Groei van fokkerijen beperkt "Met de AquaCell eindelijk verlichting van huidproblemen" AQUACëlI Scheldestromen legt verantwoordelijkheid bij aannemer Waterschapsbestuur lijkt positief over kap 25.000 bomen en deels vervangen door nieuwe soorten. 10 ZEELAND Familie Van Vossen uit Dirksland: MIDDELBURG. De bio-industrie in Zeeland mag uitbreiden, maar niet ongebreideld. De pro vincie houdt daarbij nadrukke lijk de vinger aan de pols. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) sloeg onlangs alarm over uitbreidingsplannen van var kens- en kuikenfokkerijen. GroenLinks-Statenlid Gerwi Temmink sloeg daarop aan. Hij wilde van het dagelijks provin ciebestuur weten hoe de vork in de steel zit. Vooral met de uitbreiding van vleeskuikenfok- kerijen bij Graauw en Sint Kruis. Bij Graauw is sprake van een groei van 20.000 naar 39.990 vleeskuikens, bij Sint Kruis van 25.000 naar 99.000. Die uitbreidingen blijven binnen de regels, hebben Gede puteerde Staten (GS) gisteren geantwoord. GS plaatsen overigens bij het uitbreidingsplan voor de vlees- kuikenfokkerij bij Sint Kruis wel een kanttekening. Bij dat bedrijf dreigt een toename van de uitstoot van fijnstof en meer stankoverlast. De provincie zal de gemeente Sluis daarop aan spreken en de Verordening Ruimte Provincie Zeeland wordt aangepast om duidelijker te maken dat bij een uitbrei dingsplan de milieukwaliteiten niet mogen afnemen. MIDDELBURG. De plannen van wa terschap Scheldestromen om de komende tien jaar 25.000 bomen te kappen en populieren deels te vervangen door andere soorten, ontlokken vooralsnog geen kriti sche reacties. In de commissie wa terkeringen en wegen waren giste ren vooral waarderende woorden te horen. „Ik ben blij met het plan", zei bijvoorbeeld Maarten Rossen na mens de PvdA. „Ik vind het een verademing." Namens de natuur terreinbeheerders sprak Huibert Simons van 'een goed plan, vol goede voornemens', al vond hij het jammer dat deze nog niet ver der zijn uitgewerkt. Scheldestromen moet de ko- Het streven is meer variatie in het landschap door populieren deels door bijvoorbeeld eik, esdoorn of iep te vervangen. mende jaren 25.000 van de in to taal 125.000 bomen langs water schapswegen rooien. Veelal gaat het om populieren die na de oor log massaal werden geplant om dat ze snel groeiden. Het streven is om meer variatie in het Zeeuw se landschap aan te brengen door populieren deels te vervangen door bijvoorbeeld eik, esdoorn of iep. Bestek Kees Polderman (Water Natuur lijk) wees erop dat het planten van nieuwe soorten extra risico's met zich meebrengt, omdat het maar de vraag is of ze ook zullen aanslaan. Beleidsmedewerker Bert-Paul de Kam zei dat het wa terschap voortaan in het bestek op neemt dat de aannemer de eerste drie jaar verantwoordelijk blijft voor het onderhoud van de nieu we bomen. „Na drie jaar kunnen we dan een goed groeiende boom overnemen." Andries Jumelet drong erop aan 'verstandig' om te gaan met de overweging van verkeersveilig heid en goed na te denken voor dat een boom om die reden wordt gerooid. „Meestal zijn het toch de weggebruikers die het voor zich zelf onveilig maken." Jumelet zei verder het een goe de zaak te vinden dat het water schap voortaan eerst bomen aan de ene kant van de weg rooit en pas na ten minste vijfjaar de ande re zijde. Op die manier wordt kaal slag zoals in het verleden zo veel mogelijk voorkomen. Er werd ook gevraagd in hoever re het waterschap op dit gebied sa menwerkt met bijvoorbeeld de provincie, die ook bomen moet on derhouden. De Kam antwoordde dat er contact is met de provincie, maar dat beide overheden niet sa men optrekken. Wel zijn de plan nen afgestemd met organisaties zoals Het Zeeuwse Landschap, Tuin van Zeeland en natuurbe schermingsvereniging 't Duum- pje. De algemene vergadering van het waterschap spreekt zich don derdag 19 november definitief uit over de plannen. (advertentie) Meer informatie? www.aquacell.nl Of bel: 088 98 99100 Nieuwe bomen geen risico door Rolf Bosboom Bomen worden gerooid in opdracht van het waterschap, foto Scheldestromen Bijna elk gezinslid bij de familie Van Vossen kampte met een huidprobleem. Totdat er een AquaCell waterontharder werd aange schaft. Zacht water geneest geen eczeem, maar het geeft vaak zó'n verbetering van de symptomen dat mensen er dolgelukkig mee zijn. "Wij in elk geval wel", zegt Wim van Vossen. In huize Van Vossen kampen bijna alle gezins leden in meer of mindere mate met een vorm van eczeem. Dat zacht water de symptomen kan verlichten, daar hadden ze al vaker van gehoord. Maar op vakantie in Zwitserland hadden ze het ook gevóeld; het water daar is van nature heel zacht en alle gezinsleden hadden er veel minder last van een rode huid en jeuk. Afgelopen zomer werd de knoop doorgehakt: er moest een waterontharder in huis komen. Bij een eerdere zoektocht had Wim van Vos sen, beroepsfotograaf te Dirksland, wel een apparaat gevonden dat leek te werken, maar het scheen ook erg onderhoudsgevoelig te zijn. Dit keer bleef hij op internet bij de AquaCell waterontharder hangen. Die heeft geen elektriciteit nodig en in feite geen on derhoud, behalve dat er eens in de zoveel tijd twee zoutblokken in moeten. Zacht water bleek balsem voor de huid "Mijn zus heeft er zo een", zegt Van Vossen, "en die is er heel enthousiast over. Ik heb het water bij haar natuurlijk geprobeerd en dat is écht zacht. Letterlijk: alsof er een beetje crème in zit. En wat we inmiddels zelf thuis hebben ervaren: de koffie is véél lekkerder!" Het geloof en vertrouwen in het product was er dus al, maar toch vroeg Van Vossen een de monstratie aan huis aan. "Dat was een hele goede, prettige ervaring en daarmee waren we helemaal over de streep." Lachend: "Maar eigenlijk hadden we stiekem al vóór die de monstratie ons besluit genomen." Jaren terug hadden ze de stap al willen maken; de aanschaf van een waterontharder. "Maar om eerlijk te zijn: het kon toen niet uit. Het was zakelijk gezien een heel zware tijd voor ons." Nog steeds vindt hij de prijs een 'pittig bedrag' maar hij noemt de uitgave van ruim 2000,-* 'heel verantwoord'. Hij is blij, nee: heel enthousiast, dat ze voor een AquaCell hebben gekozen, want heel het gezin heeft er boven verwachting profijt van. Eczeem is minder of zelfs verdwenen De effecten van het zachte water op de huid van de verschillende gezinsleden was verbluf fend. "Ons jongste dochtertje moest altijd he lemaal met teerzalf worden ingesmeerd en dan een speciaal pakje aan. Altijd jeuk, altijd krabben. Maar sinds de AquaCell is het ec zeem op haar rug verdwenen." Bij Wim van Vossen zelf zijn de eczeemplekken nog steeds wel zichtbaar, maar het vurige ka rakter ervan is verdwenen. "Ik noem het een geweldige verbetering." Bij zijn echtgenote en een andere dochter is het eczeem zo goed als weg."Dit is pure winst; we zijn laaiend enthou siast." Mooi meegenomen: geen kalkaanslag meer En oh ja: er is natuurlijk nog meer winst. De meeste mensen schaffen een AquaCell aan om van het moeizaam wegpoetsen van kalk aanslag verlost te zijn. Geen doffe badkamer tegels en douchewanden meer, geen aan gekoekte kranen en waterkokers, geen witte vlekjes op de net gewassen auto. "Je hebt inderdaad veel minder schoon te ma ken en dus veel minder ergernis over dat steeds terugkerende probleem", stelt Van Vossen vast. "Verdwenen kalk komt niet meer terug." Een hartstikke vriendelijk bedrijf Maar meer nog dan dat waardeert Wim van Vossen de manier waarop het contact met het bedrijf Aquacombi verloopt. "Uiterst vriende lijk en voorkomend aan de telefoon. Ook een bezoek aan het bedrijf - wij halen er zelf de benodigde zoutblokken op - is een klein feest. Zo hartelijk als je ontvangen wordt. De monteur die het apparaat zou komen in stalleren belde ons vóór de afgesproken in stallatiedatum: 'Ik heb vanmiddag een gaatje vrij. Als u wilt kom ik de AquaCell vast plaat sen'. Nou, waar kom je dat nog tegen? Daar kunnen veel bedrijven wat van leren." Een AquaCell waterontharder kost 2299,-inclusief installatie en 21% btw. Inbegrepen: 5jaar volledige garantie met service aan huis. 2-dccJvJr ocxpJr&y zovnjèer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42