10 NIEUWS De show van Victoria's Secret geldt als Premier League voor modellen, maar is ook één grote reclamefuik. in avondkleding. En dat terwijl het draait om de commercials die verkocht worden. De show is over een maand wereldwijd te zien. Kassa. Het is straks net als met de Playboy Mansion-feesten en ande re hypes. Het wordt groter en gro ter en groter en dan beng, dan zakt het in elkaar. Iedereen ver veeld, tijd voor iets nieuws en dan is het weer voorbij." Op de vraag wat het veroveren van de felbegeerde vleugels bete kent voor de modellencarrière van de Zoetermeerse Strijd antwoordt Robbe: „Niks. Het is een soort Las Vegas-achtige grap, een circus spektakel a la de Folies Bergère. Niet meer en niet minder. Maar voor haar loopbaan levert het niets extra's op. Dat komt omdat ze een heleboel projecten en klus sen moet laten schieten. Geen H M, geen badpakken of lingerie dragen van anderen. Victoria's Se cret eist exclusiviteit. Heb je pech, dan danken ze je na een of twee jaar af. As we speak draaien nu al nieuwe Angels zich warm. En als je eenmaal het gezicht bent van Victoria's Secret - door chiquere merken toch gezien als ordinaire winkel - kun je het vergeten om door bijvoorbeeld Prada te wor den ingehuurd. Dat past niet in hun beeld. En daar zit toch het geld." De modellensalaris- sen zijn enorm ge devalueerd, zegt Robbe. In de ja ren '80 wer den er miljoe nen verdiend door Linda Evangelista en Naomi Campbell. Nu niet meer. „Er komen wagonla dingen meisjes uit Rusland en Oek raïne die voor een ap pel en een ei op de catwalk gaan staan. Voor een gewone klus verdien je 3000 tot 10.000 euro. Ben je een Angel dan houd je er een leuke spaarpot op na waarvan je later een comfortabel huis in Amsterdam kunt kopen, mits je het niet te gek maakt." Spektakel, een dia manten bh van twee miljoen euro en de jaloersmakende ma ten van de gevleugel de Angels onder wie 'onze' Romee Strijd, Adriana Li ma en Candice Swanepoel. Een rel vooraf: hitkanon Ri- hanna zegde haar optreden af, Ellie Goulding verving haar. En verder sterren als Kendall Jen- ner en Gigi Hadid in vol ornaat op de catwalk voor overvolle persvakken. Kortom: het lukte mode merk Victoria's Secret afgelo pen nacht in New York op nieuw om met de jaarlijkse Fas hion Show de hype van het jaar te ontketenen. Daarin optreden met de vleugels heeft dezelfde status als poseren voor de cover van Vogue of het badpakkennum- mer van Sports Illustrated, aldus Mariana Verkerk, oprichtster van scoutingbureau The Model Convention. En Martin Robbe, medeop richter van modellenbureau Wilma Wakker dat Romee Strijd vertegenwoordigt, noemt die speciale uitverkiezing even eens uniek en toonaangevend in zijn soort. Tegelijkertijd stelt hij dat de hele show - waarin ook de Nederlandse Sanne Vloet (20) en Maud Weizen (21) meeliepen - één grote recla mefuik en zeepbel is die elk moment kan klappen: „Voor Romee is dit haar droom, dit wilde zij al vanaf haar 13e. Maar het is allemaal zo betrekkelijk, relativeren kan geen kwaad." Robbe: „Ik vind het enorm knap en een stunt hoe die on derbroekenfabrikant die buzz creëert en oppompt zodat ieder een erin meegaat. Daar moet ik om lachen. Er zijn fanclubs, de modellen hebben duizenden volgers op Instagram. De show heeft een budget van 12 mil joen dollar, er is kabaal, er zijn lichteffecten, de hele rataplan. Mensen betalen duizenden eu ro's voor een stoel, hijsen zich 'Show van het jaar is een zeepbel' door Annemart van Rhee Model Romee Strijd uit Zoeter- meer trad gisteren op als een van de tien 'Angels' in de show van Victoria's Secret. Eerder viel top model Doutzen Kroes deze eer ten deel. Alleen de 'Angels' dra gen vleugels, andere modellen dragen alleen lingerie, foto Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10