Heineken komt met vers bier Twijfel over ^DNX-bewijs zaak Nicole van den Hurk je sportkantine Kerstreis Berlijn '800 vluchtelingen jaar in Terneuzen' Veel binnengrenzen gaan dicht Weer K terug naar je ouderlijk huis De grootste verworvenheid van Europa dreigt te verdwijnen, zegt president Thsk van de Europese Unie. effeweg.nl www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 In Binnen &Buiten VALLETTA. Een vrijwel grenzen- loos Europa, een van de resultaten van 6o jaar Europese samenwer king verkeert in direct gevaar. Dat zegt Europees president Donald Tusk. Volgens de Pool dreigen de open binnengrenzen te bezwijken onder de aanhoudende migratie druk. Met zijn vergaande stelling rea geert Tusk op het besluit van Stockholm woensdagavond om na gelijkaardige maatregelen in Duits land en Slovenië ook in Zweden weer grenscontroles in te stellen. De Zweden, met naar verhouding het grootste aantal blijvende asiel zoekers van heel Europa, kunnen de migratiedruk niet meer aan. Clubhuizen zijn elk najaar weer een gemakkelijk doelwit voor inbrekers Er valt weinig te halen, maar veel te vernielen. Tijd voor maatregelen. Tusk is bang dat steeds meer landen hun grenzen dichtgooien of andere belemmeringen opwer pen. Hongarije en Slovenië plaats ten al muren, hekken en prikkel draadversperringen aan hun bin nengrenzen. Brussel zegt steeds dat die 'geen oplossing' zijn. Het pro bleem zit voor Tusk bij de lekke buitengrenzen, en dan vooral die tussen Griekenland en Turkije. „Als we er niet snel in slagen die te sluiten, zal Schengen niet over leven. Het wordt een race tegen de klok, maar we zijn vastbesloten die te winnen." Schengen is de naam van het Luxemburgse grens dorp waar het gelijknamige ver drag over de vrije binnengrenzen dertig jaar geleden werd getekend. GEGARANDEERD VERTREK! Ö1 5 daagse busreis - Vertrek: 23 december Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) wilde dat de ge meente er 1240 zou opvangen, maar dat gaat B en W te ver. Het maximum is 600 tot 800 mensen. De vluchtelingen, hoofdzake lijk uit Eritrea en Syrië, moeten zo snel mogelijk worden geplaatst. Een screening heeft uitgewezen dat het zeker niet gaat om econo mische vluchtelingen. B en W wil len eerst de omwonenden, de be woners van Philippine, Hoek en Biervliet én het buitengebied, in formeren en de mening van de ge meenteraad peilen. Dinsdag buigt het college zich over de opvang, op maandag 23 november praat een raadscommissie erover en op donderdag 26 november hakt de gemeenteraad de knoop door. I\is- sendoor zijn er informatiebijeen komsten voor de bevolking. Burgemeester Jan Lonink ha merde er gisteravond tijdens een verklaring, aan het begin van de raadsvergadering, op dat de over eenkomst tussen het COA en de eigenaar-exploitant van Marina Beach, de Oostappen Groep, na drukkelijk tegen het licht wordt gehouden. Een eerdere poging om vluchtelingen te huisvesten op een terrein bij Axel mislukte om dat dit niet in handen bleek van de 'eigenaar' met wie het COA on derhandelde. Lonink en beleidsambtenaren overlegden gisteren met het COA. Die wilden dat Terneuzen maan dag al honderden vluchtelingen zou opvangen, maar dat vond Lo nink te snel. Hij benadrukte daar na in de raad wel dat de vluchtelin gen recht hebben op een solide op vang en niet steeds van hot naar her worden gebracht. In een eer ste reactie stond een groot deel van de raadsfracties niet negatief tegenover de opvangplannen. www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 13 november 2015 257e jaargang nr. 268 Los nummer 1,95 Abo o Buien en zware windstoten PAGINA 5 Vrij reizen Europa is in gevaar* door Frans Boogaard Beveilig ZEELAND 2 3 Vier kerst in Berlijn! Bezoek gezellige kerstmarkten, het park Sanssouci, de Brandenburger Tor en de Reichstag! Een unieke kennismaking! INCLUSIEF: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet 4x diner Vervoer per luxe touringcar door Wout Bareman en Harmen van der Werf TERNEUZEN. De gemeente Terneu zen wil maximaal 800 vluchtelin gen een jaar lang opvangen op een afgebakend deel van het vakantie park Marina Beach aan de Braak man tussen Hoek en Biervliet. 7 11688 5 5 5 5 30 Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1