Dikkertje Dap verrijst in Kapelle 40.000 Veel ideeen voor open plekken in Smalstad I 6 BEVELANDEN en THOLEN Gors krijgt nieuwe bewoner Dikkertje Dap is een versje van Annie M.G. Schmidt uit 1950. 'Een verkeerstuin voor kinderen vind ik een heel aardig idee' In de regio Maatjesproject voor mensen met probleem Tentoonstelling over heiligen Activiteiten in podium 't Beest Mijn dorp, mijn stad door Willem Adriaansens KAPELLE. Er komt een einde aan de Dikkertje Daploze periode in Kapelle. De gemeente heeft de cultuurraad verzocht de procedu re voor een nieuw kunstwerk te starten. Zeeuwse kunstenaars worden opgeroepen om een origi neel idee in te zenden. Daaruit zou een nieuw werk moeten ont staan, dat volgend jaar september wordt onthuld. Het gestolen beeld van Dikkertje Dap krijgt dus een vervanger. Het bronzen kunstwerk bij de biblio theek, dat in 2013 werd ont vreemd zal echter niet op dezelf de plek terugkeren, maar bij de multifunctionele accomodatie (MFA), in de volksmond beter be kend als de brede school. Zeeuwse kunstenaars wordt ge vraagd hun interesse kenbaar te maken. De opdrachtgevers leggen weinig beperkingen op. De nieu we Dikkertje Dap mag verrassend zijn en origineel. De materiaalkeu ze is vrij, maar wel moet het ge bruikte materiaal duurzaam, kind vriendelijk en onderhoudsarm zijn. Drie tot vijf van de inzenders worden, na beoordeling door een jury, uitgenodigd om hun idee te bespreken. Het doel is uiteindelijk te komen tot twee schetsontwer- pen. Hiervoor is een bedrag van maximaal 1000 euro per schets be schikbaar. Dit bedrag wordt verre kend met degene die de definitie ve opdracht krijgt. Het totaal be schikbare bedrag voor de nieuwe Dikkertje Dap is 40.000 euro. De MFA, met daarin onder meer de brede school en de nieu we bibliotheek, verrijst aan de Vroonlandseweg en zal eind augustus/begin september 2016 worden geopend. Dat is tevens het beoogde moment voor de ont hulling van het kunstwerk. Geïnterresseerden kunnen hun idee met een korte omschrijving tot 4 de cember mailen naar info@kapellecultureel.nl of per post sturen naar de Cultuurraad Kapelle. Voor het kunstwerk van Dikkertje Dap is maximaal 40.000 euro beschikbaar. De laatste twee selectieprocedure overblijven, mogen een schetsontwerp laten maken. Hiervoor is maximaal 1000 kunstenaars die na de euro per schets beschikbaar. Dit bedrag wordt verrekend met degene die de definitieve opdracht krijgt. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. Inwoners van Sint-Maartensdijk hebben de dorpstafel van veel ideeën voor zien als het gaat om het tijdelijk invullen van de open plekken in de Koningin Julianastraat. „Hier kunnen we zeker iets mee", zegt voorzitter Ron van der Graaf. Tijdens een bijeenkomst in sport- en gemeenschapscentrum Haestinge werden onder meer parkeerplaatsen, volkstuintjes, een trapveld en een voetbalkooi als mogelijke bestemmingen voor het braakliggende terrein genoemd. Iemand anders wil dat de grond verkocht wordt, zodat er snel nieuwe huizen kunnen komen. „Ook een verkeerstuin voor de jeugd is genoemd, dat vind ik zelf een aardig idee", stelt Van der Graaf. Een andere suggestie die werd geopperd is Ron van der Graaf, dorpstafel een zogeheten spannende speel tuin. In zo'n voorziening kun nen kinderen van alles ontdek ken en veel creativiteit kwijt. De dorpstafel bekijkt de ko mende weken welke ideeën haal baar zijn. Daarna wordt een nieu we bijeenkomst belegd, want de initiatiefnemers willen de inwo ners bij het plan blijven betrek ken. Bij het project zijn ook de ge meente en woningcorporatie Stadlander betrokken. Die laat ste partij heeft geld toegezegd voor een tijdelijke invulling in de Julianastraat. De dorpstafel wordt tevens ondersteund door de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij (KNHM), die er varing heeft met dergelijke pro jecten. De open plekken in de Smal stad vormen een ergernis voor veel inwoners. Stadlander heeft er huizen gesloopt, maar de komst van nieuwe woningen laat op zich wachten. De dorpsta fel richt de pijlen eerst op de Julianastraat, omdat daar het langst niet zal worden gebouwd. „Maar de lege plekken in West hebben zeker ook onze aan dacht", stelt Van der Graaf. „We hopen dat inwoners daar ook ideeën voor hebben." GOES Het Leger des Heils in Goes start met de gezamenlijke kerken een maatjesproject voor mensen met financiële problemen of schulden in de regio Bevelanden. Getrainde vrijwilligers helpen hen de administratie op orde te brengen en/of ondersteunen bij het aangaan van een schuldhulp- verleningstraject. Ook kunnen deze mensen helpen bij het aanvragen en invullen van formulieren. Ze hebben getekend voor geheimhouding. Mensen die behoefte hebben aan hulp bij het ordenen of bijhou den van de administratie, kunnen bellen met 06-41393689 of mailen naar shvgoes@zeelandnet.nl. Er wordt vertrouwelijk met gege vens omgegaan. KWADENDAMME In de voormalige doopkapel van de Bonifaciuskerk in Kwadendam- me is een dubbeltentoonstelling te zien onder de naam 'Afbeeldin gen van heiligen door de eeuwen heen'. In de tentoonstelling zijn kunst en gebruiksvoorwerpen te zien uit zeven eeuwen, vanaf de late middeleeuwen tot heden. Eén vitrine is ingericht met beel den uit de moderne tijd en die van onze ouders en grootouders, de andere met religieuze afbeel dingen van voor de Reformatie. GOES Podium 't Beest in Goes biedt tot en met 15 november weer een aan tal activiteiten aan. Zo wordt op vandaag en morgen de tragikomedie 'Irrational Man' van Woody Allen vertoond. Aanvang 20.00 uur, entree kost 8,50 euro. Op 12,13 en 15 november is de poëti sche documentaire 'De Herberg' te zien, waarvan een oude, nog be staande herberg in Kloetinge het decor vormt. Aanvang is steeds om 20.00 uur, entree kost 8,50 euro. Vrijdag is er ook een middagvoor stelling, die begint om 13.30 uur. Dan kost het een euro minder om de documentaire te bekijken. De zwarte komedie 'Happy Birthday, mammie' is vrijdag 13 november om 20.00 uur te zien. Kaarten kos ten 13,50 euro in de voorverkoop, aan de deur 16,00 euro. Zaterdag is het 'Jazz Mash', met optredens van Maison du Malheur, Rob Heron, The Teapad Ochestra en dj Sand storm. Dit begint om 20.30 uur, kaarten kosten 12 euro in de voor verkoop en 15 euro aan de deur. KAPELLE Stijldanslessen in De Vroone Marina van Schaik geeft donderdag een proefles stijldansen in dorpshuis de Vroone in Kapelle om 19.15 uur. De proeflesavond is verdeeld in twee leeftijdscategorieën. Van 19.15 tot 20.00 is er een les voor kinde ren van 10 tot 15 jaar, om 20.00 uur start de les voor volwassenen. De danscursus start als er minimaal acht dans paren gevormd zijn. De cursus kost tieners in totaal 90 euro, vol wassenen betalen 150 euro. Meer informatie is op te vragen via dansstudioskills@hot mail.com of 06-29098044. GOES Coverband Leftovers in café Baarends Coverband Leftovers treedt vrijdag op in ca fé Baarends in Goes. Deze Zeeuwse cover band speelt herkenba re classic-rock covers, maar ook pop, blues en soul. Het optreden vindt plaats in café Baarends aan Voorstad 17-19 in Goes en begint om 22.30 uur. Voor meer informatie, zie www.leftovers.four- four.com. BORSELE Dag van de Mantelzorg Borsele zet mantelzor- gers uit de gemeente morgen in het zonne tje. Alle Borselse mantel- zorgers zijn dan wel kom op de verwendag in partycentrum De Geveltjes/Restaurant Spek mie Stroop in 's-Heerenhoek. Er worden diverse workshops gegeven, er is een dialoogtafel en gedurende het hele programma zijn er ver wenactiviteiten waar van vrijblijvend ge bruikgemaakt kan wor den. GOES Contactmiddag voor stomapatiënten In het Erasmuspark in Goes is vandaag een contactmiddag voor stomapatiënten. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn zowel mensen met een stoma als hun naasten welkom in de vergaderzaal van het Erasmuspark aan de Troelstralaan 150. Naast ontmoeting wordt er ook informa tie gegeven over het le ven met een stoma. Ad Kuijs en Aris Zee man zijn aanwezig na mens de Nederlandse Stoma Vereniging. Aanmelden voor de in loopmiddag is niet no dig en de toegang is vrij. GOES Concert Grootkoor Zeeland en Jostiband verplaatst Het concert van het Grootkoor Zeeland sa men met de Jostiband van komende vrijdag vindt plaats op een an dere locatie in Goes. Eerst zouden de Zee landhallen worden aan gedaan. Bij nader inzien is be sloten om het concert in De Grote Kerk in Goes te houden. Het Grootkoor Zeeland on der leiding van Etty van der Mei en Nan van Groeningen zingt een zeer afwisselend repertoire en zal ook enkele koorwerken zin gen met begeleiding van de Jostiband, die ook zijn eigen repertoi re ten gehore brengt. De verdere begelei ding is in handen van Pianist Rob van Dijk en organist Martin Mans. GOES. Bewoners van woonlocatie Gors krijgen er donderdag een nieuwe bewoner bij: robotzeehond Puck. Puck is een sociale robot in de vorm van een jonge zeehond. Sociale robots worden in de zorg gebruikt voor communicatie en contact bij onder meer dementerenden, mensen met autisme en in snoezelruimtes. Puck wordt niet gefinancierd vanuit de re guliere zorgtarieven. Daarom heeft de woonlocatie aan de Populieren straat sponsoren gezocht en een actiedag gehouden om geld in te zame len. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Wijk centrum De Spin- ne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maat schappelijk werk; 13.00-16.30 uur - Se niorenbiljart; Singelstraat 15, 13.00-18.00 uur - Expositie Reynier de Muynck 'Medi cijnvrouwen'; Eras muspark, vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder schilderen, biljar ten en internetca fé; Inloophuis Oa se, Rooseveltlaan 87,13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 14.00-16.00 uur - Workshop 'Maak kennis met de digi tale bibliotheek' KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt KLOETINGE Dorpshuis Amici- tia, 19.30 uur - Bij eenkomst van de Vereniging Dorps belangen KRUININGEN 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', Bingo middag voor senio ren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, Oost- kerkestraat 24, 18.30-20.00 uur - Lampionoptocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66