In Zeeland speuren naar je roots Tholense broers Bovenberg beboet met rode kaart Lokale bestuurders overhandigen minister Plasterk brandbrief Zes van de dertien wethouders van financiën in Zeeland hekelen opeenstapeling van bezuinigingen. DEN HAAG. De opeenstapeling van bezuinigingen door het Rijk is on verantwoord en gaat ten koste van de burgers. Dat stellen de wethouders van financiën van 234 gemeenten in een brandbrief. Deze hebben zij gisterochtend aangeboden aan mi nister Plasterk van Binnenlandse Zaken. Zes van de dertien Zeeuwse ge meenten hebben de brief onder tekend: Hulst, Middelburg, Schou- wen-Duiveland, Terneuzen, Tho- len en Vlissingen. De Vlissingse wethouder John de Jonge maakte deel uit van de delegatie die de brandbrief aan de bewindsman aanbood. De wethouders hekelen het feit dat ze worden geconfron teerd met 'een opeenstapeling van omvangrijke kortingen'. De rek is er inmiddels uit, zeggen zij. Ver der bezuinigen is onverantwoord en zal leiden tot onder meer wachtlijsten in de zorg, verloeder de wijken, extreem hoge lokale be lastingen en het sluiten van voor zieningen zoals zwembaden, kind centra en musea. Minder zekerheid „Het gaat maar door", zegt wet houder John de Jonge over de rijkskortingen. Hij wijst er ook op dat de gemeenten steeds minder zekerheid hebben over hun bud getten. „Door het jaar heen zijn er voortdurend mutaties." Er is niet op Zeeuwse schaal af stemming geweest over de actie, zegt De Jonge. „Het is de verant woordelijkheid van iedere ge meente zelf. Steeds meer wethou ders hebben zich hierbij aangeslo ten en ik hoop dat ook de overige Zeeuwse gemeenten uiteindelijk de handschoen oppakken." De Jonge en zijn collega's heb ben gisteren een half uur met Pla sterk gesproken. Daarna hebben zij dezelfde brief aangeboden aan de Vaste Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken, met het oog op de komende begrotingsbehan deling. „Wij vinden dat voor de finan ciële ruimte die Den Haag mo menteel heeft - de vijf miljard eu ro voor lastenverlichting - er ook naar de gemeenten moet worden gekeken", zegt wethouder De Jon ge. „Als de landelijke politiek al leen maar zelf goede sier wil ma ken, legt zij de rekening bij de ge meente neer en dus uiteindelijk ook bij de burgers. Het Sinterklaas spelen gaat ten koste van de ge meenten." Tranen en bemoedi gende woorden over en weer. Het vertrek van de bijna tweehonderd vluchtelingen uit Middelburg was emotioneel en warm. Vrijwilligers die de afgelopen dagen hebben geholpen, stonden buiten de poort te wachten om de asielzoekers uit te zwaaien. „We houden contact", troostte een vrijwilligster de Syrische vrouw achter het hek die ze de afgelopen zes dagen goed had leren kennen. „Blijf veilig en gezond", drukte een oudere Syrische man de Middelburgse op het hart. De vluchtelingen verlieten Middelburg na zes dagen. De komende drie dagen verblijven ze in het Overijsselse Olst. PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 11 november 2015 Zeeland Rek is eruit bij gemeenten door Rolf Bosboom pagina 2: Commentaar We houden 3 contact'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29