'Meneer, u woont in een magnetron' 'Opvang vluchtelingen is soepel verlopen' Commissie waakt over plan voor Rooie Buurt PZC PZC presenteert de leukste winkels bij u in de buurt X a WALCHEREN 7 Piart voor uw stad „Die man wil inpluggen en zet di rect een stap achteruit. Hij vroeg of ik soms zendamateur was. Het signaal was zó sterk dat alles ontre geld raakte. 'Meneer, u woont in een magnetron', zei hij. En daar moest ik het mee doen." Grims ging nadenken. Zijn com puterhulp klaagde dat diens wifi-signaal werd weggedrukt. „En als ik op de bank mijn krantje zit te lezen, voel ik me ziek worden. Mijn lymfeklieren zetten op, ik krijg hoofdpijn. Als ik bij mijn vriendin in Goes ben, heb ik ner gens last van. Hier in de flat ben ik niet de enige. Bure Mattie voelt zich al een poos niet goed, bure Nel loopt als een zombie rond." Dat kon maar één ding beteke nen. „Dat ding daar", wijst Grims naar de UMTS-mast die bovenop een kantoor aan de andere kant van de Paul Krugerstraat staat. „Sinds ze daar aan hebben gesleu teld, zitten wij met deze ellende." De buurvrouw wordt erbij ge haald. „Zie je hoe ze loopt?", zegt Grims, als mevrouw Mulder wan kelend over de deurdrempel stapt. „Het is net of ik de hele dag omval. Mijn dochter vroeg net nog of ik mee boodschappen ga doen, maar ik durf gewoon niet." Grims is in de materie gedoken. „De symptomen genoemd in stu dies over stralingsziekte komen overeen met de onze. Ik ben gaan bellen met instanties, maar liep te gen muren op. Iedereen verwees naar de GGD en de GGD zei: doe zelf maar onderzoek. Maar ja, hal lo, ik ben toch geen dokter?" De gemeente Vlissingen gaat er ook niet over, zegt voorlichter In- dra Paasse die eraan toevoegt dat zij en haar collega's, die uitkijken op dezelfde mast, overigens ner gens last van hebben. Bij de GGD zegt sociaal ver pleegkundige van de medisch mi lieukundige afdeling Suzanne de Feijter dat ze Grims inderdaad heeft gevraagd de klachten in zijn flat te inventariseren. „Dan plan nen wij een huisbezoek. Dergelijke klachten kunnen ook ontstaan door slechte ventilatie." Bij het Zeeuws Platform Stra lingsrisico kennen ze dat argu ment. „Ze nemen de mensen ge woon niet serieus", zegt secretaris Dieneke Parlevliet. Zijzelf stuurde direct haar adviseur met zijn stra lingsmeters naar Vlissingen. Die was daar gisterochtend. Piet Bos had zijn koffer nog niet open of Kees stak van wal. „D'r zit ook nooit een duif of niks op dat dak. Dat kan toch geen toeval zijn?" Terwijl hij zich omdraait, stap pen twee mannen op het dak, bij de mast. „Kijk nou..." Intussen heeft de expert zijn meter aange zet. PRRRRRRIET! Op zijn gezicht 'D'r zit ook nooit een duif of niks op dat dak. Dat kan toch geen toeval zijn?' verschijnt een glimlach. „Een be hoorlijke belasting", luidt zijn con clusie. „Duizend keer de landelijke norm. Miljoen keer de norm die ik hanteer." En Bos heeft er verstand van. „Ik ben specialist gevaarlijke stoffen. Momenteel studeer ik or thomoleculaire geneeskunde. Ik weet wat elektrostress met een lichaam doet. Dat is ook bewezen." De hoop vervliegt echter na een telefoontje met Vodafone: de mast- monteurs bleken enkel bezig met jaarlijks onderhoud. Op vragen over straling ging de woordvoer ster niet nader in. Dan zit er volgens de deskundi ge maar één ding op. „Ramen af plakken met gemetalliseerde ven sterfolie. Of slapen onder een red dingsdeken." MIDDELBURG. De crisisopvang van vluchtelingen in Middelburg is goed verlopen. Die conclusie trok teamleider Andres van den Berge gistermiddag nadat de laat ste bus vluchtelingen bij De Kruitmolen was vertrokken. Wel zijn volgens Van den Ber ge twee Albanese gezinnen afge lopen weekend al vertrokken naar een andere opvang, omdat hun aanwezigheid spanningen veroorzaakte met de organisatie en met de Syrische asielzoekers. Burgemeester Letty Demmers van Vlissingen pleitte er tijdens de crisisopvang in haar gemeen te al voor om asielzoekers uit bij voorbeeld Albanië te scheiden van Syriërs en Eritreeërs. Dat bleek in Middelburg ook een noodzakelijke maatregel. Van den Berge was ook team leider bij de vier eerdere opvang- locaties in Zeeland (Cadzand, Vlissingen, Schouwen-Duive- land en Kapelle) en zal die rol ook bij volgende opvangen in Zeeland vervullen. Hij hoopt dat dan gewerkt kan worden met de zelfde beveiligers en cateraar. ,Je merkt dat dat dan soepel loopt." VLISSINGEN. De ene helft van een twee-onder-een-kapper in de Rooie Buurt een nieuw dak en de andere helft niet, dat kan vol gens de Vlissingse monumenten commissie niet. Alleen al niet vanuit technisch oogpunt. Hetzelfde geldt voor de dakkap- pellen die woningcorporatie l'Es- caut bij de restauratie wil split sen, zegt secretaris Mark Over- beeke. „En vanuit esthetisch oog punt zouden ook de aanbouw- tjes, die er nu eigenlijk niet uit zien, allemaal hetzelfde moeten zijn. We kunnen natuurlijk niet in de portemonnee van eigena ren kijken, maar er moet wel worden gezocht naar een ma nier waarop koopwoningen kun nen meeliften met de restaura tie van huurwoningen. Daar moet overeenstemming over ko men. Anders zou dat een gemis te kans zijn." Over het restauratieplan is de monumentencommissie enthou siast. Overbeeke ziet een 'zorg vuldige aanpak'. „Dat is ook te recht, want de Rooie Buurt is een Rijksmonument. Maar we zien het wel eens anders." Iedere week presenteert Hart voor Uw stad de leukste winkels bij u in de buurt. Deze ondernemers zijn de smaakmakers in uw omgeving. SKIDS KIDSWEAR Jaap en Joke van Boven, Vlissingen In de sfeervolle Sint Jacobsstraat vind je Skids. Een kinderkledingzaak voor stoere en hippe kids tussen de zes en zestien jaar. "Een winkel als deze gespecialiseerd in die leeftijd vind je bijna nergens meer. Een mooie collectie, kennis van zaken en gezelligheid." WOENSDAG 11 NOVEMBER 2015 Piet Bos (links) is met zijn stralingsmeter naar Vlissingen getogen om erachter te komen of Kees Grims gelijk heeft met zijn bewering dat diens gezondheidsklachten van de UMTS-mast aan de overkant afkomstig zijn. foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Kees Grims en zijn bu ren snapten maar niet waarom ze zo over de galerij liepen te wanke len. Tot een Delta-monteur onder zocht waarom niemand in de Vlis- singse flat bij televisiekanaal 14 kan. Kees Grims, bewoner door Maurits Sep door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38