Cursus politiek is geslaagd, de deelnemers ooi Giovanni Siereveld staat voor zijn 200e duel bij Hoek Heksenkind beste fantasyboek Geen vertraging door besluit Dow Besluit van Dow om investering in het Maintenance Valuepark bij Terneuzen uit te stellen, zet geen rem op het plan. terneuzen. Het Maintenance Va lue Park bij Terneuzen komt er snel, ook al heeft chemieconcern Dow de investering ruim een jaar uitgesteld. Dat zegt algemeen di recteur Dick Gilhuis van Value park Terneuzen. „We gaan volgen de maand de grond aankopen." Gilhuis reageert op de medede ling van Dow. Die zou potentiële kandidaten voor een plek op het onderhoudspark voor de (petro-) chemische industrie kunnen af schrikken. Het Maintenance Value Park, dat op een stuk land vlakbij Dow moet verrijzen, wordt een 'Je kunt van elkaar profiteren. Ook uitwisseling van personeel is eenvoudiger' volle dochter van het Valuepark Terneuzen, een samenwerking van havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) en Dow. „Dat Dow nu even op de rem trapt, leidt niet tot vertraging. Bin nenkort kopen we de grond aan. We hebben al een eerste bedrijf waarvan de vestiging vrijwel ze ker is. Dat gaat om een bedrijf met 150 tot 200 werknemers." Gil huis verwacht dat andere bedrij ven snel zullen volgen. Het is ook de bedoeling dat on derhoudsbedrijven die nu op het terrein van Dow zitten, verhuizen naar het nieuwe park. Eerder lie ten twintig bedrijven weten in principe mee te doen. Onder hen bevinden zich grote spelers in in dustrieel onderhoud zoals Cofely Gdf Suez, Spie en Flowserve. in 2020 is het park vol, schat Gilhuis in. „Daarom zijn we nu al bezig met deel twee van het Maintenan ce Value Park. Dan praat je over een uitbreiding van 20 hectare." Aannemer Cordeel uit Vlissin- gen en APF International leggen het park aan. De laatste zorgt voor investeringsfondsen voor de bouw van kantoren en werkplaatsen. Hoeveel met de totale aanleg is ge moeid, wil Gilhuis niet kwijt. De provincie draagt in elk geval 2,2 miljoen euro bij aan de inrichting. De ontwikkeling van mainte nance is een speerpunt van het mi nisterie van Economische Zaken. Het Maintenance Valuepark kan een sterk cluster worden dat be drijven in Zuidwest-Nederland be dient, maar evengoed industrie net over de grens kan bedienen. Rotterdam kent zo'n park (nog) niet. Het samenballen van onder houdsbedrijven heeft volgens Gil huis 'operationele voordelen'. „In de maintenance wordt vrij gemak kelijk kennis gedeeld. ]e kunt van elkaar profiteren. Ook uitwisse ling van personeel is eenvoudiger als je bij elkaar zit." Dick Gilhuis van Valuepark Ter neuzen denkt dat het park na ope ning als een magneet andere be drijven naar zich toe trekt. Het is de bedoeling dat onderhoudsbedrijven die nu op het terrein van Dow zitten, verhuizen naar het nieuwe park. Haar favoriete feest is - hoe kan het anders - Halloween. Giste ren werd bekend dat Iris Compiet uit Terneuzen sa men met Martijn Adelmund de Hebban-award voor het beste Nederlandstalige fantasy-boek heeft gewonnen met Heksen kind. Ook vorig jaar won het schrij versduo The Grimm Collective die prijs, toen voor Heksenwaan - het boek waarin het meisje Nikki geintroduceerd wordt, dat bij een bezoek aan de Hek- senwaag in Oudewater ver dwijnt. Ze is ontvoerd door nor- nen ofwel heksen. In Heksen kind, de opvolger, ontdekt Nik ki dat ze zelf norn-bloed heeft. Het boek bevat prachtige il lustraties van de hand van Compiet, die de wereld van de nornen tot leven brengt. Com piet, die als klein meisje de sprookjes van Grimm en Ander sen verslond, woont in een huis vol schedels, opgezette die ren, gemummificeerde slangen en kikkers op sterk water. „Ik ben gefascineerd door het duister", zegt Compiet. „Als je in het donker stapt, zie je eerst niets. Pas als je durft te blijven en kijken, zie je wat er in verborgen is. De grijstinten, de schaduwen. En in die scha duwen ontstaan verhalen. Het is ook het donkere randje dat ook mensen hebben, dat me het meest interesseert. Wan neer is iemand slecht of goed?" Compiet werkt parttime als grafisch vormgever en is daar naast illustrator, gallery kunste naar, schrijver en huisdichter van de Heksenwaag in Oudewa ter. www.grimmcollective.com www.eyiris.eu www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 13 november 2015 Park voor onderhoud komt er door Frank Balkenende Dick Gilhuis, Valuepark Terneuzen foto Jelle Mollema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32