Plan verzorgingshuis nieuwe stijl in Sluiskil Kusttram is onderzoek waard Nieuwe opstelling kramen en klantenacties moet het aantrekkelijker maken ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Wethouder Diana van Damme wil mét de marktkooplieden de weekmarkt van Hulst een stevige oppepper geven. Een 'boost', dat zou de markt van Hulst wel kunnen gebruiken. Niet dat het super- slecht gaat met de maandagse week markt. Maar een oppepper kan de markt weer wat van de grandeur van vroeger geven, denkt Diana van Damme. De Hulster wethouder van marktzaken beseft dat de markt het in heel Nederland moeilijk heeft. Maar verandering van de opstelling van de kramen en een actief promotiebeleid moet de markt toch weer wat meer tot bloei laten komen. Van Damme voerde de afgelopen tijd gesprek ken met alle kraamhouders en was blij met de positieve inbreng van allen. In de zomer joeg ze nog kooplieden de gordijnen in door voor te stellen dat de markt eer der kon stoppen. Door de markt maar tot één of twee uur te laten duren, kon Hulst misschien wat Belgische kooplieden trekken en de markt uitbreiden. De marktkramers voelen daar niets voor. Kramen er bij, prima, maar eerder stoppen werkt niet, weet Mike Schutter van één van de twee groenten- en fruitkra- men. „De ene keer is het 's mor gens drukker, de andere keer ko men de meeste klanten na de mid dag." Hij komt met zijn grote groentenkraam, met uitgebreid as sortiment - 'voor eekhoorntjes brood moet je anders wel naar Rotterdam denk ik' - in heel Zee land. En Schutter komt op maan dag graag naar Hulst. Angèle Claerhoudt en Rita de Koek, beiden met een tas vol groente, zijn er blij mee. De twee dames zijn trouwe marktgangers, maar beschouwen zichzelf als le den van een uitstervend ras. „Er komen toch alleen nog oude do zen naar de markt. Jongeren zijn allemaal aan het werk. De mees ten kunnen trouwens niet koken. Die kopen alleen maar voorver pakte waren en kunnen weinig met die verse spullen. Voordeel is wel dat alles bij moeder of oma lekkerder is", zegt Angèle, terwijl Rita tegelijkertijd lacht en instem mend knikt. Als het aan De Koek ligt, mo gen er nog wat kramen komen 'Gemeentebestuurders in Hulst denken mee met ondernemers. En dat is in hen te prijzen' Robert Jan Calon, marktkoopman met kleding en huishoudelijk ge reedschap. Diana van Damme ziet ruimte voor een specerijen- kraam. De marktkooplieden zul len collega's met nieuwe waren verwelkomen, maar vinden de op stelling misschien nog wel belang rijker. Schutter: „Het is mooier als de markt goed zichtbaar is vanuit de Gentsestraat en de Steenstraat. Maar de indeling van de kramen is ook belangrijk." Schutter en zijn collega's Pa trick de Korne (Erik Murre Froma- gerie) en Robert Jan Calon (Poe- liersbedrijf Zeevla) zijn natuurlijk te porren voor een oppepper. Een betere opstelling en gezamenlijke reclameacties, die door de ge meente worden aangekondigd, zien ze dan ook zeker zitten. Maar, benadrukken ze, het is niet zo dat Hulst een zieltogende weekmarkt heeft. De kaasboer en de poelier komen op donderda gen nogmaals naar Hulst om op de foodmarkt te staan. En ook op de overige markten in Zeeuws- Vlaanderen is het nog steeds de moeite waard. Calon: „De week markt in Terneuzen wordt nogal eens afgeschreven, maar ik sta er graag." SLUISKIL. Sluiskil maakt kans op een verzorgingshuis nieuwe stijl op de plek van het leegstaande waterschapslaboratorium aan de Pierssenspolderstraat. Roobeek Ontwikkeling BV heeft daarvoor een plan gemaakt dat door de dorpsraad is omarmd. Roobeek, eigenaar van het wa terschapslaboratorium, wil 37 ap partementen voor senioren én ook gehandicapten bouwen. Het gaat om een investering van 4,15 tot 6,7 miljoen euro, aldus de dorpsraad. Het project past in het streven van de dorpsraad om betaalbare huisvesting voor oude ren in Sluiskil te krijgen. Dat is zeker nodig, vindt de organisa tie, omdat een aantal senioren woningen in het dorp - onder meer aan de Havenstraat - op de rol staat voor sloop. Al een tijdje is in Sluiskil een discussie aan de gang over nieuwbouw. Een particuliere ini tiatiefgroep heeft de zinnen ge zet op de Baljuwlaan, op de plek waar de Antoniusschool stond. De gemeente steunt dit. Volgens Bennie Martens van de dorpsraad kan de gemeente niet om het plan van Roobeek heen, omdat op de gekozen loca tie een verzorgingshuis mag ko men. Ploegaert steunt hiermee een ini tiatief van zijn partijgenote Patri cia de Milliano, statenlid uit Oost burg. Ze wist provinciale Staten vrijdag zover te krijgen dat er pro- vinciegeld komt voor een verken nende studie naar doortrekken van de Belgische kusttram tot in Zeeuws-Vlaanderen. De studie kost 60.000 euro. De provincie wil 30.000 euro betalen, de Schel- 'Je moet niet aan een dood paard gaan trekken, maar we weten nog niet of het dood is' Peter Ploegaert, wethouder demondraad en de gemeente Sluis zouden elk 15.000 euro moe ten bijdragen. Sluis heeft aldus Ploegaert twee potjes waaruit kan worden geput, één voor recreatieve projec ten en de financiële reserve in de begroting voor recreatieve doelein den. Ploegaert: „Het ligt voor de hand dat het geld uit één van bei de komt, maar dat moet uiteraard allemaal nog besproken en goedge keurd worden." Ploegaert was van meet af aan enthousiast over de tram, maar noemde het eerder een utopie om dat het plan financieel niet haal baar leek. Hij bedacht drie jaar ge leden zelf een alternatief: toeris tentreintjes die over de weg langs de kust rijden. Dat een onderzoek nu defini tief uitsluitsel moet geven over de haalbaarheid van de kusttram die tot Breskens rijdt, vindt de wet houder positief. „De kusttram is van recreatief belang voor de hele streek." Ploegaert blijft realistisch over de kansen van slagen. „Je moet niet aan een dood paard gaan trek ken", stelt hij, „maar in dit geval weten we nog niet of het paard dood is." DINSDAG 10 NOVEMBER 2015 'Markt Hulst kan nog leuker' „Wij vinden alles van ons gerief, maar muziek in een kiosk kan de markt opvrolijken", vinden vaste marktklanten Angèle (links) en Rita, foto Peter Nicolai door René Hoonhorst door Harmen van der Werf door Sophie Stockman SLUIS. De gemeente Sluis betaalt, als het aan wethouder Peter Ploe- gaert (CDA) ligt, 15.000 euro mee aan een verkennend onderzoek naar de kusttram. „Ik doe mijn ui terste best om te zorgen dat het geld er komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71