Eigenaar Witte Raaf is bijna bankroet 'Scheurtjescentrales komen weer in bedrijf Gotspe Pinnen Clubhuizen zijn elk najaar weer 2 ZEELAND De inbraak in de kantine van de voetbalclub Noad'67 in Sint Philipsland staat niet op zichzelf! De afgelopen weken zijn meer sportverenigingen het slachtoffer geworden van inbraken, vooral op Walcheren en Zuid-Beveland. •SPORTPARK 'DE STOI COMMENTAAR De vergelijking met Brussel en Straatsburg is wat verge zocht, omdat daar een complete organisatie van de ene naar de andere stad verhuist, wat handenvol geld kost. Maar de manier waarop het Waterschap Schelde- stromen zijn bezigheden verdeelt over Middelburg en Terneuzen is ook redelijk ridicuul. Al vijf jaar lang heeft het waterschap twee hoofdkantoren. Zowel het Middelburgse als het Terneuzense ge bouw beschikt over een zaal voor de algemene vergadering. Die vindt elke zes weken plaats, om en om in Middelburg en Terneu zen, zodat die zaal dus één keer in de twaalf weken wordt ge bruikt. Vijfjaar geleden, toen de water schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen fuseerden, werd die geforceerde oplossing gekozen om de lieve vrede te be waren. Het is niet meer dan lo gisch dat vertegenwoordigers van Natuurterreinen, PvdA en Partij voor Zeeland deze week voorstel den te onderzoeken of daaraan geen einde kan worden gemaakt. Eén vergaderlocatie - wellicht zelfs één hoofdkantoor - is ongetwijfeld efficiënter en misschien ook goedkoper. Dat het dagelijks bestuur van het waterschap dat niet eens wil onderzoeken, is een gotspe. Bestuurders horen fei ten onder ogen te zien en niet hun kop in het zand te steken. De manier waarop het waterschap zijn bezigheden verdeelt is redelijk ridicuul Dat blijkt uit antwoorden van het college van B en W van Middel burg aan de LPM. Die partij vraagt al maanden om opheldering over de problemen met het nieuw bouwproject Waterpark Veerse Meer. Eigenaar Piet Oomen zelf hult zich de laatste tijd bij elk ver zoek om een toelichting in stil zwijgen. Het gerucht dat Oomen of één van zijn bedrijven failliet is of dat faillissement is aangevraagd, doet al langer de ronde. De LPM heeft de vraag voorgelegd aan het colle ge en dat bevestigt het nu. 'Het is ons bekend dat een van de banken recent de procedure tot faillisse ment heeft opgestart. De ervaring leert dat deze procedure tevens wordt gebruikt als drukmiddel tot een oplossing. Als de procedure wordt doorgezet bepaalt de rech ter of een faillissement wordt uit gesproken', meldt het college. Een drukmiddel is nodig om dat de bouw van Waterpark Veer se Meer al een jaar stil ligt. Het project zit door geldgebrek in het slopt. Eerder dit jaar leek een overna me van De Witte Raaf en het nieuwbouwproject op een haar na rond. Het Zierikzeese bedrijf Ver- weij Holding heeft daarvoor ook een consortium gevormd, zei wet houder Chris Simons onlangs nog. Oomen blijkt echter ontevre den over de overeenkomst die hem is voorgelegd. In de beant woording van de vragen van de LPM schrijft het dagelijks gemene- tebestuur: 'De reden dat er niet on dertekend is, is dat de onderne mer (Oomen, red.) zich niet kan vinden in het voorstel en tracht een (of meerdere) andere par tij (en) te vinden die een gunstiger voorstel doen. Over de kansen hiervan kunnen wij geen uit spraak doen.' Piet Oomen zelf was ook giste ren niet bereikbaar voor commen taar. Almanak Jorrit (6) uit Goes snapt soms niet waarom hij niet alles krijgt wat hij wil. Laatst vertelden zijn ouders hem dat al die dozen lego waar hij zo dol op is veel geld kosten. „Dan ga je toch even geld pinnen!", antwoordde de jongen. Zijn vader legde hem uit dat het zo niet werkt. „Je kunt niet einde loos geld uit zo'n automaat halen, daar moet je hard voor werken." Toen vader een paar dagen later, in het weekend, lekker z'n krantje zat te lezen, kwam dat hem op een opmer king van zijn zoon te staan. „Kun je niet gaan werken? Dan kunnen we misschien die doos lego kopen." Valkreek gaat van start De bouw van 26 nieuwe huizen in Colijnsplaat gaat van start. Gisteren is begonnen met het bouwrijp maken van het plan Valkreek. Dat bete kent dat de riolering en de tijdelijke toegangsweg wor den aangelegd en de kabels en buizen voor stroom, wa ter en andere voorzienin gen de grond in gaan. Begin december wordt be gonnen met de bouw van de huizen. Een deel daarvan is inmid dels verkocht. Hijsen hoogaars dag uitgesteld Het hijsen van de drie hoogaarzen met de Schel- dekraan in het Dok in Vlis- singen is verplaatst naar za terdag. De weersverwach ting geeft vrijdagmiddag kans op harde windstoten en onweer. Daardoor is het onverantwoord om het werk uit te voeren. Dat bericht machinist Ar no Polderman. De drie hoogaarzen wach ten in het Dok op trans port naar de Machinefa briek, waar ze komende winter worden hersteld en opgeknapt. stROc. Start verkoop tickets Vestrock De kaartverkoop van festi val Vestrock in Hulst be gint vanmiddag om 13.00 uur. Tot en met 31 decem ber zijn de zogenoemde Blind Datetickets verkrijg baar. Voor een combiticket (vrijdag en zaterdag) moet dan 39 euro neergeteld wor den. Op 1 januari start de Early Birdverkoop en kost zo'n ticket een tientje meer. Na 15 februari kost het 59 euro voor twee da gen. De eerste namen voor Vestrock worden in januari bekendgemaakt. Emergis: controle eetgewoonte Geestelijke gezondheids zorginstelling Emergis uit Kloetinge begint vandaag met een deeltijdbehande ling voor mensen met binge-eating disorder (BED). BED wordt ook wel eetbuistoornis genoemd. Deelnemers met BED le ren tijdens de behandeling controle te krijgen over hun eetgewoonten. Er is aandacht voor het normali seren van het eetpatroon en het herwinnen van con trole over eetbuien. DOEL. De Belgische kerncentra les Doel 3 en Tihange 2 kunnen nog voor het einde van dit jaar opnieuw in gebruik worden ge nomen. Ze liggen sinds de zo mer van 2012 stil, omdat bij con troles in de reactorvaten duizen den scheurtjes werden aangetrof fen. Aanvankelijk werd aan de hand van tests vastgesteld dat de situatie niet onveilig was, waar na het Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC) in België in de loop van 2013 toe stemming gaf de centrales op te starten. Maar na een nieuw serie tests werd dat besluit in 2014 te ruggedraaid. In februari van dit jaar wer den opnieuw controles uitge voerd, waaruit bleek dat in Doel 3 geen 8000 maar 13.000 scheur tjes zaten. Maar nu heeft nieuw, uitgebreid onderzoek, volgens de VRT Nieuwsdienst, uitgewezen dat het allemaal wel meevalt. Het FANC zou binnen een paar weken toestemming geven voor een herstart. Zolang de centrales stilliggen verliest het moederbedrijf van exploitant Electrabel, het Franse Engie, 40 miljoen euro per maand. Electrabel gokt zelf op een herstart op 1 januari 2016. Voetbal Combin FZC door Maurits Sep ARNEMUIDEN De eigenaar van cam ping De Witte Raaf in Arnemuiden en initiatiefnemer van Waterpark Veerse Meer, Piet Oomen, stevent af op een faillissement. Eén van de banken die hem geld heeft ge leend, heeft de procedure tot een faillissement in gang gezet. Tip? redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT VLISSINGEN HULST KLOETINGE Inbraakgolf door Wout Bareman VCK Voorzitter Jan Kees Francke: Een stevig hekwerk en camerabeveiliging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33