De broers Esser, Kayser en Eryürük kunnen meepraten over familiair rood Eerste mondiale titelstrijd beachrace Tafeltennissers TTCM reddeloos verloren in de eerste divisie week allebei een rode kaart ZEELAND 13 VLISSINGEN. De rode kaarten die de broers Laurens en Au ke Bovenberg pakten in op eenvolgende wedstrijden van Tholense Boys zijn geen unicum in het Zeeuw se voetbal. Sterker nog, er zijn meerdere gevallen waarin Zeeuwse broers in dezelfde wedstrijd uit het veld werden gestuurd. De tweeling Jaap en Daan Esser pakten ruim drie jaar geleden allebei rood in de fi nale van de districtsbeker van hun club Kloetinge te gen Kozakken Boys. Kort voor tijd moest Jaap vertrek ken nadat hij een doorgebro ken speler vloerde. In onder tal sleepte Kloetinge er een verlenging uit (2-2), waarin Daan rood kreeg en een strafschop veroorzaakte die de 4-2-eindstand inleidde. De Essers kregen de kaarten van scheidsrechter Berben uit 's-Gravenmoer. Diezelf de Berben presteerde het seizoen erna iets soortge lijks en opnieuw bij een wedstrijd van Kloetinge. Ditmaal zag echter de tegen partij rood: ASWH. De broers Michael en Alexan der van Dommelen haalden het einde niet. Kloetinge kwam met twee man meer echter niet verder dan 1-1. Twintig jaar geleden zag ook Hoek twee broers met rood voortijdig het veld ver laten. In februari 1995 kreeg Leo Kayser in Scherpenzeel tegen Valleivogels kort voor tijd tweemaal geel en in blessuretijd moest ook broer Jos eraan geloven, met een directe rode kaart. Tus sendoor had ook Geert de Poorter een directe rode kaart ontvangen. Met acht man cashte Hoek een 5-2-nederlaag. Zes jaar geleden beleefden de broers Mevlud en Ali Eryürük een Bovenberg-sce- nario. In het shirt van Ter- neuzense Boys pakte eerste Mevlud rood tegen Achilles Veen en een week later broer Ali tegen Nivo Sparta. De eerste keer dat er een strandra- ce werd gehouden bij de Brou- wersdam en op de punt van Goe- ree-Overflakkee was in november 2014. Die wedstrijd van 42 kilome ter, gewonnen door Ronan van Zandbeek uit Schijndel, werd ge zien als een succes. De deelne mers, ongeveer driehonderd in ge tal, waren zeer enthousiast. Na afloop onderzochten de organisatoren, de broers John en Wout Roos, of er ooit al eens een WK beachrace was gehouden. Ze kwamen tot de conclusie dat dat niet het geval was. En dus be sloten ze er zelf eentje te houden. De tweede editie van hun wed strijd, op 14 november 2015, werd zo een mondiale titelstrijd. Voor het kampioenschap van zaterdag hebben liefst 750 cou reurs zich ingeschreven. Daarmee zit de wedstrijd al geruime tijd helemaal vol. Er wordt om 11.30 uur gestart onder aan de Brou- wersdam, ter hoogte van strand tent Natural High. Het 25 kilome ter lange parkoers voert via Oud dorp terug naar de strandtent en moet twee keer afgelegd worden. De prijsuitreiking is rond 14.00 uur. Aan het wereldkampioenschap doen diverse bekende wielren ners mee, zoals Ronan van Zand beek, Erik Dekker en Thijs Zonne veld. Pauliena Rooijakkers, die vo rig jaar de vrouwenwedstrijd won, is er nu ook bij. Op de deel nemerslijst staan ook veel Zeeuw en. Vanuit het buitenland is er be langstelling van Belgen, Fransen en Duitsers. „Wij gaan dit seizoen sowieso niet degraderen", liet teamcaptain Jan-Henk Bomhof twee speelron den geleden al weten. TTCM stond er toen al slecht voor, maar de situatie is er daarna alleen maar minder op geworden. Twee weken terug werd Avanti nog wel op een gelijkspel gehouden, de eer ste keer dit seizoen dat de Zeeuw en een wedstrijd niet verloren, maar afgelopen weekeinde deelde Tempo Team, naar het lijkt, de ge nadeklap uit. In theorie is het nog mogelijk dat de Middelburgse tafeltennisfor- Alleen een wonder kan tafeltennissers van TTCM nog behoeden voor degradatie uit de eerste divisie. matie, bestaande uit Sören de Wit te, Riny Kasse en aanvoerder Bom hof, zich handhaven. Maar dan moet er wel een wonder plaatsvin den. De onderste twee teams de graderen en met negentien pun ten staat TTCM momenteel met een straatlengte achterstand op de laatste plaats. Tempo Team, dat een plek hoger staat, heeft door de 8-2-zege van zaterdag achttien punten meer. Scylla 2 bezit de laat ste veilige plaats met twintig pun ten meer dan de Zeeuwen. Alleen als TTCM de laatste twee wedstrijden met 10-0 wint en de concurrentie twee keer met 10-0 verliest, zou degradatie nog te ontlopen zijn. WOENSDAG 11 NOVEMBER 2015 heeft rode broers De broers Auke (links) en Laurens Bovenberg hebben in de kleedkamer de nodige kwinksla gen moeten incas seren voor hun ro de kaart, foto PZC door Rudy Boogert door Roeland van Vliet VLISSINGEN. Net buiten de provin ciegrenzen, tussen Port Zélande en Ouddorp, wordt zaterdag het eer ste wereldkampioenschap beach race gehouden. Het is een wieler wedstrijd die gehouden wordt on der de vlag van de International Cy cling Federation, een klein en onbe kend zusje van de internationale wielerunie UCI. Er worden wel re genboogtruien uitgereikt. Sören de Witte (foto), Riny Kasse en Jan-Henk Bomhof wachten nog altijd op de eerste zege in de eerste divisie, foto Lex de Meester door Daniël Vervelde VLISSINGEN. De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben twee we ken de tijd om afscheid te nemen van de eerste divisie. Vorige week speelde de driekoppige formatie nog knap gelijk tegen nummer twee Avanti (5-5), maar doordat er afgelopen zaterdag ruim werd ver loren van Tempo Team - dat voor laatste staat - zijn de Middelbur gers officieus gedegradeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45