Feestje bij opening Week van de Dialoog 'Spionagecamera' werkt in opdracht gemeente f 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Hans Oosterom exposeert Bejaardenhuis wordt gesloopt In Hotel- en Congrescen trum de Zeeuwse Stromen is gisterenavond op feestelij ke wijze de Week van de Dialoog geopend. Het is het vijf de jaar dat Dialoognetwerk Schouwen-Duiveland dit evene ment organiseert en dus het eer ste lustrum. Commissaris van de 'Wij als overheid moeten ook leren hoe wij de dialoog aangaan' Han Polman, koning, Han Polman, had de eer de officiële opening te verrich ten. In zijn openingswoord on derstreepte hij het belang van de dialoog. Polman: „Het is ontzet tend belangrijk dat er mensen zijn in de samenleving die hel pen de dialoog te organiseren, omdat we het alleen maar samen kunnen doen. En wij als over heid moeten ook leren hoe wij de dialoog aangaan. Onze rol als overheid is veranderd. We kun nen het niet alleen. Het is prach tig dat hier op het eiland dia loog- initiatieven plaatsvinden en de kracht is om een aantal op gaven die we als provincie Zee land hebben, daar gezamenlijk met elkaar de schouders onder te zetten." Ook burgemeester Rabe- link hield een korte toespraak en dankte de organisatie voor het in troduceren van de dialoog op Schouwen-Duiveland. Na de ope ning namen de genodigden plaats aan de diverse dialoogta fels om over het thema 'Vertrou wen in samenwerking, hoe creëer je win-win situaties?' te praten. De meeste dialoogtafels hadden een vooraf bepaald the ma zoals zorg, onderwijs of ener gieprojecten. Deze week worden er op heel Schouwen-Duiveland nog diverse dialoogtafels gehou den. Het initiatief is inmiddels overgewaaid naar Goes en Mid delburg. Hij kan achteraf wel om lachen om de vermeende spionageprak- tijken voor zijn slaapkamerraam. Navraag bij het bedrijf Slagboom en Peeters (de naam op het au tootje), leverde hem een hoorn op de haak op. Venrooij was on derweg naar Zierikzee om bij de politie aangifte te doen van priva- cyschending, toen hij hetzelfde autootje zag rijden. De chauffeur was bereidwilliger dan zijn baas in Teuge en vertelde hem dat hij de omgeving in kaart aan het brengen was. Niet voor Goog- le-streetview maar voor de pro vincie. Klopt bijna, zegt Sandra Strot kamp van de gemeente Schou wen-Duiveland. Die firma rijdt in opdracht van alle gemeenten de provincie rond om de openba re ruimte in kaart te brengen. „Die informatie wordt door onze dienst gebruikt om te zien wat er is veranderd in de omgeving. Bijvoorbeeld wanneer er klach ten zijn over overhangende tak ken van een boom, dan kan je heel goed zien op die foto hoe het daar op dat moment was." De periscoop op 3,5 meter hoog te was volgens Strotkamp waar schijnlijk geen camera maar een laser. „Daarmee zetten ze pun ten op een kaart. Zo kan heel nauwkeurig de afstand tussen twee punten worden bepaald." Het bedrijf rijdt hier al twee we ken rond en is nu bijna klaar. Camerawagen zorgt voor opwinding in Scharendijke. Opname puur voor intern gebruik, aldus gemeente. In de regio Kamermuziek in Driekoningenkerk De musici Quirine Scheffers en Izhar Elias spelen zaterdagavond 14 november in de Driekoningen- kerk in Noordgouwe. Quirine Scheffers is violist en plaatsvervangend concertmeester van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, Izhar Elias is gita rist en winnaar van de Nederland se Muziekprijs. De twee spelen kamermuziek van onder anderen Schubert, Pa- ganini en Rossinil. Het concert be gint om 20.00 uur en de entree be draagt 12,50 euro, inclusief koffie of thee. Kinderen tot en met 12 jaar mo gen voor de voorstelling gratis naar binnen. Hulp bij opvoeden in de Driehoek Ouders met (kleine) vragen over de opvoeding van hun kind kun nen op woensdag 18 november in Zierikzee terecht. De bijeenkomst, die om 19.15 uur gehouden wordt in de Driehoek, gaat in op de wijze hoe je een boodschap aan je kind kunt over brengen en daar de woorden voor weet te vinden. De avond wordt geleid door orthopedagoog Janti- na Gyarmathy-Maliepaard, tevens docent en werkzaam als lifestyle- coach. Serooskerkse geeft breiboek uit Kiki Visser uit Serooskerke heeft in eigen beheer een breiboekje uitgegeven met patronen voor ba- bykleding. De Schouwse ontwierp en breide truitjes en vestjes in maat 56 tot en met 86, soms met bijpassende sokjes. De patroontjes worden zowel in tekst als met tekeningen weerge geven en zijn daardoor geschikt voor zowel de beginnende als de (ver)gevorderde breister. De foto's in het boek zijn ge maakt door fotograaf Otto Kalkho- ven. Het boek is voor 16,95 euro ver krijgbaar bij 't Vingeroetje in Burgh-Haamstede, Boekhandel de Vries in Zierikzee en via de webshop van Kiki Vissers wolate lier The Dutch Cottage: www.the- dutchcottage.nl. Mijn dorp, mijn stad Hans Oosterom uit Bruinisse ex poseert vanaf vrijdag in het ge meentehuis van Schouwen-Dui veland in Zierikzee. Kunstenares Juul Kortekaas verzorgt om 16.00 uur de officiële opening. Een groot deel van de werken heeft de zee als onderwerp. Het kleur rijke en veelal impressionistisch, schilderachtig werk nodigt de kij ker uit om de fantasie te laten gaan, daarbij geholpen door de tekstjes bij ieder werk. De exposi tie is op werkdagen te bekijken van 8.30 tot 17.00 (vrijdags tot 16.00) tot en met 30 december. Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu zingt; 15.00 uur: Muziek les; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volks dansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; 14.00 uur: Koersbal/Soos; 14.00 uur en 19.15 uur: Bloemschik ken; Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Zumba dansen; Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- vereniging 2000; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie di verse exposanten; Blikmuseum de Blikvanger, 14.00-17.00 uur: En gelenexpositie door Maartje On rust en Mar jet Hen- drix; 19.30 uur: Yo ga; Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; Fizi, 14.00 uur: Wild; Gebouw de Driehoek, 9.30-12.30 uur: Cur sus kennismaken met de Ipad; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren. Aan de dialoogtafel wordt gediscussieerd over thema's als zorg, onder wijs of energie, foto Dirk-Jan Gjeltema door Mariska den Hartog commissaris van de koning door Marcel Modde SCHARENDIJKE. Zit je nietsvermoe dend thuis van je zondagmiddag rust te genieten, steekt er opeens een camera op 3,5 meter hoogte boven de coniferen in de achter tuin z'n kop op. „Ik stond echt even perplex", zegt Rob Venrooij uit Scharendijke. NOORDCOUWE ZIERIKZEE Opgeven kan tot 15 november. Kosten: 25 euro. www.zonvitaris.nl/coaching SEROOSKERKE ZIERIKZEE Kaarten kegelcompetitie geschud In het Kegelhuis van de ZKB in Zierikzee werd in de afgelopen zes weken de jaarlijkse clubcompetitie ge speeld. De winnaars en verliezers zijn inmid dels bekend. Club X kroonde zich met acht punten tot de kampioen in de eer ste klasse. Nummer twee De Baanbrekers kwam twee punten te kort. De Splinters kwam niet verder dan nul punten en degra deerde voor de eerste keer in hun bijna 45-ja- rig bestaan. De Tref fers ging in de tweede klasse met de zege aan de haal en zal dus BRUINISSE haar opwachting gaan maken in de eerste klasse. NIEUWERKERK Joodse avond De Protestantse ge meente in Nieuwer- kerk houdt op dinsdag 17 november een the ma-avond over de Joodse eredienst en de synagoge. Jan Kouwen uit Zierik zee verzorgt de avond. Hij zal informatie ge ven, ondersteund door beeld en geluid via de beamer over Joodse gebruiken en rituelen in de eredienst en in de synagoge. De avond wordt ge houden in kerkcen trum Punt-3 (Kerk plein 2 Nieuwerkerk). Aanvang: 19.30 uur. GOES Contactmiddag voor stomapatiënten In het Erasmuspark in Goes is vandaag een contactmiddag voor stomapatiënten. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn zowel mensen met een stoma als hun naasten welkom in de vergaderzaal van het Erasmuspark aan de Troelstralaan 150. De toegang is vrij. BURGH-HAAMSTEDE. Stukje bij beetje maakt het oude zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede plaats voor nieuwe ruimte. Het sloopbe drijf Sagro is vorige week begonnen met het ontmantelen van de aan leunwoningen. Deze week is het centrale hoofdgebouw aan de beurt, ver telt projectleider Paul Tebes. In alle gebouwen zit asbest verwerkt, dat eerst wordt weggehaald. Tebes benadrukt dat daarbij alle noodzakelijke voorzorgsmaatregelen in acht worden genomen. De sloop gebeurt van binnenuit. Zo worden de verschillende materialen zoveel mogelijk van el kaar gescheiden, voordat de machines op de panden losgelaten. Eind dit jaar wordt het terein kaal opgeleverd. Op die plek naast het nieuwe Duin oord komen 24 patiowoningen en 33 appartementen. De bewoners ver huisden afgelopen zomer naar de nieuwbouw, die bestaat uit 65 apparte menten en 6 groepswoningen, foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58