Rust terug in Kasteelstraat Fietsklemmen in Goes blijken een miskoop Klachten over drukke route door centrum Middelburg na herinrichting WALCHEREN 7 Gemeenteraad van Middelburg wil voor veiligheid van voetgangers zebrapaden terug op kaaienroute. 'Eigenlijk boeit het me niet echt' 'Je wordt hier zo omver gereden' 'Auto's moeten rustiger rijden' MIDDELBURG. De Middelburgse kaaienroute moet zo snel als moge lijk weer voorzien worden van ze brapaden. Een overgrote meerder heid van de gemeenteraad vindt dat. Volgens hen is het voor voet gangers nu gevaarlijk daar over te steken. Fractievoorzitter Piet Kraan van de Lokale Partij Middelburg kaartte 'het probleem' deze week aan in de gemeenteraadsvergade ring. Zijn fractie krijgt veel tele foontjes van vooral ouderen 'die het nu gevaarlijk vinden om over te steken', zei Kraan. De kaaienrou te werd een jaar geleden aange past en het verkeer mag daar nu maximaal dertig kilometer per uur rijden. Dat is gebeurd om de route minder aantrekkelijk te ma ken voor automobilisten die rich ting Veere moeten. Het is de be doeling dat zij omrijden via de nieuwe N57 en het centrum van de stad mijden. Onderdeel van die herinrich ting was ook het laten verdwijnen van alle zebrapaden, omdat voet gangers nu overal mogen overste- 'Vooral oudere mensen vinden het nu gevaarlijk geworden om over te steken op de kaaien' ken. Wandelaars en fietsers zijn als weggebruikers 'belangrijker' ge maakt dan automobilisten. Wethouder Chris Simons (WD, verkeer) verdedigt het weg halen van de zebra's. „Ook omdat op zebrapaden de meeste ongeval len met voetgangers gebeuren", merkte hij in de vergadering op. Kraan vroeg daarop cynisch waarom de gemeente dan nog niet alle zebrapaden heeft overge schilderd. Ad van de Kreeke van D66 ondersteunde het pleidooi van de LPM. Van de Kreeke liet blijken desnoods burgerlijk onge hoorzaam te zullen zijn. Als de ge meente het niet doet, stelde Van de Kreeke, gaat hij desnoods zelf de zebrapaden schilderen. „Want je moet daar erg oppassen voor au to's", is zijn ervaring. Uiteindelijk stemde alleen de Christenunie tegen de motie van de LPM om de verkeersveiligheid op de Kaaienroute te verbeteren door er weer zebrapaden op te schilderen. Die fractie vindt dat niet vooruitgelopen moet worden op de uitkomst van een onder zoek naar de verkeersveiligheid op de heringerichte kaaien. Wanneer er weer zebrapaden op de kaaien zijn, is niet bekend. Franka van Warmerdam (19) uit Middelburg maakt zich er niet zo druk om. „Als er zebrapaden zou den zijn, dan zou ik er gebruik van maken. Maar eigenlijk boeit het me niet zo heel erg veel. Ik sta soms wel wat langer te wachten tot ik veilig kan oversteken. Zebra paden kunnen in dat geval handig zijn, maar ik heb ze tot nu toe nog niet echt gemist." Astrid van Waas (38) uit Middel burg wil de zebrapaden graag te rugzien. „Ik begrijp niet waarom ze weg zijn gegaan. De situatie is nu echt veel te onveilig. Je moet echt goed uitkijken voordat je oversteekt, anders word je zo om ver gereden en lig je onder een au to. Ik ben af en toe nogal een dro mer en had wat dat betreft veel zekerheid aan het zebrapad." David Janse (23) uit Middelburg was zich er niet eens van bewust dat de zebrapaden weg zijn. „Het is minder druk en de straten zijn smaller, dus ik vind dat je hier pri ma kunt oversteken. Maar ja, ik ben natuurlijk ook nog jong, hè. Het is een kwestie van iets beter opletten. Daar heb ik geen proble men mee, zo lang de auto's zich maar aan de snelheid houden." GOES In de Goese binnenstad zijn niet alleen te weinig fiets klemmen, de huidige exempla ren blijken ook nog eens niet te worden gebruikt op de manier waarop dat zou moeten. Daarom wil de gemeente de zogeheten 'twintulip' standaards op grote schaal vervangen door 'nietjes'. Dat zijn een soort fra mes waar de fiets tegenaan kan worden gezet. Het fietsparkeren is al langer een probleem in Goes. Er zijn te weinig plekken, blijkt ook uit re cente tellingen. Het aanbod ligt tussen de 1800 en 2100, terwijl de capaciteit slechts 1500 be draagt. Ook is gebleken dat de tulpklemmen niet op de juiste manier worden gebruikt, men sen zetten hun fiets erbij of er voor, maar niet met het wiel in de beugel. Enerzijds omdat fiet sen tegenwoordig een mand of rekje voorop hebben, anderzijds uit angst voor schade zoals een slag in het wiel. Overigens wil de gemeente een aantal verwijderbare nietjes plaatsen. Die kunnen worden weggehaald tijdens evenemen ten. Ook komt er een proef met fietsparkeervakken om zo de handhaving te vergemakkelij ken. Omwonenden zagen gisteren een van de huurders sjouwen met ver huisdozen. Die is inderdaad ver trokken, bevestigt eigenaar Arjan de Pagter uit Middelburg. „Na goed overleg, kan ik wel zeggen. Deze huurder had mensen om zich heen, waar zowel omwonen den als huisgenoten last van had den. Dat is nu voorbij." Het blijft bij deze huuropzeg- ging. Ondanks toezeggingen van De Pagter te stoppen met kamer- 'Als iedereen die er nu woont tevreden is, dan laat ik het maar even zo' verhuur in het pand en er apparte menten in te maken, doet hij dat toch niet. „Meneer Mgombo heeft aangegeven dat hij graag in zijn ka mer blijft en een andere huurder heeft een brief geschreven waarin staat dat hij het niet eens is met de huuropzegging. Als het huis nog bewoond is, kan ik ook niet verbouwen. Of de overlast terug keert, kun je niet zeggen. Ik zie mijn eerdere besluit maar als een waarschuwing, waarbij ik hoop dat iedereen zich gaat gedragen." De Pagter denkt dat te bevorde ren door een kamer beneden te verhuren aan een schilder/stuka door die voor hem werkt. „Die kan de boel dan mooi een beetje in de gaten houden. In Middel burg heb ik ook een kamerver huurpand, waarin een van onze personeelsleden woont. Dat blijkt te werken." De eigenaar belooft zelf ook een vinger aan de pols te houden. „We houden contact, ook met omwonenden. Ik zit dertig jaar in de kamerverhuur: dat gaat met ups en downs. Maar ik weet ook dat als er veel overlast is ge weest, dat je het allemaal even op zijn beloop moet laten gaan. Als ie dereen die er nu woont tevreden is, dan laat ik het maar even zo." VRIJDAG 13 NOVEMBER 2015 'Oversteken kaaien niet veilig* door Emile Calon en Maurits Sep Piet Kraan Lokale Partij Middelburg Alle zebrapaden op de kaaienroute zijn weggehaald. Voetgangers kunnen nu overal oversteken, foto Ruben Oreel door Luc Oggel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De rust lijkt terug te zijn in en rond het kamerverhuur pand in de Vlissingse Kasteelstraat, waar drie weken geleden het arres tatieteam binnenviel. Arjan de Pagter, kamerverhuurder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38