Wie is bestand tegen Campert? CULTUUR SHOW 31 Musicalarrangement The Bodyguard Vijf nominaties voor poëzieprijs Nieuw record voor Van Cogh Acteerdebuut voor Adele Deelnemers nieuwe 'Mol' 'HE heat with somebody In zijn vorige bundel Licht van mijn leven (2014) blikte Rem co Campert vooral terug op vrienden die hem zijn ontval len, zijn jeugd, zijn vrouw in jon gere jaren. Verloop van jaren is een vervolg daarop, met het verschil dat deze nog meer gecondenseerd is. De bundel bestaat uit veertig 'poëtische notities'; in één adem probeert hij het leven te vatten met de stem van zijn alter ego Walter (Walter Manning in Hotel du Nord of Walter Coenen in zijn verhalen in de Volkskrant) die bij zonder veel gelijkenissen met Campert vertoont: een jeugd in Den Haag, fotografes die hem wil len portretteren, zijn vingers zijn geel van het roken. Het is toch vooral de dag van vandaag die Walter koestert, want de dood kan elk moment toeslaan. 'Zon blijft maar schijnen/ op deze straathoek leven/ drukte fietsers auto's trams Walter neemt langzaam afstand/ bewaart zichzelf/ geeft zich niet over aan het leven/ bewaart zichzelf voor de dood die hem zal voltooien/ en waarom niet op die straathoek'. Campert lijkt ook een poging te doen regie te voeren over wat er achter zal blijven na zijn (Wal ters) dood. 'wat te bewaren na zijn dood? wat vindt hij belang rijk? Walter durft niet te antwoor den niets/ dat klinkt zo hovaar dig'. De ironie wil dat hij met deze bundel zijn terminale citeerbaar heid natuurlijk alleen maar doet toenemen. Hij schrijft: 'liever geen biogra fie'. Daarin zouden al zijn gevoe lens gemist worden. 'Het cement van zijn leven.' En waar kun je de verteller nu beter terugvinden dan in zijn werk? 'Walter gaat nooit dood/ dat is hem voorgezegd/ door de grote dode dichter Lucebert/ die voortleeft in het woord.' Dat Campert op 86-jarige leef tijd nog schrijft in zulke klare zin nen die getuigen van zo veel le venskracht, is ongelooflijk knap. Wie is er bestand tegen de woor den van een dichter die het leven in al zijn volheid beziet van het be gin tot het eind? Hij besluit: 'En mijn woorden? De wind zal ze meevoeren/ en over de aarde verspreiden. Maar dat deze bundel zijn zwanenzang is, valt nog te bezien.' Aankomstdata en prijzen www.kras.nl/LR83065 De wereld is Kras Hoe boek ik deze lezersreis? NH Utrecht**** Boek nu deze lezersreis ~^§iP pzc.nl/webwinkel reizen autovakanties 'René moedigde me aan om weer op te treden' Pieter Boskma, Geert van Isten- dael, Ilja Leonard Pfeijffer, Toon Tellegen en Maud Vanhauwaert zijn genomineerd voor de VSB Poëzieprijs 2016. De belangrijk ste prijs voor Nederlandstalige poëzie wordt uitgereikt op 27 ja nuari tijdens de jaarlijkse Poëzie- week. Pieter Boskma krijgt de no minatie voor de bundel Zelf, Geert van Istendael voor Het was wat was, Ilja Leonard Pfeijffer voor Idyllen, Toon Tellegen voor De werkelijkheid en Maud Van hauwaert voor Wij zijn evenwij dig. In totaal zijn 114 dichtbun dels beoordeeld, zeven meer dan vorig jaar. Het Van Gogh Museum in Am sterdam stevent af op een nieuw bezoekersrecord. Tot begin no vember brachten al 1,6 miljoen mensen een bezoek aan het mu seum. Dat is evenveel als in heel 2014. Grote trekker is een ten toonstelling over de Noorse kun stenaar Edvard Munch en zijn in spirator Vincent van Gogh. Ook de opening van het nieuwe en treegebouw leidt tot meer bezoe kers. Het topjaar voor het Am sterdamse museum was tot dus ver 2006. Toen bezocht een re cord aantal van 1.675.000 men sen het museum. Adele maakt binnenkort haar acteerdebuut. De Britse zange res krijgt volgens Screendaily een rolletje in de film The death and life of John F. Dono van van Xavier Dolan. Dolan regisseerde ook de videoclip van Adeles meest recente hit Hello. De opnamen voor de film moeten komend voorjaar plaatsvinden. Susan Saran- don, Kathy Bates, Jessica Chastain en Kit Harington hebben een grote rol in de eer ste Engelstalige film van Do lan. Voor Adele heeft de regis seur een kleine bijrol in ge dachten. Ellie Lust, woordvoerder van de politie in Amsterdam, doet dit seizoen mee aan het televi sieprogramma Wie is de mol. Presentator Art Rooijakkers maakte gisteren de tien kandi daten bekend. Naast Lust doen Airen Mylene, Annemie- ke Schollaardt, Cécile Narinx, Klaas van Kruistum, Marjo lein Keuning, Remy van Res teren, Rop Verheijen, Taeke Taekema en Tim Hofman mee aan de zestiende editie van het televisieprogramma. Dat is vanaf 2 januari op de za terdagavond te zien op NPO 1. 2 dagen nü vanaf 79 Beleef deze musicalsensatie! VRIJDAG 13 NOVEMBER 2015 door Dieuwertje Mertens Hoe leeft een dichter in het aange zicht van de dood? Remco Cam pert dicht in zijn nieuwe bundel Verloop van jaren nogmaals over de nadagen van een veelbewogen le ven. Remco Campert - Verloop van jaren. De Bezige Bij. Prijs: 19.90 euro. 2 t/m 3 dagen Utrecht inclusief verblijf in een 4-sterren hotel met ontbijt en entreekaart Aankomst van 19 november 2015 t/m 30 april 2016. vooru 2 dagen nü vanaf 79 3 dagen nü vanaf €125 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Inclusief: 2/3 dagen (1/2 nachten) verblijf in NH Utrecht met ontbijtbuffet, 5e-rang entreekaart en gratis programmaboek voor de Musical The Bodyguard in het Beatrix Theater in Utrecht. Exclusief: vervoer, reis- en annuleringsverzekering, toeristen belasting ca. 2,90 p.p.p.n. (verplicht, ter plaatse te betalen) en reserveringskosten 19,50 per boeking (verplicht). ANVR Ga naar onze webwinkel, www.kras.nl/LR83065 of bel met Kras: 0900-9697 (70 cpg) o.v.v. reisnummer LR83065 Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 26 november 2015. Dit4-sterren hotel ligttegenover het BeatrixTheater, op loopafstand van het Centraal Station en het historische centrum van Utrecht. Het hotel beschikt over gratis wifi, een receptie, lift, ontbijtruimte, restaurant, bar-cafetaria, brasserie, bistro, internethoek (gratis, per 15 min.), fitness en solarium. U verblijft in een comfortabele kamer met o.a. een telefoon, televisie, radio, kluisje (gratis) en een badkamer. U kunt uw auto tegen betaling parkeren bij het hotel. Beleef een unieke avond uit! 'Feel the heat' en geniet van de wereldhits van Whitney Houston, zoals 'I Will Always Love You' en 'I Wanna Dance With Somebody', in de Engelstalige versie. Frank Farmer (Mark van Eeuwen/Dave Mantel), voormalig secret service agent, wordt ingehuurd om superstar Rachel Marron (Romy Monteiro) te beschermen tegen een onbekende stalker. Speciaal voor u, als lezer van deze krant, hebben wij een gratis programmaboek geregeld! Mis deze gevaarlijk lekkere avond uit in het Beatrix Theater te Utrecht niet! U verblijft in het 4-sterren NH Utrecht, dat tegenover het theater ligt en op loopafstand van het centrum van Utrecht. Boek snel, want deze aanbieding is exclusief te boeken t/m 26/11. Céline Dion gaat weer toeren ondanks ziekte van haar man VSB MUSEUM FILM TELEVISIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30