Topkok Rudolph geeft tips voor kerstmenu in theatershow CULTUUR SHOW 27 Bijna een miljoen kijkers voor eerste Sinterklaasjournaal Vier dj's voor Glazen Huis ,s l aapscan-' molenaar^ Nieuwi=slapIn metde MET DE SLAAPSCAN® EEN COMFORTBED OP MAAT stoofpeertjes is als vrijen zonder zoenen' 'Een absolute must zijn stoofpeertjes. Want een kerst zonder werk in de keuken betrekken. „En waar je bij cabaretiers nooit op rij één moet zitten, is dat bij ons juist een bonus. Je zit let terlijk dicht bij het vuur. Op het podium blijft de chef naar eigen zeggen trouw aan zijn basale benadering van de gastro nomie. Er mag, vindt hij, 'soms best wat aspiratie inzitten waarbij je een tikkeltje omhoogkijkt', maar ook Kerstmis moet in zijn optiek de kenmerken van de Mak kelijke Maaltijd vertonen. „Veel mensen worden alleen al door het woord culinair afge schrikt. Oei, moeilijk, ingewik keld. Zeker met Kerstmis, denken ze. Feestelijk hoeft helemaal niet moeilijk te zijn. Een mooie bief stuk met Bredase spruitjes en een heerlijk saus zijn al zó feestelijk." „Als je één of twee wow-facto- ren hebt, is een menu dikwijls al geslaagd. Geglaceerde worteltjes met ahornsiroop, bijvoorbeeld. Voor de liefhebbers nog een scheutje whiskey erin, liefst bour- bon. Iedereen kan dat maken." In zijn culinaire kompas voor Kerstmis bedient Van Veen ook diegenen voor wie de overvloe dige Classic Christmas wellicht aan de copieuze kant is. „Onder de titel 'I'm dreaming of a light Christmas' zijn er ook minder calo rierijke recepten te vinden. En de vegetariërs komen in het hoofd stuk 'We wish you a veggy Christ mas' aan hun trekken. „Een absolute must zijn stoof peertjes. Eén keer heb ik ze ver ruild voor geglaceerde appeltjes. Nooit meer! Een kerst zonder stoofpeertjes is als vrijen zonder zoenen." Bovendien biedt Van Veens boek handige wenken en tips rondom kerst. „De kerstborrel op de zaak is vaak een kwestie van improvisatie. De secretaresse of re ceptioniste krijgt 's ochtends een telefoontje. 'Zeg, vanmiddag doen we een borrel...' Wat kun je dan nog doen? Daar heb ik een aantal gemakkelijke tips voor." Als tv-kok Rudolph van Veen dezer dagen bood schappen doet, weet hij dat hij met een stief uur tje niet toekomt. „Ik word regelma tig aangeklampt. 'Rudolph, wat ad viseer je me voor straks? Pastinaak of artisjok?" Juist aan de vooravond van Kerstmis, volgens Van Veen 'geen mooiere tijd als je van heerlijk eten houdt of van de bereiding daarvan', bemerkt hij onder de kij kers van 24Kitchen een gezonde opwinding om tijdens de feestda gen iets speciaals op tafel te zet ten. Het inspireerde hem tot het schrijven van een kookboek exclu sief voor de kerst dat, net als de theatervoorstelling, de titel Ru dolph's Christmas draagt. Het lijvi ge werk met ruim 150 recep ten, verluchtigd met foto's die een mens doen water tanden is, zegt hij, ei genlijk het draaiboek voor zijn voorstelling, waarmee hij tot en met 23 december door ons land reist. Geassisteerd door collega Bianca Jans sen van 24Kitchen en zangeres Barbara Straathof, wil hij er een klein spektakel van maken. „We staan met een complete keu ken op de plan ken van de thea ters. Een came raman filmt al le handelingen die op een groot doek worden gepro jecteerd. Je kunt, net als bij een musical, lek ker achterover zitten en toekijken, al zal ik het pu bliek op gezette tijden bij het (Zo/v^oftaJbefl sfioupeM.it \K)ee/" op Bsl 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies ofkijkopwww.molenaar.nl Giel Beelen, Paul Rabbering en Domien Verschuuren (foto) gaan 18 december voor 3FM Se rious Request het Glazen Huis in Heerlen in. Zij worden dage lijks bijgestaan door een vierde dj van de radiozender. Frank van der Lende, Roosmarijn Reij- mer, Michiel Veenstra, Eva Ko- reman en Wijnand Speelman nemen afwisselend plaats in een ruimte achter het huis. Ze krijgen steeds 24 uur de tijd om aandacht te vragen voor de ac tie. Het Glazen Huis gaat geld inzamelen voor een betere toe komst voor miljoenen jongeren in oorlogs- en conflictgebieden. De eerste aflevering van het Sin terklaasjournaal maandagavond heeft 969.000 kijkers getrok ken. Dat bleek gisteren uit cij fers van de Stichting Kijkon derzoek (SKO). Het kinderpro gramma is het tiende best beke ken programma van de avond. In het populaire NTR-program- ma was in de eerste uitzendin gen, maandag en gisteren, nog geen duidelijkheid over het ui terlijk van de pieten. Er kwa men slechts drie pieten langs. Zij waren nog traditioneel zwart. Het Sinterklaasjournaal speelt een grote rol in de al en kele jaren lopende discussie over het uiterlijk van de pieten. Diverse winkelketens hebben laten weten de lijn van het Sin terklaasjournaal te volgen bij de versieringen in hun winkels en reclame-uitingen. Met Dieuwertje Blok als vaste presentatrice doet de NTR in 27 afleveringen dagelijks verslag van de komst van Sinterklaas en zijn verblijf in Nederland. Door de discussie over Zwarte Piet keken vorig jaar meer men sen dan ooit naar het Sinter klaasjournaal. Zaterdag komt Sinterklaas aan in Nederland, dit jaar is de lan delijke intocht in Meppel. www.molenaar.nl WOENSDAG 11 NOVEMBER 2015 Rudolph van Veen. foto PR www.rudolphschristmas.nl door Arno Gelder Waar menig Hollands gezin in de ban is van het Sinterklaasjournaal, zit meesterkok Rudolph van Veen (48) al met zijn hoofd bij kerst. Hij toert vanaf morgen door het land met Rudolph's Christmas. Deelbaar geeft gemak met Bedbodem is volledig In te stellen op elke stofzuigen en opmaken verstelbaar gewenste hoogte TELEVISIE RADIO De Slaapscan® is de unieke oplossing die bijdraagt aan uw nachtrust. Wij bepalen uw slaaphouding met behulp van een 5 minuten durende digitale analyse, de Slaapscan®. Op basis van de Slaapscan® kunt u uw persoonlijke slaapoplossing samenstellen welke alle drukpunten wegneemt en daarmee bijdraagt aan een goede nachtrust. Wij bieden een breed scala aan oplossingen variërend van 100% natuurlijk tot antibacterieel en van soft en medium tot hard en in verschillende hoogtes. Bij Molenaar hebben we een ruim assortiment boxsprings en ledikanten. Laat u daarom goed adviseren over het slaapsysteem dat het beste bij u past.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27