De naam van Jan Minderhoud leeft voort in ATB-tocht in Oostkapelle Laurens en Auke Bovenberg krijgen binnen een 12 Denis Steijaert adopteert tijdrit voor ID-renners Ondanks dubbele rode kaart kunnen Thoolse broers komende zaterdag aantreden tegen koploper DBGC. „Samen op het veld staan, dat is elke keer genieten/' Inmiddels alweer een paar jaar heeft Denis Steijaert een indivi duele tijdrit voor de ID-renners geadopteerd vanaf zijn boerderij tussen Nieuw-Namen en Graauw. Hieraan is ook een geza menlijke maaltijd gekoppeld die na afloop aan de deelnemers en vrijwilligers wordt aangeboden. Steijaert is de laatste jaren als vrijwilliger verbonden aan de jaarlijkse koppeltijdrit van ID Cy cling in de omgeving van Terneu- zen. Daaruit is dit initiatief voort gekomen en voor de renners is dit een aantrekkelijke individue le tijdrit over een afstand van ze ven kilometer. De start wordt om 11.01 uur gege ven aan de Van Alsteindijk 6 in de polders tussen Nieuw-Na- men en Graauw. Buijze/De Ruijter wint bridgedrive Anjo Buijze en Saar de Ruij- ter-de Winde zijn winnaar ge worden van de zevende Sluise kroegendrive bridge. Er namen 146 paren deel aan het toernooi. De organisatie was in handen van de Aardenburgse bridgeclub de Kaaipoort. Er werd gespeeld in elf verschillende restaurants in de gemeente Sluis. De uitslag is: 1. Anjo Buijze/Saar de Ruijter-de Winde; 2. Ingrid Groosman-Lippens/Bart Groos- man; 3. John Custers/Tom Hage naars. Veersedam/Kastaci winnaar vierde race De karters van Veersedam/ Kastaci hebben in Middelburg de vierde wedstrijd in de hoofd klasse van het Zeeuws Indoor Kampioenschap gewonnen. On der impuls van Ruben Boutens - hij noteerde de snelste ronde - kon zelfs een erestraf van twin tig seconden Veersedam/Kastaci niet van de winst afhouden, 't Begin Domburg mocht als twee de vertrekken en behield die klas sering. Klaver 4 R.i werd zeven de, maar behield de leiding in het klassement. sport kort Club Meet De zwemmers van Z&PC De Schelde heb ben zich in Terneuzen Vol onbegrip sjokte Laurens Boven berg zaterdag in de derby bij Noad'67 naar de kant. Twee keer geel en dus rood. Bij de dug-out zag hij zijn geschorste broertje Auke die een week eerder, in het duel met Den Bommel, hetzelfde overkwam. Samen staan ze zater dag aan de aftrap voor het duel met koploper DBGC. Precies op de dag dat Laurens 24 wordt en de club 's avonds de jaarlijkse mosselparty organiseert. „Bij zo'n scenario hoort winst." Lieve jongens zijn het, met en gelengezichten. De onschuld zel- 'Voordat ik mijn eerste kaart kreeg, waren er hardere overtredingen onbestraft gebleven' ve. Spelers die het moeten heb ben van hun techniek en inzicht. Juist daarom baarden de veldver- wijzingen voor de broertjes op zien. Bij Laurens zijn de herinne ringen aan het moment nog vers. „Het waren lullige gele kaarten. Ik hoef mezelf niets te verwij ten." Laurens is een brave jongen. Werkt als broeder in het zieken huis in Dirksland. Hij ruilt dien sten, om maar te kunnen voetbal len. Naar arbiter Simonse wijzen, nee, dat wil hij beslist niet doen. Braaf stapte hij ook van het veld. „Maar voor ik mijn eerste kaart kreeg, waren er veel hardere over tredingen onbestraft gebleven. En bij het tweede moment werd gevlagd voor buitenspel." Het waren ook zijn eerste kaar ten van het seizoen en dus is hij komende zaterdag gewoon speel gerechtigd. Auke maakt zijn ren tree, na een wedstrijd schorsing. Het jongste broertje (22) baalde zaterdag langs de kant. „De eer ste derby van het seizoen. Daar wil je bij zijn. Als aanvoerder wil je belangrijk zijn voor je team, ze ker tegen Noad. Vorig jaar moest ik ook al gedwongen toekijken." Beenbreuk Auke miste bijna het hele vorige seizoen vanwege een dubbele beenbreuk. Gelukkig ligt die don kere periode achter hem. Maar het missen van het streekduel was een domper, net als het weg geven van de 2-o-voorsprong. „Toch zijn we bezig met een mooie reeks en al vijf keer op rij ongeslagen." Natuurlijk was er naderhand ook humor over de kaarten, in de kleedkamer en onderling. Lau rens: „We gunnen elkaar als broers héél véél. Toen Auke bij RBC speelde, was ik trots op hem. Samen op het veld staan, dat is elke keer genieten. Maar een beetje jennen hoort er tus sen broertjes ook bij. Dus heb ik hem vorige week wel even ge pest. En dan ineens ben je zelf aan de beurt." Laurens kon leven met het 2-2-eindresultaat in Sint Philips- land. „Er stond veel druk op, veel publiek ook langs de lijn, vooraf teken je voor een punt bij Noad. We kwamen tegen de verhou ding voor, wel lekker, maar zwaar onverdiend. Noad was be ter, we hadden geen greep op hun middenveld." Auke baalde van het rood van zijn broer. „We zijn conditioneel verder dan veel van onze tegenstanders. Juist toen we zaterdag wilden door drukken, moesten we met een man minder verder." De broers Bovenberg geven hoog op over hun coach Erwin de Nijs en de intensiteit van de trainingen. Auke: „We trainen vaak langer door dan gewoon is. Het spelplezier is groot. Dat staat bij ons dit seizoen voorop." Lau rens zit op hetzelfde spoor. „Na- 'Juist toen we zaterdag wilden doordrukken, moesten we met een man minder verder' tuurlijk willen we zo hoog moge lijk eindigen. Maar vooral willen we lekker voetballen, zonder druk, en dan zien we wel waar we uitkomen. We hebben een jonge groep waar nog heel veel moois uit kan komen." Het duel met lijstaanvoerder DBGC wordt zaterdag voor de Tholenaren een echte graadme ter. Laurens heeft het team uit Oude-Tonge vorig seizoen in de nacompetitie aan het werk ge zien. „Ik schat ze hoog in." Auke is optimistisch over de kansen van de Boys. „We hebben er heel veel zin in. Ik ben er van over tuigd dat we kunnen winnen. We geven al weken weinig weg en hebben voorin jongens die een wedstrijd kunnen beslissen." Marianne de Voogd-Wagemakers is er trots op. „Ik fietste altijd sa men met Jan en daaruit zijn de tochten voortgekomen." Vorig jaar hielden ze de tocht voor de eerste keer, toen nog onder de naam Sportdorp ATB Toertocht. De drie tochten voor Serious Re quest komen uit dezelfde koker. „Aan de eerste tocht deden 280 mensen mee. Ik hoop dat er nu weer zo'n 250 tot 300 mensen meedoen. Door medewerking van Staatsbosbeheer, het Waterschap en andere grondbezitters is het een unieke tocht. Er zitten paden bij die enkel op deze dag openge steld zijn om over te fietsen." De naamgever van de tocht, Jan Minderhoud, stond in Oostka pelle te boek als een sociale, spor tieve man. Hij was een sportieve duizendpoot, want hij deed aan badminton, hardlopen, wielren nen, windsurfen, mountainbiken, skeeleren en schaatsen. De tocht die nu naar hem genoemd is, start tussen 9.00 uur en 10.00 uur bij de Babbelaar in de Dorpsstraat. Deelname (minimumleeftijd tien jaar) kost vijf euro, waarbij inge grepen een consumptie, fiets af- spuiten, koek-en-zopie halverwe ge en een herinnering. Sport sport@pzc.nl NIEUW-NAMEN Peter Tol (links) en ID-renner Joannathan Duinkerke in actie tijdens de jaarlijkse koppeltijdrit in Terneuzen. foto Peter Nicolai SLUIS MIDDELBURG KWADENDAMME Dikke derbyzege voor Hoondert De driebanders van Hoondert/de Waard wonnen in de derde divisie met 6-2 van 't Bierwinkeltje. Voor de thuisploeg konden Piet Koek, Marc van den Boom en Bram de Waard een dikke winstpartij noteren. Al leen Frans de Koek verloor nipt van Ro bert Vink. 'Grote' en 'kleine' Cees Wissel en Joke Breur gingen kansloos onderuit. ROCKANJE Hoofdrol Boone Vera Boone eiste in de dressuurwedstrijd in Rockanje de hoofd rol op. De amazone uit Domburg liep met de ruin Zilverman in de klasse Z1 in beide proeven naar de over winning. Ze kwam tot scores van respectieve lijk 64,41 en 64,70 procent. TERNEUZEN bij de Minioren Club Meet 2015 geplaatst voor de Nederlandse Minioren Club Meet Finale in Eindhoven. Het team pakte de Zeeuwse titel en werd tweede in de regio zuid. De uitblinkers bij De Schelde waren Joe- ri Harreman (driemaal goud en Maud Sutin (tweemaal goud en één keer zilver). VLISSINGEN Duivensport De Zeeuwse Manifes tatie was niet zoals gis teren in de PZC ver meld in Heinkens- zand, maar in 's-Hee- renhoek, in de Jeugd- hoeve. Tholense Boys door Ben van den Aarssen Laurens Bovenberg, speler Thol. Boys 3 Tholense Boys bezet de derde plaats in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. Komende zaterdag komt koploper DBGC op bezoek. Deze ploeg heeft acht punten meer dan Tholense Boys. Auke Bovenberg, speler Thol. Boys door Rudy Boogert OOSTKAPELLE. Ter nagedachtenis aan Jan Minderhoud, die begin dit jaar op 67-jarige leeftijd na een val overleed, is de ATB-toertocht die zaterdag in Oostkapelle wordt gehouden omgedoopt in de Jan Minderhoud ATB Toertocht. De tocht over 30 of 47 kilometer voert door de gemeente Veere en de Mantelinge over paden die spe ciaal voor de tocht zijn openge steld voor fietsers. Rat^Karir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66