitreikt aan de snelst groeiende bedrijven van Nederland. Gisteren werden in Rotterdam de Gouden Gazellen voor Zeeland en Zuid-Holland be kendgemaakt. Bax-shop pakte gisteren voor de zesde keer een Gouden Gazel le, maar nu voor het eerst in de ca tegorie grote bedrijven. De online- winkel in muziek- en audioappara- tuur breidt zich als een olievlek over Europa uit. Bax-shop is al in vijf landen actief. Volgend jaar ko men daar Spanje, Italië en Zwe den bij. Tussen 2012 en 2014 boek te Bax-shop een omzetgroei van 146 procent. Sabine de Vos, marke tingmanager van Bax-shop, over het succes van de webwinkel: „Het wordt alleen maar meer en meer, gekker en gekker. Ons ge heim ligt in de schaal en het assor timent. Daarnaast investeren we veel in onze klantenservice. Maar eigenlijk proberen we overal wel in te excelleren!" Vos blijft nuch ter: „Als bedrijf groei je door aan te poten. Of we kijken naar ande re markten? Nee, we richten ons puur op muziekinstrumenten, en licht- en geluidsproducten." Voor Medisol BV (medische ap paratuur, aed's) dat al vier keer een Gazelle won, was er goud in de categorie middelgrote bedrij ven. Het Middelburgse bedrijf dij de in twee jaar tijd met 84 pro cent uit. Nieuwkomer bij de klei ne bedrijven is vishandel Mike de Houck. De im- en export is explo sief gegroeid, met 261 procent tus sen 2012 en 2014. 088-0139910. T: 088-0139995 #Twitter Amanda @_Amandaaaaaaa Met het bekend maken van de WIDM-kandida- ten is ook de jaar lijkse 'zijn het nou wel of geen bn'ers' discussie weer los gebarsten. Video Online Top 5 De eerste Zeeuw se editie van de cursus 'Politiek Actief zit erop. Kapelle had de primeur van de ze door het Haagse Prodemos verzorgde cursus. Dertig deelne mers begonnen eind september aan een training in vijf delen. Met als toetje een bezoek aan de Kapelse raadsvergadering. Maximum van dertig inschrijvingen was al snel bereikt. IWintig inschrijvers belandden zelfs op een wachtlijst. De verwachtingen waren vooraf niet al te hooggespannen. Burgemeester Anton Stapel kamp van Kapelle hoopte in ie der geval op een deelnemer of vijftien. „Dan zou de cursus door kunnen gaan." Maar al snel was het maximum van dertig in schrijvingen bereikt en beland den er zelfs twintig inschrijvers op een wachtlijst. Ook tijdens de vijf avonden in het gemeentehuis bleef het en thousiasme groot. De opkomst was steeds goed en slechts een enkeling moest een keer verstek laten gaan. Docent Sander Verstraten leidde het geheel en voor enkele onderdelen werden gastdocenten ingevlogen. Debat Een veelheid aan onderwerpen passeerde tijdens de cursusavon den de revue. Staatsinrichting, verkiezingen, politieke partijen en politieke krachtenvelden vul den de eerste avond. In het twee de deel werd meer ingespeeld op de lokale politiek. Hoe werkt de gemeente? En hoe kunnen bur gers daar invloed op uitoefenen? Terwijl op de derde avond de ge meenteraad en de gemeentelijke financiën aan de orde kwamen. Deel vier was voor het lobbyen en de laatste avond stond in het teken van het debat. Voorafgaand aan de gemeente raadsvergadering van deze week werden tot slot de certificaten uitgereikt aan alle aanwezige cur sisten. Dat gebeurde door de bur gemeester, onder toeziend oog van de voltallige raad en het col lege. Hoe kunnen burgers invloed uitoefenen op de gemeente was een van de onderwerpen die de revue passeerden. WILLEM IN DE POLITIEK De gemeente Kapelle biedt inwo ners een cursus 'lokale politiek' aan. Verslaggever Willem Adriaansens is nieuw in de wereld van de gemeentepolitiek en meld de zich daarom aan. In zeven afle veringen deelt hij zijn ervaringen. Vandaag de laatste aflevering. Ik heb 'm! Het officiële certificaat van de cursus 'Politiek Actief. Sinds deze week ben ik een internationaal erkend politi coloog. Geloof het of niet, tot nu moest ik het doen met mijn zwem-, school- en strikdiploma, maar nu heb ik ook eens papieren waar anderen jaloers op kunnen zijn. Ik behoor nu, samen met mijn ex-klasgenoten van de cursus, tot de politieke elite. Naast groothe den als Ferry Mingelen, Frits Wes- Sinterklaas door Frank Balkenende ROTTERDAM. Bax-shop uit Goes, Medisol in Middelburg en vishan del Mike de Houck in Breskens heb ben gisteren de Gouden FD Gazelle voor snelstgroeiende bedrijven in Zeeland gewonnen. Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Gruijthuijsen Commercieel directeur Tessa van Waarde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren, Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118- 434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt utoschadeteam. nl Kijk op www.checkjeschade.nl De nieuwe deelnemers aan het populaire televisiepro gramma Wie is de Mol? wer den gisteren bekendge maakt. De nieuwe reeks wordt vanaf 2 januari op za terdagavond uitgezonden. h De professionele tatoeëer- ders van Tuigh in Middelburg reageren op het nieuws dat 'thuisprikkers' soms pruts werk afleveren. 'Bij twijfel niet doen.' Bekijk het inter view op: www.pzc.nl/video 1. Waterschap wil nu wel erg veel geld van ingezetenen 2. Man (63) uit Breda zwaar gewond bij vermoedelijke bomaanslag 3. Camping lastig te verko pen 4. Sinterklaas in Zeeland: overzicht van alle intochten Over één nachtje zet Sinter klaas weer voet aan wal in Zeeland. De Sint en zijn pie ten komen aan in Middel burg en trekken daarna de hele provincie door. Wij heb ben een overzicht van alle in tochten in Zeeland: www.pzc.nl/sinterklaas Kijk op www.pzc.nl of 0 @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie En 't toetje? 'n Bezoek aan de raad Kapelle door Willem Adriaansens 5. Waterschap moet zeker 60 kilometer dijken verster-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42