'Goede beveiliging hoeft niet duur te zijn' 1 een gemakkelijk doelwit voor vernielzuchtige inbrekers bin n9n uit mm Nu 20% korting ZEELAND 3 Voetbalbond waarschuwt clubs: opletten dus! mmm uit verdwenen een bladblazer en omgebouwde minitractormaaier waarmee de banen worden ge veegd. Afgelopen weekend werd ook bij VV Kruiningen een blad- 'Het frituurvet hadden ze over de vloer van het clubhuis uitgegoten. De kastjes waren van de muur gerukt' blazer en gereedschap uit het ma- teriaalhok gestolen. De dieven smeten de ruit van het clubhuis in met een steen. Behalve snoep en blikjes was er niets te halen. „Maar het was een enorme bende. De schuifpui was compleet gemo lesteerd." Kruiningen-voorzitter Jaap van Langevelde heeft inmid dels een specialist gebeld voor een alarminstallatie. Bij W Veere werd twee jaar ge leden vier keer binnen een maand ingebroken. Half oktober was het weer raak, vertelt secretaris David Nijsse: „Een halve gevulde doos met wat marsen en snickers en tien zakjes chips. Dat is alles wat ze hebben meegenomen. De bea- mer zat goed vast. We hebben wel camera's, maar denken er aan een betere alarminstallatie te kopen." EINDHOVEN. Voetbalbond KNVB heeft naar aanleiding van de in braak bij Noad'67 alle clubs per e-mail gewaarschuwd dat inbre kers het gemunt hebben op de kantines. „Wij hebben begrepen (via signa len van clubs en de media) dat de voetbalkantines een gewild doel wit zijn van inbrekers. Als KNVB kunnen wij hierin weinig beteke nen en alleen jullie informeren. Opletten dus!", schrijft Liesbeth Kole, die als verenigingsadviseur werkzaam is bij de KNVB. Een overzicht van alle inbraken heeft de bond niet. KLOETINGE. „Altijd." Egbert Colijn antwoordt zonder aarzelen op de vraag of sportvereniging pas aan beveiligingsmaatregelen denken nadat er bij hen is ingebroken. De directeur van het Kloetingse bevei ligingsonderneming zegt dat een goed alarmeringssysteem niet duur hoeft te zijn. Voor een paar duizend euro kan er al een basis beveiliging worden geïnstalleerd. Clubhuizen zijn lastige objec ten. Ze liggen vaak wat afgelegen, de pakkans is klein en als er ge sport wordt is het een komen en gaan van mensen. Wie wat kwaads in de zin heeft kan zonder op te vallen de boel verkennen. Colijns ervaring is dat de inbre kers bijna altijd mensen uit de om geving zijn. Toch kunnen de clubs wel wat doen om inbraken te voor komen. „De eerste tip is: maak de attractiviteit van de kantine voor inbrekers minimaal. Werk met pinautomaten in plaats van con tant geld, zorg dat waardevolle spullen goed zijn opgeborgen en zorg voor een goed sleutelbeheer", zegt Colijn. Camera's in combina tie met schrikverlichting en een verbinding met een alarmcentrale zijn vaak afdoende om inbrekers buiten de deur te houden. WOONPLAZA KOUDEKERKE. Na de zoveelste in braak besloot de Voetbal Combina tie Koudekerke maatregelen te ne men. Er kwamen een degelijk hek werk en camerabewaking. Het werkt, vertelt VCK-voorzitter Jan Kees Francke: „Tot drie jaar gele den hadden wij regelmatig last van inbraken en vandalisme. Sinds we die maatregelen hebben getroffen is het gelukkig rustig." Andere clubbestuurders krab ben zich inmiddels ook achter de oren, door schade en schande wijs geworden. Vanaf half oktober is (weer) sprake van een inbraakgolf. Het patroon is T H" W I steeds hetzelf- de: veel braak- schade, vernie lingen en wei- cr nig buit. In Zierikzee, Sint j Philipsland, j Domburg, Ir Veere, Oostka- pelle en Kruiningen werden sport kantines opengebroken. „Het lijkt wel of ze elk jaar een rondje inbra ken maken", verzucht secretaris Maurice Bernard van W Dom burg. De buit: een beamer en wat snoepgoed. Diezelfde nacht, van 24 op 25 oktober, werd wat wissel geld gestolen uit de kantine van Oostkapelle. „Maar de schade was veel erger", zegt bestuurslid Ri chard Louws. Drie weken geleden werd uit het clubhuis van de Zierikzeese at letiekvereniging Delta Sport voor al bier en wijn ontvreemd. Bij wij ze van uitzondering was de braak- schade hier gering en werd verder niets vernield. Bij voetbalvereniging Yerseke bleef het bij een poging, maar bij de buren, tennisvereniging Yerse ke, lukte het de ongenode gasten wel om binnen te komen. „Het fri tuurvet hadden ze over de vloer uitgegoten. De kastjes waren van de muur gerukt", beschrijft voor zitter Theo Elzinga de ravage die hij anderhalve week geleden aantrof. Een tv, bier en li monade was de buit uit het clubhuis. De dieven drongen ook de berging binnen. Daar- camera- bewaking Jb--y' VRIJDAG 13 NOVEMBER 2015 treft sportkantines IMIVl lijken te helpen bij VCK. foto Ruben Oreel Theo Elzinga, tennisvereniging Yerseke Inbraken in clubhuizen gaan bijna altijd gepaard met vernielingen, zoals hier bij Noad'67. De braak- en inboedelschade is meestal vele mate groter dan de waarde van de gestolen spullen, foto Leo Adriaansens In onze showroom vindt QUJJM «y u een groot assortiment Auping nights, Better days matrassen en bed- bodems van verschillende merken. En op de matrassen van Auping krijgt u nu 20% korting! Kom daarom snel kijken in onze vernieuwde Auping studio en profiteer van de lopende actie's bij Binnenuit Slapen (De Vlijt bedden). 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 23 22 13 binnenuit.nl door Theo Giele op Auping matrassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34