Bezuinigen wordt bijna gezellig in Vlissingen 'Vang vluchtelingen negen dagen op' Veere wil zicht op zorg 6 WALCHEREN Popronde doet Middelburg aan 'Coalitie en oppositie moeten zo veel mogelijk op één lijn om door deze crisis te komen' In de regio 'We gaan nu inderdaad aan klanten zelfvragen of de kwaliteit van de zorg goed is' NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN Gaat u scheiden? Wij regelen alles: uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning uw echtscheidingstestament Mijn dorp, mijn stad door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Als je als gemeente niet veel te besteden hebt, heb je als gemeenteraad ook niet veel te willen. De Vlissingse begrotings- raad was een makkie gisteravond. Waar in Middelburg de oppositie boos de raadszaal uit beende, hield die in Vlissingen het bij enkele sne ren tussen de regels van de be schouwingen door. Zo blijft PvdA-fractievoorzitter Ba rend de Lange zich maar verbazen over het vele geld dat volgens hem wordt uitgegeven aan onnodige za- Coen van Dalen, Christenunie ken - een eigenschap die zijn par tij overigens in meervoud kreeg te ruggekaatst. In CDA'er Marin de Zwarte kwam de voormalig finan- ciënwethouder boven. „Voor 2017 zouden bezuinigingen ingevuld zijn. Jaja. Niet-ingevulde bezuini gingen zijn ook gewoon tekorten. Alleen de SP-wethouder doet po gingen te bezuinigen." Dat compliment kreeg Sem Stroosnijder vaker toebedeeld. Die zei dat het eerste halve miljoen bij sportverenigingen is gevonden en dat voor cultuur wordt gewerkt aan een visie. „Maar wat precies gaat gebeuren, is deels afhankelijk van de samenleving. Die bepaalt welke kunst ze wil zien." Andere wethouders kregen van de PvdA het verwijt enkel te be zuinigen door belastingen te ver hogen. Maar het was wethouder John de Jonge die de suggestie van de SP om toeristenbelasting te ver hogen, ontraadde. „Het is verstan dig om daar zorgvuldig naar te kij ken." Wethouder Albert Vader gaf de sociaaldemocraten nog een koekje van eigen deeg. „U vraagt waarom we zo veel bezuinigen op zorg. Het antwoord: we werken met de middelen van de staatsse cretaris van de PvdA." Feller werd het niet gister avond. Zoals ChristenUnie-voor- man Coen van Dalen tijdens de schorsing zei: „We kunnen niet anders meer dan samen optrek ken. Coalitie en oppositie moeten zo veel mogelijk op één lijn om door deze crisis te komen." Dat lijkt steeds beter te lukken, bleek ook nu. Rende de bode voor gaande jaren urenlang tussen kopi eerapparaat en raadszaal, met sta pels verlanglijstjes. Dit keer waren er maar één amendement en zes moties. Die ook nog eens één voor één werden ingetrokken. WESTKAPELLE Nieuwe expositie in Polderhuis In de ontmoetings ruimte van het Pol derhuis in Westkapel- le is vanaf zaterdag een nieuwe expositie te bewonderen. Centraal in de ten toonstelling 'Openba re lagere school Westkapelle 1844-1944' staan een replica van het schoolgebouw uit 1884 en de originele gebeeldhouwde leeuw die ooit de topgevel versierde. Daarnaast zijn er vele foto's, zoals klassen- foto's, foto's van het schoolgebouw, het kinderkoor De Kleine Westkappelaars en het personeel. De tentoonstelling is tot en met 31 januari te bezichtigen; VEERE Koffieconcert Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere houdt zonda gochtend een koffie concert in clubge bouw Het Akkoord. Er zijn optredens van zowel het fanfareor kest als van de leer ling-muzikanten van Veere's Genoegen. Het koffieconcert be gint om 11.30 uur in het clubgebouw aan de Oudestraat 9; ZOUTELANDE Jubileumconcert Zanggroep Noord Be veland viert zingend het 12,5 jarig jubi leum. Dat gebeurt zondag samen met het Willebrord En semble in Zoutelan- de om 15.00 uur in de Catharinakerk. De toegangsprijs is 5 euro; OOST-SOUBURG Theatervoorstelling De Zwaan Toneelvereniging Stee speelt morgen en zaterdag 21 no vember de theater voorstelling 'Vaders' in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Sou burg. 'Vaders' van Haye van der Heyden is een tragikomedie over dubbele moraal, vergeving en wraak. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. door Maurits Sep DOMBURG. De gemeente Veere ver wacht volgende week te horen wanneer zij een crisisopvang voor vluchtelingen moet bieden en waar die kan komen. Dat zegt bur gemeester Rob van der Zwaag. De fractie van PvdA/Groen- Links pleitte gisteren bij de begro tingsbehandeling voor een 'mens waardige opvang' waarbij vluchte lingen langer dan drie dagen in Veere kunnen blijven om hen ook de nodige rust te kunnen bieden. „Twee of zelfs driemaal 72 uur moet ook kunnen", stelde fractie voorzitter Peter Holtring. Van der Zwaag zei dat hij de op roep van PvdA/GroenLinks goed heeft gehoord en ter harte zal ne men. Maar een opvang van negen dagen is volgens hem niet moge lijk. De Zeeuwse gemeenten wer ken samen bij de organisatie van crisisopvang. „We werken één week op, één week af. Zes dagen is mogelijk, meer niet." Waar de cri sisopvang komt in Veere, kon Van der Zwaag nog niet zeggen. PvdA/GroenLinks pleitte ook voor het aanbieden van kleinscha lige opvang voor langere tijd. Vol gens Van der Zwaag wordt daar over met het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers gesproken, maar een verzoek van het COA daarvoor is er nog niet. door Maurits Sep DOMBURG. Krijgen mensen in Veere de zorg die ze nodig hebben, en is het ook kwalitatief goede zorg? Dat is de belangrijkste vraag waarmee de gemeenteraad van Veere op dit moment worstelt. Sinds r januari zijn de gemeenten verantwoordelijk voor de zorg voor jeugd, ouderen en gehandi capten. De Veerse gemeenteraad mist echter zicht op de effecten van het beleid en de maatregelen, bleek uit de algemene beschou wingen bij de begroting voor 2016. Alle partijen vroegen om aan dacht voor de kwaliteit van de zorg. De fractie van DTV vroeg om een 'burgerpeiling'. Wethouder Chris Maas (PvdA/GroenLinks) erkende dat op dit moment vooral nog gege vens beschikbaar zijn over de hoe veelheid zorg die wordt verleend. „Vanaf nu moeten we inderdaad veel meer aandacht besteden aan de vraag of de kwaliteit ook goed is." Hij kondigde aan dat er op kor te termijn diverse onderzoeken worden uitgevoerd om die kwali teit in beeld te krijgen. Daarbij wordt nadrukkelijk ook geluisterd naar de ervaringen van klanten, stelde Maas het CDA gerust. Chris Maas, wethouder Veere De uitgebreide discussie over de kwaliteit van de zorg is teke nend voor de positie waarin de ge meente Veere zich bevindt. Waar Middelburg en Vlissingen zich het hoofd breken over hun finan ciële positie en de miljoenenbezui nigingen, staat Veere er financieel Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl vrij goed voor. Zoals meerdere par tijen tevreden vaststelden: er is zelfs geld voor nieuw beleid. WD en SGP/ChristenUnie wil len een klein beetje van dat geld gebruiken voor het behoud van cultureel erfgoed. Zij stelden voor een stimuleringsregeling te ma ken waarin 25.000 euro per jaar be schikbaar is voor eigenaren van historische gebouwen die hun pand willen herstellen of verbete ren. Wethouder Maas noemde dat 'zeer sympathiek', maar wees er wel op dat de lijsten met gebou wen die onder cultureel erfgoed vallen, nog opgesteld moeten wor den. „Wij willen eerst bekijken hoeveel panden dat zijn en welke bedragen daarvoor nodig zijn." Het principiële verzet van Veere tegen de kabelbelasting is overigens gebroken. Nu de twaalf andere gemeenten die wel invoe ren, moet Veere dat als laatste 'on der protest' ook wel doen, zei wet houder van financiën René Mole naar. Hij komt in december met een voorstel naar de raad. „Wij zijn er principieel op tegen. Maar het kan niet de bedoeling zijn dat wij die belasting niet invoeren en onze inwoners toch moeten mee betalen aan de andere gemeenten. Wij willen wel een constructie be denken waarin onze inwoners dat geld - zo'n veertig euro per huis houden - op een andere manier te rugkrijgen. Via de afvalstoffenhef fing bijvoorbeeld. Zij mogen hier van financieel niet de dupe wor den." MIDDELBURG. Burgemeester Harald Bergmann opende gisteren in de Vleeshal in Middelburg de Popronde. Postcards from Mars ver zorgde daarna het eerste optreden. Tijdens dit muziekevenement speelden bands op verschillende locaties in de stad. Om 00.30 uur gaf RIIOT feat. Paulina Dubaj het laatste optreden in poppodium De Spot. foto Ruben Oreel BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, koersballen en ge zelschapsspelletjes MIDDELBURG GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur - Na tionale kunstweek met expositie van maritieme werken; Schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur - Muziekvoorstelling Abba Tribute door Zeeuwse band 'Y' Abba Do; Zeeuwse concertzaal, Verwe- rijstraat 14,20.00 uur - Najaarscon cert Het Zeeuwse Orkest OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badminton nen voor 50+ SINT LAURENS De Osseberg, Singel- weg 11,14.00-17.00 uur - Expositie 'ach ter iedere deur'; 20.00 uur - Optre den dichter Jan Zwe- mer en mondharp speler Phons Bakx VEERE Museum Veere, Kaai 25,10.00-17.00 uur - Tentoonstel ling 'Tweezijdig Be licht', met maritie me kunst van Vlaamse en Neder landse kunstenaars VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 - 16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 809.00 en 09.45 uur - Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Spuistraat 6, 10.00-12.00 uur - Cursus Digisterker; Ter Reede, Vrede hoflaan 370, 10.00-12.00 uur - Ra bobank Bingo; Thea ter Vestzak99, Oran jestraat 2, 20.00 uur - Theatervoorstel ling 'Nu even niet nu even wel'; De Piek, Hellebard- ierstraat 13, 21.00 uur - Concert 'The Hillibilly Moon Ex plosion' met in het voorprogramma 'The Bader and The Bass' WESTKAPELLE Dorpshuis Herrijst, 19.30 uur - Toneel stuk van de Was- schappelse Toneel groep 'Janne moe ge trouwe'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37