Verdronken stad wordt monument NK Tegenwindfietsen krijgt duwtje in de rug Hoe veilig zijn de binnendijken nog? Oplichters gebruiken e-mailaccount van secretaris €10 4 ZEELAND Hackers sturen namens Eldridge Pentury mailtjes rond met roep om geld. Hij laat het er niet bij zitten en schrijft terug: 'Hoi, waar zit je?' BODYGUARD De provincie steunt het plan van het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap (OCW). Mi nister Jet Bussemaker begon me dio dit jaar een procedure waar door de verdronken stad, samen met 27 andere archeologische ob jecten in Nederland, in aanmer king komt voor rijksbescherming. De restanten van Valkenisse bij Waarde vormen nu het enige ver dronken monument in Zeeland. Lacunes De Rijksdienst voor Cultureel Erf goed constateerde jaren terug al dat het huidige archeologische mo numentenbestand lacunes ver toont. Met name onzichtbare ob jecten zijn ondervertegenwoor digd. In overleg met Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland is gekozen voor Reimerswaal, dat ooit (na Middelburg en Zierikzee) de der de stad van Zeeland was. Het is bo vendien de enige middeleeuwse stad die in zee is verdwenen. Bij zeer laag water komen in de Oosterschelde nog restanten van (stads) muren boven water. Het centrum van de oude stad ligt waarschijnlijk recht onder de Oes- terdam, op de plaats waar de dam afbuigt naar het noorden, in de richting van de Bergse Diepsluis. Reimerswaal kreeg in 1375 stadsrechten. Tijdens de storm vloeden van 1530 en 1532 zijn gro te delen van Zuid-Beveland ver dronken, maar bleef Reimerswaal gespaard. Door de stormvloeden van 2555 en 1557 gingen echter ook grote delen van Reimerswaal ten onder. De laatste resten werden in 1573 door de Geuzen platgebrand. In de zeventiende eeuw resteerde slechts een eilandje met ruïnes. MIDDELBURG. De provincie steunt andermaal het NK Tegenwindfiet sen met een subsidie van 7500 eu ro. Volgens gedeputeerde Ben de Reu is het Zeeuwse alternatief van de Elfstedentocht een 'gewel dige promotie van Zeeland'. De provinciale bijdrage is overi gens maar de helft van de subsi die die ze vorig jaar verstrekte (15.000 euro). Het nationaal kampioenschap Tegenwindfietsen vindt in novem ber of december plaats. Een da tum is nog niet bekend. Er moet windkracht zes tot acht worden voorspeld om de fietskamp te hou den. Onder het verlossende woord 'We kriehen sturm' wordt daarom pas drie dagen vooraf be kendgemaakt dat het NK plaats vindt. Er kunnen maximaal 250 deel nemers inschrijven. Het inschrijf geld gaat naar het Jeugdsport fonds Zeeland. De tegenwindfiet sers mogen enkel gebruikmaken van herenfiets zonder versnellin gen. Daarmee moeten ze zo'n 8,5 kilometer tegen de wind intrap pen. Vorig jaar kwam Wouter Mes- ker als eerste over de finish op de Oosterscheldekering. Tijdens de eerste editie in 2013 won Olympisch kampioen moun tainbike Bart Brentjens. Gisteren zegde commissaris van de koning Han Polman toe mee te fietsen. MIDDELBURG, Hebben alle binnen dijken nog een waterkerende func tie? En zo ja, zijn ze hoog en sterk genoeg? Die vragen worden de komen de vier jaar beantwoord tijdens een inventarisatie en inspectie van nagenoeg alle Zeeuwse bin nendijken. Dat gebeurt samen met andere overheden, in de vorm van workshops. Het brede overleg moet leiden tot een norm voor binnendijken. Op dit mo ment is er geen norm waaraan een waterkerende binnendijk moet voldoen, terwijl tweede wa terkeringen levens kunnen red den als een zeedijk het begeeft. De binnendijken spelen ook een rol bij evacuatie, hulpverlening en wederopbouw. De provincie is wettelijk verant woordelijk voor het berekenen van de gevolgen van overstromin gen. Als bevoegd gezag heeft ze al gesignaleerd dat er een norm moet komen voor binnendijken. Ook het Deltaprogramma 2015 roept daartoe op. Het project loopt tot 2020 en kost in totaal 80.000 euro. Ping! Er komt een appje binnen van mijn doch ters voetbaltrainer: Eldridge, ik kreeg net een rare mail van je binnen. Klopt het of? Het is even over achten in de ochtend. Het is me niet duidelijk waar het berichtje precies over gaat, maar ik kom er al snel achter dat zojuist het e-mailaccount van Jong Ambon waarvan ik de beheer der ben, is gehackt. Namens de voetbalclub is een vage mail rond gestuurd, met daaronder mijn naam: Mijn excuus om u op deze manier te moeten vragen. Ik heb een reis naar Lyon, Frankrijk. Mijn tas is gestolen, in mijn tas zaten allemaal belangrij ke spullen zoals, telefoons, geld en mijn paspoort. De ambassade wil mij helpen door mij te laten vliegen zon derpaspoort. Het enigste wat ik moet doen is een vliegticket kopen en mijn hotel rekeningen betalen. Helaas heb ik geen toegang tot mijn rekeningen zonder mijn credit card... Dus wou ik u vragen om u snel wat geld te lenen dat ik zo snel mogelijk aan u terug geef zodra ik terug ben. ik nodig 1670 euro en Moneygram is de snelst moge lijke manier om te doen. Ik kan u mijn gegevens sturen over hoe u geld kunt over maken aan mij. Ik hoop snel van u te horen. Met vriendelijke groet, Eldridge Pentury Het regent appjes en sms'jes. Al les goed met je? Zit je echt in Frank rijk? Is je account gehackt1 De nep- mail blijkt gestuurd naar leden, oud-leden, sponsors en andere rela ties van de vereniging. Welke alle maal, valt niet meer te achterha len, want de hackers hebben alle adressen, verzonden items en in- boxberichten weggegooid. Het ac count is nu gekoppeld aan een hot mail-adres zodat beantwoorde mails rechtstreeks naar de oplich ters gaan. De gemeente Middelburg mailt me, net als de hoofdsponsor. Hoi Eldridge, Klopt dit? Andere spon sors hangen aan de telefoon en ouders van jeugdleden zoeken ook contact. De meesten om te waar schuwen, anderen vragen zich af of de mail wel echt is. Het houdt niet op. Bij fraudehelpdesk.nl kennen ze het verhaal van de zogenaamde noodkreet van een reizende vriend wel, vertelt een medewerk ster. Op de website staat een vrij wel identieke tekst van Mea die op 'Het regent appjes en sms'jes. Alles goed met je? Zitje echt in Frankrijk? Is je account gehackt?' reis is naar Nottingham in Groot- Brittannië en dringend 1750 euro nodig heeft. Het bericht dient voor al als waarschuwing, want in prin cipe kan elk e-mailaccount ge hackt worden. De boodschap: krijg je zo'n mail, reageer er dan vooral niet op en adviseer je contacten om dat ook niet te doen. Wie achter deze zwendel zit, weten ze niet precies. Op internetfora wordt gesugge reerd dat de oplichters veelal uit West-Afrika komen. In mijn geval zou dat zo kunnen zijn, aangezien de landcode in het gmailaccount is omgezet naar Niger, in Afrika dus. Wat zou er gebeuren als ik een mail terugstuur en doe alsof ik be reid ben om te helpen? Onder een fakenaam ('meneer Van Belzen') neem ik de proef op de som: Hoi, waar zit je nu?? Heb je nog steeds geld nodig? Binnen nog geen drie minuten krijg ik een mail terug. Heel erg bedankt voor uw reactie. Ik heb nog steeds hulp nodig, kunt u mij alstublieft vertellen of ik u mijn gegevens kan sturen. Ik betaal u zo snel mogelijk terug wanneer ik terug ben. Met vriendelijke groet, Eldridge Pentury Deze lui hebben wel lef. Ik mail nu met iemand die zich voor mij uitgeeft. Mijn vraag of hij telefo nisch bereikbaar is, blijft onbeant woord. Het is een halfuur stil, daar na zoek ik opnieuw contact: Eldridge??? Ik heb om 10 uur een vergadering. Daarna heb ik tot 13.00 uur geen tijd. Zeg maar wat ik moet doen. De mailer ruikt geld en reageert alsnog. Uit zijn antwoord valt op te maken dat hij waarschijnlijk slecht Nederlands spreekt, of in elk geval schrijft: Ofe dank, 13.00 uur is prima met me. Met vriendelijke groet, Eldridge Pentury Zo gaat het e-mail- verkeer met enige tussenpauzes door. Op de vraag wan neer hij terug is in Nederland, komt geen reactie. Dan valt ineens deze mail binnen: Sinds ik geen reac tie van u heb gehad, kunt u mij alstu blieft het geld sturen? Deze oplichter wil graag héél graag euro's zien, zoveel is duide lijk. Dat 1600 euro te veel voor me is, respecteert hij. Maar met 200 eu ro, zoals ik voorstel, is hij ook ge holpen. Ik betaal het zo snel mogelijk terug als ik terug ben, schrijft hij nog maar een keer. Het geld kan overgemaakt worden bij de lokale bank, via MoneyGram. Ten name van 'Eldridge Pentury', op een adres ergens in Lyon. Hij besluit met: Zodra u het heeft overgemaakt, kunt u dan alstublieft een bevestiging sturen. Ik beloof dat te doen, maar na tuurlijk kan deze man wachten tot-ie een ons weegt. Nu maar hopen dat niemand an ders wél geld heeft gestort. LEZERSAANBIEDING: SPECIAAL VOOR U GESELECTEERD THE BODYGUARD PROFITEER NU EN BESTEL SNEL OP: PZC.NL/THEATERWEKEN door Frank Balkenende KRABBENDIJKE. De verdronken stad Reimerswaal in de Oosterschelde, mag van de provincie een archeolo gisch rijksmonument worden. Tholen Verdronken stad Reimerswaal CD Oosterschelde door Frank Balkenende door Frank Balkenende 'Ik kreeg net 'n door Eldridge Pentury Een gevaarlijk lekkere musical over de verboden liefde tussen een popster en haar bodyguard Met hits van Whitney Houston zoals 'I Will Always Love You', 'I Wanna □ance With Somebody Laatste kaarten op=op Speciaal voor u een MEET GREET op 17 november en 8 december MUSICAL, BEATRIX THEATER UTRECHT, NOVEMBER T/M JANUARI 2016 TOT VVEL KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34