Voormalige wereldster verdient nu wat bij in Londense ïjssalon 25 Afghanistan heeft eerste dirigente Hardwell werkt aan popsongs Het succes was ineens over. Esmée Denters begint weer bij nul. „Ik belandde van de hoogste top in het diepste dal." Media Entertainment In het conservatieve Afghanistan staat voor het eerst een vrouwelijke dirigent op het podium: Negin Khpolwak (17). Zij studeert nog aan de enige muziekschool in het land. Onder druk van haar familie moest ze haar studie daar maandenlang onderbreken. Dj Hardwell (27, foto) werkt aan een aantal popsongs. „Ik zit al zo lang in de dancemuziek en zal ook zeker dance blijven uitbren gen. Als producer wil ik graag an dere genres verkennen", zegt hij. „Mijn eerste album verkocht wereldwijd minder dan mijn platenmaatschappij had gehoopt. Toen mijn contract werd ontbon den, begreep ik dat niet", vertelt Denters, die sinds kort wel een andere klus te pak ken heeft als zangeres. Ze is op 2 en 4 april één van de gasten op Symphony3i in Ahoy, waar dj Ronald Molendijk optreedt met het orkest van dirigent Maurice Luttikhuis. „Ik had toch gewoon een hit, en het ging toch goed? Ik belandde van de hoogste top in het diepste dal. What the fuck. Ik had écht even nodig om te beseffen dat de mu ziekindustrie zo werkt." Een halfjaar lang zat ze klem en voelde ze zich rot, beschrijft ze. „Ik zat echt in een dip. Want wat moest ik? Lange tijd had ik ook noodgedwongen uit mijn koffers ge leefd en daarom bedacht ik dat ik naar Lon den zou willen verhuizen. Dat vond ik al tijd al een te gekke stad." Om het hoofd daar boven water te kunnen houden, werkt ze in een ijssalon. „Ik ben in Lon den in een frozenyoghurts- hop gaan werken om de huur te kunnen betalen. Een suf baantje is het, maar zo kan ik wel wat bijverdienen. Op deze manier kan ik over dag gewoon muziek blijven maken. Ik voel me er niet te goed voor." In Londen volgde weer een teleurstelling: haar deelname aan de Britse versie van The voice liep op niets uit. Jurylid Will.i.am. stuurde haar weg. „Soms vraag ik mezelf ook af waarom ik dit ambieer, waarom ik niet iets simpelers doe waar ik ook gelukkig van word. „Er zit een keerzijde aan wat ik mee heb gemaakt. Ik was een doodnormaal Neder lands meisje van 18 met onzekerheden, een meisje dat zichzelf nog niet goed kende. Als dan je leven zó in een stroomversnel ling komt, is het moeilijk om jezelf te blij ven. Terwijl dicht bij jezelf blijven het be langrijkst is op zo'n moment. „Ik denk ach teraf dat het succes me te snel is overko men en dat ik nog te weinig ervaring had. Maar uiteindelijk zou ik nooit met iemand willen ruilen." De wereld veroveren, hoeft ze niet per se meer. Haar ambities zijn bescheiden. „Ik droom nu vooral van een eigen tournee, langs kleine za len, met publiek dat echt voor mij komt. Dan zou ik al supergelukkig zijn." Ze stond op het podium met Justin Timberlake, zat op de bank bij Oprah Winfrey, scoorde top 10-hits in Enge- land en daarbuiten. Esmée Denters (27), in 2007 ontdekt op YouTube, leidde enkele jaren lang het le ven van een wereldster. Nadat haar deelname aan de Britse ver sie van The voice eerder dit jaar op niets uit liep, staat Denters weer gewoon achter de balie van een Londense ijssalon en zingt ze net als vroeger liedjes in haar slaapkamer. Hier neemt ze weer net als vroeger film pjes op van de covers die ze zingt. Kijkcijfer hits zijn dat al lang niet meer. Haar slaapka merversie van Adele's nieuwste wereldhit Hello werd op YouTube slechts twaalfdui zend keer gezien. Dat haar loopbaan averij op liep, ligt aan de keiharde zakelijke muziekwereld, ver moedt Denters nu. Een single die in de hit lijst niet deed wat hij zou moeten doen, een marketingplan dat daarna in de soep liep, een daaropvolgend besluit van haar platenbaas Justin Timberlake om niet met haar verder te willen. WOENSDAG 11 NOVEMBER 2015 Cultuur door Anton Slotboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25