Piet blijft in Zeeland nog zwart Romee Strijd angel bij Victoria's Secret Eldridge kreeg mail van zichzelf... en hij antwoordde Deel tariefstijgingen ingevoerd om extra geld binnen te halen Verkeersbonnen zijn de afgelopen jaren op onrechtmatige wijze verhoogd, oordeelt kantonrechter. Paus vindt dat kerk geobsedeerd is door geld Een oplichter die zich uitgaf voor Eldridge Pentury, secretaris van voetbalclub Jong Ambon, stuurde mailtjes rond waarin hij bedelde om geld. Eldridge beantwoordde zo'n bericht, en voordat hij het wist was hij aan het mailen met zichzelf. FLORENCE. De Rooms-Katholieke Kerk moet een einde maken aan zijn obsessie voor macht en geld. Dat heeft paus Franciscus giste ren gezegd tijdens een toespraak tot de Italiaanse bisschoppen in Toscane. „Ik geef de voorkeur aan een kerk die beschadigd en vuil is omdat hij de straat is opgegaan, boven een kerk die slechts uit is op behoud van zijn eigen veilig heid", verklaarde Franciscus. De uitspraken van de 78-jarige kerkvorst komen enkele dagen nadat uit documenten bleek dat de conservatieve krachten bin nen zijn kerk zich verzetten te gen de financiële hervormingen die de paus wil doorvoeren. Tot zijn beoogde maatregelen be hoort een revisie van de bank van het Vaticaan, een instituut dat door schandalen wordt ge plaagd. Ook wil Franciscus kerk bestuurders hun soms extrava gante leefwijzen laten opgeven. ARNHEM. Verkeersovertreders heb ben jarenlang te veel betaald en spekten daarmee onterecht de staatskas. Dat concludeoert de kan tonrechter in Arnhem in een zaak van een man die de hoogte van zijn boete van 32 euro aanvocht. Het Openbaar Ministerie ge bruikt de verkeersveiligheid als voornaamste argument voor de ta riefstijgingen. Maar de rechter con cludeert dat een deel van de verho ging puur is ingevoerd om extra geld binnen te halen. Dat mag niet via parkeerboetes. Daarom haalt hij een streep door de volle dige verhoging, op de inflatiecor rectie na. Het Centraal Justitieel Incassobureau (CIJB) moet de kla ger uit Nijmegen nu 9 euro terug betalen. Strafrechtgeleerde prof. Henny Sackers denkt dat de uitspraak ver strekkende gevolgen kan hebben. „Het is weliswaar een vonnis van een lagere rechter, maar wel zeer uitvoerig gemotiveerd. De rechter zegt feitelijk: minister, u hebt de zogenaamde Mulderboetes - voor lichte verkeersovertredingen - ja renlang op oneigenlijke gronden verhoogd, u wilde vooral de staats kas vullen." Wie ooit een Mulderboete kreeg, kan nu niet met terugwer kende kracht om verlaging vra gen, zegt Sackers. „Maar wie vanaf nu zo'n bon krijgt en de hoogte aanvecht, heeft meer kans om ook z'n gelijk te halen." Het Openbaar Ministerie zegt 'verbaasd' te zijn door de uitspraak. „Het gebeurt va ker dat rechters het niet eens zijn met de hoogte van de boete. Wij houden ons vast aan een eerdere uitspraak van het gerechtshof in Leeuwarden", zegt Mariël van Dam van het Openbaar Ministe rie. „Het hof stelt dat niet kanton rechters maar de minister gaat over de boetetarieven." Vanwege het geringe boetebedrag kan het OM in deze zaak geen hoger be roep aantekenen. Er is wel cassatie 'in het belang der wet' mogelijk. Jaarlijks worden er zeven a acht miljoen Mulderboetes uitgedeeld, met een maximum van 340 euro. Het gaat vooral om kleine overtre dingen, parkeerfouten, door rood rijden, geen gordel of helm dragen en niet handsfree bellen. Tot 2007 werden de boetes in Nederland en kel met het inflatiepercentage ver hoogd. Vergeleken met de situatie in 2006 is anno 2015 bij elkaar op geteld sprake van een stijging van 79,8 procent. ZEELAND 2 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 11 november 2015 4 *yo Bewolkt maar 257e jaargang nr. 266 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 meestdroog PAGINA 10 foto Lex de Meester ZEELAND 4 5 Boetes zijn te hoog door Harm Graat 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1