Minister wil rotondes die allemaal op elkaar lijken De Rolls Royce onder de koffie Türkije: rapport van EU Op internet zijn voor een paar Het aantal prutsers onder tatoeëerders neemt toe. De NVWA heeft het er druk mee. 6 NIEUWS eJ „Nederland heeft ruim 3.000 ro tondes, die vaak verschillend zijn vormgegeven. Dankzij basisken merken herkent de weggebruiker straks beter welke rotonde of welk kruispunt hij nadert. Ik verwacht dat dit hulpmiddel bijdraagt aan een verkeersveiliger Nederland", aldus de WD-bewindsvrouw. Zij neemt vandaag officieel de nieu we regels voor alle soorten kruis punten in ontvangst. Automobilisten weten vaak op rotondes niet waar ze aan toe zijn. Het is vaak onduidelijk wie er voorrang heeft. 44 Procent van de ernstig gewonde verkeersslachtof fers valt op een kruispunt; ruim twee derde daarvan binnen de be bouwde kom. Veel leed kan worden voorko men door de weggebruiker altijd met dezelfde elementen op een kruispunt of rotonde te confronte ren, vertelt John Boender. Hij is projectmanager bij CROW, het kennisplatform voor verkeer en vervoer. „Het gaat om zebra's, wegmar kering, verlichting en verkeersbor den. Die moeten allemaal op de zelfde manier aangeven dat er een kruising aankomt waarop het ver keer anders loopt dan bij een rechtdoorgaande weg. Nu is iede re kruising net even anders en dat zorgt voor verwarring." I Volgens Boender zorgt alleen uni formiteit voor juist rijgedrag en dat is weer heel goed voor de ver keersveiligheid. „Een voorbeeld: als er op een kruising een zebra is met een fietspad ernaast en voet gangers daar voorrang hebben, Nederland heeft ruim 3.000 rotondes, die vaak verschillend zijn vormgegeven. dan moet dat standaard ook voor fietsers gelden. Dat is het soort duidelijkheid waar we het hier over hebben." In de nieuwe regels is voor drie typen wegen in Nederland aange geven hoe een kruispunt er 'mini maal' uit moet zien. Daarin wordt weer verschil gemaakt tussen ver keerssituaties met voorrang, zon der voorrang, zogeheten turboro tondes en kruispunten met stop lichten. In september 2012 kwam minis ter Schultz al met een set maatre gelen om het aantal doden en ern stig gewonden in het verkeer te rug te dringen. Daarin zijn op ver zoek van gemeenten ook deze re gels voor rotondes en kruisingen opgenomen. SWOV, de organisatie die on derzoek doet naar verkeersveilig heid, waarschuwde vorig jaar nog in een rapport dat de kruispunten in ons land op dit moment nog on voldoende hetzelfde zijn vormge geven. Terwijl dat voor de ver keersveiligheid wél van groot be lang is. Volgens SWOV is een ro tonde veruit de meest verkeersvei lige oplossing, gevolgd door een kruispunt met voorrangsregeling en een kruispunt inclusief ver keerslichten. Met gratis schitterende thermosbeker! Cups voor Nespresso® machine 100% Arabica koffiebonen (2 kg) Bestel via de unieke link WWW. koffievoordeel.nl/cadeau of gebruik de bon fflvAiu UTRECHT. Door de grote populari teit van tatoeages groeit het aan tal illegale tatoeëerders dat zelf op een zolderkamertje of aan de keukentafel met naald en inkt aan de slag gaat. In vier jaar heeft de Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit (NVWA) 500 illega le tatoeageshops opgerold. Tatoeëren zonder vergunning is strafbaar. Het aantal tatoeage- en piercingshops is tussen 2011 en 2014 flink gegroeid, met zo'n vijftig procent. Zo'n tien procent van de bij de NVWA en GGD be kende shops bleek niet over een geldige vergunning te beschik ken. Daarnaast hebben de NVWA-inspecteurs de afgelo pen jaren steeds meer thuis- tatoeëerders opgespoord. Dat blijkt uit een rapport dat van daag verschijnt. Het gaat om mensen die op hun zolderkamer tje of aan de keukentafel tegen betaling tatoeages zetten. Dat is zorgwekkend, omdat er geen ver gunning is en de GGD er dus niet heeft gecontroleerd of er hy giënisch wordt gewerkt en of vei lige materialen worden gebruikt, zegt Peter Dekker, die het toe zicht op tatoeageshops binnen de NVWA coördineert. „Onze in specteurs troffen regelmatig zorg wekkende omstandigheden aan. Het ging bijvoorbeeld om men sen die aanrommelden in vieze ruimtes waar huisdieren rondlie pen. Soms werden zelfs naalden hergebruikt. Dat is gevaarlijk, omdat infectie met ziektes op de loer ligt." De bijna 500 illegale tatoeëer ders die zijn opgespoord, vor men vermoedelijk slechts het topje van de ijsberg. „Waarschijn lijk zijn er nog honderden actief. Er zijn mensen die stoppen na een boete, maar er komen ook nieuwe bij", zegt Dekker. Hij wijst erop dat de drempel om een handeltje op te zetten als thuistatoeëerder niet groot is. Voor een paar tientjes zijn op in ternet starterskits te bestellen, op YouTube staan gebruiksaan wijzingen voor do it yourself tat toos. „Als je een beetje leuk kunt tekenen, heb je zo een aardige bij verdienste." De NVWA kwam de illegale thuistatoeëerders deels op het spoor via meldingen van consumenten en legale con currenten. Vorig jaar ging het om 326 meldingen, waarvan 32 betrekking hadden op hygiëne. Tattooshops mét vergunning - in middels zijn dat er 2.270 - heb ben last van die oneerlijke con currentie. „Beunhazen die thuis op hun zoldertje tattoos zetten, kunnen goedkoper werken. Wij zijn elke maand veel huur kwijt 'Soms werden zelfs naalden hergebruikt. Dat is gevaarlijk, omdat infectie met ziektes op de loer ligt' en betalen voor een vergun ning", verklaart Wahan Grigo- rian van Ink Story in Utrecht. „Uiteindelijk komen hun klan ten vaak bij ons terecht. Hebben ze voor 200 euro hun hele arm la ten volzetten, maar blijkt het prutswerk en krijgen ze er spijt van." Kwamen illegale tatoeëer ders nog niet zo lang geleden weg met een waarschuwing, sinds vorig jaar krijgen ze met een 550 euro boete. Sinds 2012 is het makkelijker geworden om aan te tonen dat een ondernemer in overtreding is. Als de inspecteurs een inge richte praktijkruimte aantreffen, is dat voldoende om aan te to nen dat er daadwerkelijk geta toeëerd wordt. De stekeligheden over en weer komen op een delicaat moment, want Europa heeft Turkije hard nodig als vluchtelingenreservoir. Bovenop de 2,2 miljoen vluchte lingen die er al zitten zou Tur kije er nog meer moeten huisves ten. Sterker: zonder Turkije kan Europa het vluchtelingenpro bleem niet aan, erkenden maan dag diverse migratieministers. Meteen na de publicatie van hun jaarlijkse voortgangsrapport over Turkije vertrokken Frans Timmermans en uitbreidings commissaris Johannes Hahn naar Ankara. Formeel om verder te praten over het Brusselse actie plan voor vluchtelingenopvang, maar wellicht ook om wat plooien glad te strijken. Brussel rept in zijn voort gangsrapport van 'stilstand' en 'achteruitgang' waar het gaat om belangrijke grondrechten als de vrijheid van meningsuiting en van vergadering. Het tempo van hervormingen is 'vertraagd', Jus titie is dringend aan hervorming toe, de vredesgesprekken met de door Edwin van der Aa DEN HAAG. Rotondes en kruispun ten moeten veel meer op elkaar gaan lijken. Het ratjetoe aan ver keersborden, wegmarkeringen, ver lichting en verkeersborden leidt tot zoveel ongelukken, dat ver keersminister Schultz ingrijpt. foto Cor Mulder/ANP Grand Maestro Italiano is de Rolls Royce onder de koffie. Alleen de allerbeste bonen uit Costa Rica, Mexico, Colombia en Brazilië zijn zorgvuldig geselecteerd voor deze uitmuntende melange. Vervolgens wordt de koffie op authentieke Italiaanse wijze gebrand. Het resultaat is een intense en tevens uiterst verfijnde koffie. Een waar genot voor uw smaakpapillen. Let op! Als u eenmaal Grand Maestro Italiano heeft geproefd, dan wilt u nooit meer andere koffie. Geniet van een heerlijke Café Grand Cru Classé van het topmerk Grand Maestro Italiano en haal nog veel meer koffiebeleving uit uw Nespresso® Machine. Het schitterende proefpakket bevat de smaken Intenso, Lungo di Lusso, Espresso Grande en II Delizioso. Profiteer van 33% korting, thermosbeker cadeau en gratis verzending! Maak extra voordelig kennis met zowel de Celeste als de Original koffiebonen van Grand Maestro Italiano en bepaal zelf uw favoriet. Profiteer van 45% korting, gratis verzending en een schitterende thermosbeker cadeau! verzending DAAROM KOFFIEVOORDEEL: Gratis verzending Altijd de laagste prijs garantie Klanten beoordelen ons met een 9,2 ÖS1 Betaling per factuur Alle A-merken voor stuntprijzen ITALY'S FAVOURITE COFFEE Vragen?Telefoon 030 - 32 000 92 of mail naar info@koffievoordeel.nl BESTELBON GRATIS SCHITTERENDE THERMOSBEKER x 100 cups voor Nespresso® machine van 37,- voor 24,95 x 2 kg topkwaliteit koffiebonen van 35,90 voor 19,95 VoorlettersAchternaam Afleveradres PostcodePlaats E-mailadresTelefoonr Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Koffievoordeel, Antwoordnummer 79601, 7960 WB Ruinerwold Jagen op door Annemieke van Dongen door Frans Boogaard en Mare Guillet BRUSSEL. Turkije geeft gisteren woedend uitgehaald naar Brussel. De Europese Commissie uitte ste vige kritiek op het gebrek aan de mocratische voortgang in het land. 'Onrechtvaardig en buiten al le proporties', vindt Ankara. Kri tiek op de groeiende macht van president Erdogan is zelfs 'onaan vaardbaar'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6