Ray Kroon maakt het mooiste doelpunt Tweede generale kampioenschap De Voogd Nina Meppelder wereldkampioen worden ZEELAND 13 ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Jordy van Koeveringe werd verko zen tot speler van deze week. Bij zijn basisdebuut voor Arnemui- den wist het talent meteen een hattrick te maken. Uiteindelijk won Arnemuiden met 5-0 van Serooskerke. De trainer van de week is Mar co Groeneveld. Met zijn club SSV'65 is hij bezig aan een sterke reeks. De zaterdag-tweedeklasser uit Goes won met 2-0 van GPC Vlissingen. In de laatste vijf duels pakte SSV'65 dertien punten. Club van de week is FC Axel. De derby tegen Zaamslag werd door de koploper in de tweede klasse overtuigend met 3-0 gewon nen. Dat gebeurde onder het toe ziend oog van zevenhonderd man publiek. Ray Kroon maakte het doel punt van de week. De linksbuiten van Goes schoot de bal tegen Roosendaal met een fraaie krul in de rechterhoek. De zondag-eerste klasser won de tweede wedstrijd onder leiding van trainer John Ka- relse met 4-0. De eretitel scheidsrechter van de week gaat naar Sjarco van den Bergen. Naast zijn vele activitei ten binnen voetbalverenging Vo gelwaarde is hij ook actief als scheidsrechter. Afgelopen week end floot Van den Bergen de wed strijd tussen Willem II At en FC Twente Ai. De pechvogel van de week is Se- bastiaan van de Berge. De speler van zaterdag-derdeklasser DFS liep in de slotseconden een zware knieblessure op in de wedstrijd te gen The Gunners. DFS verloor het uitduel met 2-1. wane zo nu en dan begeleidt. „Je vecht hier door terwijl je in die an dere klasse na ieder punt stopt. Dat is wennen voor haar." Zondag kwam Salawane bij het NK in Middelburg voor de tweede keer op een toernooi in de A-klas- se in actie. Voor de groep 8-leerlin- ge was het al na de eerste ronde voorbij. Ze verloor haar partij nipt. Vader Renato na de uitscha keling: „Puck gaat nog maar op voor de rode band terwijl de mees te van haar tegenstanders al voor 'Het is leuk om mensen te slaan. Het geeft een kick als je iemand precies goed raakt' zwart op gaan." Nina Meppelder: „Ik had voor de wedstrijd al tegen haar gezegd dat ze nu A-klasse vecht en dat dat anders is. Nie mand verwachtte van haar dat ze de eerste ronde zou winnen. Mis schien verwachtte ze dat van zich zelf, maar verder deed niemand dat." „Ik had graag een ronde verder gekomen", vertelt Puck Salawane. NK TAEKWONDO „Maar ik was ook best zenuw achtig omdat het in Middel burg was en er veel familie en vriendinnen op de tribune za ten." Het behalen van een wereld titel, zoals clubgenote Meppel der onlangs deed, blijft voor Sa lawane het doel. „Ooit wil ik net zo goed als haar worden. Dat zij mij soms traint is dan ook best cool." Meppelder ziet het wel zit ten in haar mogelijke opvolg ster. „Ik herken mezelf ook in haar, van toen ik die leeftijd had. Ze is heel gefocust. Veel kinderen zijn tijdens hun trai ningen vooral bezig met het feit dat ze aan het trainen zijn. Puck is juist enorm geconcen treerd tijdens de oefeningen. Ze wil echt beter worden. Dat is mooi om te zien." Tijdens de jaarlijkse Mani festatie van de Zeeuwse Duivenbond Zeeland'96 in Heinkenszand is Dan ny de Voogd tot Generaal 2015 'ge slagen'. Het was voor de tweede keer in zijn carrière dat de 38-jari- ge Yersekenaar deze eer te beurt viel. Eerder gebeurde dat twaalf jaar geleden, in 2003. De loopbaan van De Voogd be gon al vroeg. Als achtjarige speelde hij zijn eerste concoursen. Het vi rus kreeg hij van opa Simon Bran derhorst, die in Kamperland woon de. Kleinzoon Danny woonde toen in Veere, stak met een eigen bootje het Veerse Meer over om zich bij opa de duivensport eigen te maken. In 2013 werd hij beste liefhebber van Nederland en dit seizoen heeft hij een superseizoen. Zeker met de oude duiven. Naast de vele Samenspel-zeges boekte hij nationale en provinciale winst op Chateauroux en provinciale winst op Sens. „Het ging ongekend goed met de oude duiven. Super gewoon. Met de jonge duiven was het wat minder. Ik heb geëxperimenteerd in het verduisteren van mijn hok. Dat pakte totaal verkeerd uit. Ik pakte wel mijn prijsjes, maar niet zoals met de oude. Het blijft dus bij een experiment." Twee duiven die genoemd moe ten worden, vindt hij zijn 'Lost Sun', een kras doffer. Deze heeft zijn naam te danken aan het feit dat hij als jonge duif bij één van de eerste concoursen niet terug kwam. Pas drie weken voor het einde van het seizoen meldde hij zich weer. Hij werd ingekorfd en EINDSTAND vloog gelijk twee keer in de top tien. Danny: „Toen zei ik: 'Dat gaat hem worden'. En dat is uitgeko men. Hij was al een keer de beste midfondduif van Nederland en pakte dit seizoen vier zeges in het Samenspel." Daarnaast is de 'Lady Ace', een blauwe duivin, één van zijn topdui- ven. Zij won in het Samenspel de concoursen Argenton, La Soutterai- ne en Bergerac. Het was trouwens in de strijd om de generale titel nog even span nend. Doordat een concours van uit Chateauroux door de NPO we gens de te verwachten ongunstige weersomstandigheden werd afge last, moest het reglement goed worden nagelezen, wat betreft de aftrekvluchten. Zo goed zelfs dat de geschillencommissie van de NPO, de nationale bond, er uit spraak over moesten doen. Zo mi nimaal was het verschil tussen de combinatie R&L.Traas en Danny de Voogd. De uitspraak viel in het voordeel uit van De Voogd. Dat be tekende dat de combinatie Traas naast de derde opeenvolgende en vijfde generale titel greep. Naast de generale titel pakte De Voogd in de diverse disciplines po diumplaatsen. Ook pakte hij de Zeeuwse marathontitel, waarvoor hij veertien dagen eerder in 't Kel dertje in Terneuzen werd gehul digd. Het seizoen 2015 zal bij Danny de Voogd met goud omrand in zijn privé-archief worden opgebor gen. DINSDAG 10 NOVEMBER 2015 VUSSINGEN. De panelleden van de Zeeuwse Voetbal Awards hebben deze week hun stemmen weer uit gebracht. De Zeeuwse voetbal awards is door CTV Zeeland en de PZC nieuw leven in geblazen. vechtmachine op tatami Puck Salawane in actie tijdens het NK in Middelburg. In haar woonplaats was tion voor de talentvolle Zeeuwse, foto Lex de Meester Puck Salawane, taekwondoka de eerste ronde zondag het eindsta- Resultaten Zeeuwse deelne mers aan NK taekwondo. Nina Meppelder: 1e plaats spar ren senioren dames A-klasse +75 kg; 2e plaats gesprongen technieken senioren dames A-klasse; 3e plaats tuis senio ren dames A-klasse. Micha Boonstra en Merel de Rij ke: 1e plaats (1 minuut) voorbe reid sparren jeugd B-klasse. Ken Brouwer: 1 e plaats sparren junioren heren B-klasse tot 75 kg- Merel de Rijke: 1e plaats tuis dames jeugd C-klasse; 1e plaats gesprongen technieken jeugd meisjes tot 160 cm; 3e plaats sparren jeugd dames C-klasse tot 150 cm. Faris Errahmouni: 1e plaats sparren jeugd jongens B-klasse tot 170 cm. Jorn Fuchs: 3e plaats tuis jon gens C-klasse. Noury Mahassan: 1e sparren ju nioren B-klasse tot 68 kg. Djamai Pentury: 2e plaats spar ren junioren dames A-klasse tot 45 kg. Federico Peters: 2e plaats spar ren junioren heren A-klasse tot 50 kg. Julian Peters: 1e plaats sparren junioren heren B-klasse boven 170 cm. door Fred Rabout Generaal kampioenschap Zeeland: 1. D. de Voogd (Yerseke), 2. Combi natie R. L. Traas (Nieuwdorp), 3. H. Mookhoek Zn (Breskens), 4. gebroeders Scheele (Terneuzen), 5. G. Baan (Middelburg), 6. combi natie E. Sc M. Kint (Kloosterzande), 7. gebroeders Van Beveren Si Kids (Nieuw Namen), 8. A. Thijs Sc Zn (Heikant), 9. A. Scherpenisse (St. Maartensdijk), 10. combinatie Meulmeester (Arnemuiden).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61