Denk aan Henk Gezocht: Henk P. Laatst gezien op de Stem-redactie Actiegroep eist meer wereldmuziek Rabiaat corrupte bestuurders halen opgelucht adem Hulde Concurrent Provinciale Zeeuwse Courant neemt afscheid van de beste verslaggever die ze ooit had en die ze ooit zal hebben. Stadhuis uitgezet, in de cel beland commentaar De Stelling 1 I In Uit Dienst r. ^rkhouding I heeft geen effect op het resultaat Afscheidspagina voor een collega? Dat deden wij veertig jaar geleden al, toen wij als jong broe kie werden binnengehaald bij wat toen nog gewoon De Stem heette. Vers uit Raamsdonksveer, op onze Puch, ons op dat mo ment nog niet realiserend dat wij een bestaan als waakhond der de mocratie tegemoet traden. Vele tienduizenden staaltjes van journalistieke schrijfkunst hebben wij afgescheiden. Vele ra biaat corrupte overheidsmensen, van frauderende ambtenaren tot kliko's verplaatsende politici, op de huid gezeten. Vele curieuze de claratiebonnetjes van aperitief tot dessert uitgeplozen. Ja, wij versleten tijdens onze carrière heel wat schrijfmachine linten, en -toetsen ten gevolge van ons fanatieke typegedrag. Voorheen verscholen achter een archiefkast en de voormalige chef nieuwsdienst en nadien als razen de reporter op de redactie Wal cheren, temidden van jongelui die nog wel wat opvoeding kon den gebruiken. En daar zijn wij natuurlijk niet te flauw voor. Een uniek winkeltje in wereld muziek, uitheemse mondharpen en 's lands grootste gothic-collec- tie, dat deden wij er gewoon bij. Evenals de rechtszaken tegen de malafide gemeente die onze be drijfsvoering in alle hevigheid dwarsboomde met haar ondoor dachte expansiedrift. Deze patje- peeërs dachten wij nog enkele Heet van de naald: razende reporter trakteert miljoenenpubliek nog enkel op digitale meesterwerken. tonnen af te troggelen, gemeen schapsgeld dat anders toch maar te grabbel zou worden gegooid bij subsidieslurpende nep-kunste- naars, maar helaas. Ook het vader landse rechtssysteem is niet meer wat het geweest is. Gaan wij nu plaatsnemen ach ter de spreekwoordelijke gera niums? Geenszins! Onze inkt zal nimmer drogen. Nog vele decen nia kunnen wij putten uit nooit eerder gepubliceerde pennen vruchten, onthullingen over oud provinciebestuurders en Zeeuws- Vlaamse maffia-figuren, die als gevolg van gebrek aan durf bij de hoofdredactie de kolommen van de PZC nooit hebben bereikt. Maar wij zouden ons niet zijn als we niet ook actuele artikelen en zelfs bestsellers aan ons oeuvre zouden toevoegen. Uitgegeven in eigen beheer zonder ook maar een cent subsidie - zoals het een vrije ondernemer betaamt. VLISSINGEN. Tot de categorie brave negen-tot-vijf-journalisten, zoals de hogeschool die heden ten dage aflevert, behoort Henk niet. Integen deel. Henk wandelt de redactie op als hij vakantie heeft en is kwijt op momenten dat hij er wel zou moe ten zijn. Zijn verhalen, immer smeuïg tot op de komma, schrijft hij als zijn collega's de aardappelen schillen. Of op één oor liggen. Henk is niet zoals anderen. Henk is de journalist/winkelier die rechtszaken voerde tegen de ge meente Vlissingen, woedend met dossiers zwaaide richting de wet houder en door een dienstbode het stadhuis werd uitgezet. Tijdens de Four Freedoms Awards belandde hij per ongeluk in de cel. Henk is een beetje rebels. Voor Zeeuwse begrippen héél rebels. Henk is zoals journalisten ooit wa ren. Of zoals ze horen te zijn? Een gezond wantrou wen. Dat heeft Henk Postma. Hij ge bruikt het al jaren om achter de praatjes de wer kelijkheid te zoeken. Altijd volhardend. Altijd in het be sef van belangen op de ach tergrond. Dat is een goede kritische basishouding. Henk schrijft zo ongeveer over alles. Gewoon het nieuws in Zeeland, groot of klein. En soms een bijzonder project, zoals destijds de Zeeuwse hulpactie voor Roe meense kinderen. Henk struint dan net zo gemakke lijk door de straten van Cluj als door Vlissingen. Wat hij noteert is de moeite waard. Voordat het definitief op pa pier staat, gaat er wel heel wat water door de Schelde. Henk houdt van schaven en poetsen. De vrucht van dat noeste werk mag worden ge zien. Henk heeft de lezers van de PZC decennia lang doorwrochte verhalen voor geschoteld. Hulde. Henk heeft verstand van muziek. Almanak Na zoveel jaren trouwe dienst bij de Provinciale Zeeuwse Courant mag toch niet onvermeld blijven dat Henk ooit werkte bij de grote concurrent van deze krant. Onder andere als ver slaggever in Hulst en provincieverslag gever in Middelburg. Hoewel hij nu vooral heel liefdevol praat over de PZC was dat toen toch wel anders. Hij zorgde er in zijn Hulster tijd voor dat zijn collegae voor eeuwig met een minderwaardigheidscomplex werden opgezadeld. En in Middelburg zorgde hij er persoonlijk voor dat de twaalf man sterke PZC-nieuwsdienst bijna el ke ochtend geconfronteerd werd met primeurs. Om die primeurregen te stoppen zat er maar één ding op. Henk kreeg een aanbod dat hij niet kon weigeren. PAGINA 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 11 november 2015 257e jaargang nr. 266 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Zonn'8e toekomst ZEELAND 2 3 Postma gaat underground door Henk O. Postma door Wendy Wagenmakers Tijdens het dagelijkse telefonische beraad van de redactie boven de Westerschelde wil het er soms fel aan toegaan. Henk toonde zich altijd een meester in het sussen van de gemoederen met monologen, die vaak begonnen als 'Ach, dat gaat al jaren zo'. Henk, wees gerust. Die houden we erin. Mochten we weer eens verzanden in oeverloos gezwets, dan past slechts een roemruchte radiokreet: Denk aan Henk! foto Ruben Oreel Reageer op pzc.nl 999 reacties Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61