Het broeit al langer in de Sinaïwoestijn Vermoedelijke bomaanslag boven Egypte zorgt voor beroering in de reiswereld 6 NIEUWS Het aantal zonbestemmingen waar je onbezorgd heen kunt, daalt. Goed voor landen als Portugal en Spanje. Waar kunt u nog heen? ^KOOPJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van 10 november ha Landen rond de Middellandse Zee: Op websites van reisaanbieders wordt Tunesië nog altijd aange prezen als betove rende zonbestem- ming met een fantastisch klimaat. Maar een weekje luieren op het strand van Sousse? Vergeet het maar, als u binnenkort met uw va kantieplannen voor komend jaar onder de kerstboom zit. Het is wel iswaar alweer bijna een halfjaar ge leden dat een man met een kalasj- nikov er 39 toeristen doodschoot, maar de terrorische dreiging is nog steeds té groot. Reisorganisa ties als Corendon en Sundio (Sun web, Gogo, Sudtours, Jiba) laten weten Tunesië als bestemming voor 2016 te hebben geschrapt. Ook in de rest van het aanbod zonbestemmingen rond de Mid dellandse Zee zijn ko mend jaar ver schuivingen. Egypte was al geen stabiele reisbestemming, maar wordt er na de bomaanslag op een Russisch vliegtuig boven de Sinaï- woestijn niet populairder op. In moslimlanden als Turkije en Marokko moeten Nederlanders op toeristische plekken waakzaam zijn, waarschuwt de Nederlandse overheid. Vanwege de strijd tegen IS, waar ons land aan deelneemt, lopen Nederlanders in die landen 'een verhoogd risico slachtoffer te worden van geweld en aanslagen'. Reizigers met Griekenland als bestemming worden door het mi nisterie van Buitenlandse Zaken geattendeerd op de vluchtelingen- crisis. Ontheemde Syriërs en Eritreeërs die aanspoelen op de stranden van Lesbos en Kos vor men welis waar geen gevaar voor toeristen. Maar vanaf een strandbedje vormen ze toch op z'n zachtst gezegd een wat min der zorgeloos uitzicht dan dat schattige vissersbootje en de rood verbrande rug van die Duitse va kantiebuurman. Touroperators spelen in op die ontwikkelingen. Voor veilige Euro pese zonbestemmingen als Spanje en Portugal kopen ze extra hotel kamers en vliegtuigstoelen in. Zo Voor veilige Europese zonbestemmingen kopen touroperators extra hotelkamers en vliegtuigstoelen in. zien Thomas Cook, Neckermann en Vrij Uit op dit moment een gro te vraag naar Spaanse en Portuge se bestemmingen, zegt een woord voerder van het moederbedrijf. Dat geldt ook voor de Sundio Group. „Turkije heeft het als be stemming momenteel zwaar. Tege lijkertijd zien we dat het aantal be zoekers dat zich op onze websites oriënteert op vakanties naar Span je en Portugal met tientallen pro centen is gestegen", zegt commer cieel directeur Hidde van der Louw van het moederbedrijf van Sunweb en Jiba. „Wij zorgen dat we daar komend jaar genoeg aan bod hebben, van de Costa Brava tot de Costa del Sol. Maar denk ook aan Mallorca, Menorca, Ibiza." D-reizen en VakantieXperts zien deze winter een verschuiving naar de Canarische eilanden ten koste van Egypte en Turkije, zo laat een woordvoerster van moe derbedrijf D-rt Groep weten. De stijgende vraag naar zonva kanties op veilige bestemmingen heeft tot gevolg dat de prijzen in Spanje en Portugal stijgen, ziet de Sundio Group. Toch verwacht Van der Louw niet dat toeristen in Benidorm volgend jaar Mona- co-achtige prijzen betalen. „Er zijn genoeg alternatieven. Denk aan Kroatië en 99 procent van Griekenland. Na een tijdelijke dip hebben we afgelopen seizoen uit eindelijk ook heel veel last minu tes naar de Griekse eilanden ver kocht. De bomaanslag boven Egyp te is natuurlijk afschuwelijk, maar we moeten het ook niet groter ma ken dan het is. Voor Hurghada en Marsa Alam geldt geen negatief reisadvies, dus mensen kunnen er met een gerust hart heen. Ook Turkije zal voor ons ook komend jaar een belangrijke vakantiebe stemming blijven." 1 599,95 45% 270,- Nu slechts 329,95 .75% korting. 59,95 75% €45,- Nu slechts €14,95 SHARM EL-SHEIKH. De dader van de aanslag op het Russische toe stel in de Egyptische Sinaïwoes tijn zou Abu Osama al-Masri kunnen zijn. Een van de spiritue le leiders van een guerrilla-ach- tig leger dat sinds februari 2011 actief is in de Sinaï. De Britten hebben Abu Osama al-Masri in middels aangemerkt als verdach te. Eerder waren leden van zijn groep in al-Qaedaverband al be trokken bij aanslagen in 2004 en 2005. „Hij is een soort godfather voor de groep", zegt de Egypti sche journalist Muhamed Sabry. Zijn boek Sinai: Egypte's Splitpen, Gaza's Levenslijn en Israels Nacht merrie verscheen vorig week. Sinds de val van president Morsi midden 2013 zijn er bijna dage lijks aanslagen in de Sinaï. „Het was al-Masri die eerder dit jaar de opdracht gaf Egyptische rech ters aan te vallen." Kort daarop schoten militan ten drie rechters dood, later volg de een aanval op een aantal poli tiebureaus nabij de grens met Is raël. Voor Sabry kwam de aan slag van vorige week niet als een verrassing. „Het vliegveld van Ei- lat is al drie keer gesloten uit vrees voor een aanslag met een raketwerper. Als er inderdaad een bom aan boord is gesmok keld, is dat van een andere orde." De vakantiewereld krimpt Bomaanslagen in hoofdstad Vluchtelingen komen EU in via eilanden bij Turkije Meerdere terroristische groepen actief Negatief advies na aanslag op strand Gevechten. Ambassade gesloten Alertheid bij toeristische plaatsen Aanslagen en ontvoeringen van westerlingen Niet reizen Alleen indien noodzakelijk Let op, veiligheidsrisico's Geen veiligheidsrisico's Terroristische dreiging boven Sinaï en bij Sharm-el-Sheikh door Annemieke van Dongen Apple Smartphone: iPhone 516GB - Zwart en Wit Apple iPhone; de koning onder de Smartphones Simlock-vrij; geschikt voor alle providers High-tech technologie van Apple 8 megapixel iSight Camera 4" beeldschermdiagonaal 12 -* O Adviesprijs Korting U bespaart: MED. Traagschuim hoofdkussen van SleepMed Optimale drukverlaging; ontlast nek, rug en schouders Uitgerust wakker worden Geschikt voor rug-, buik- en zijslapers Past in iedere gangbare kussensloop Drukverlagende NASA technologie Adviesprijs Korting U bespaart f N BESTELLEN V J DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen 1: DPDljjjl NIET TEVREDEN? GELD TERUGl) door onze correspondent Rik Coverde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6