Nieuwe Vlissingseweg wordt lange braderie Dikkertje Dap komt terug Naar het noordelijkste puntje van Europa voor kinderen in oorlogsgebieden WALCHEREN 7 Dave van Loenen voert opdrachten uit onderweg naar Noordkaap. Het geld dat hij ervoor terug krijgt doneert hij. Zevenduizend kilome ter in de auto, van Heerlen naar Noord kaap en terug, voor het goede doel. Dave van Loenen doet het in december. Hij neemt deel aan de Noordkaap Challenge om geld op te halen voor kinderen in oor logsgebieden. Van Loenen is eigenaar van Driestroomhuis Enso in Middel burg, waar kinderen met een licht verstandelijke beperking worden opgevangen, omdat zij niet meer thuis kunnen wonen. Hij vormt samen met ondernemercollega Jan Kruitbosch uit Didam 'Team Zorg voor Kansen'. Ze rijden naar het noordelijkste puntje van Euro pa: de Noordkaap in Noorwegen. Onderweg kunnen ze geld ver dienen door opdrachten uit te voe ren. „Die zijn voor ieder team ver schillend en worden verzonnen door de sponsors. Ze lopen uiteen van een liedje zingen, tot op een opblaasband achter de auto glij den", noemt Van Loenen. „We fil men alles en doen dagelijks een update, zodat iedereen weet wat we doen voor het geld." Daarnaast hopen ze sponsorgeld op te halen in ruil voor reclame op de auto. De Noordkaap Challenge is ie der jaar gekoppeld aan het goede doel dat radiozender 3FM steunt met de Glazen Huis-actie. Dit jaar vragen zij vanuit Heerlen, samen met het Rode Kruis, aandacht voor jongeren die moeten overle ven in oorlogsgebieden. Om kan sen te creëren voor deze 'volgende generatie', wil de hulpverlenings organisatie de kinderen helpen zich persoonlijk te ontwikkelen. „Het is een win-winsituatie, want we steunen hiermee een goed doel en we zien het zelf als een uitdaging", vertelt Van Loe- nen. „En het is extra interessant, omdat het aansluit op wat we al doen: zorgen voor kinderen en 'Onderwijs is belangrijk voor de toekomst van kinderen. Zij maken het verschil in de toekomst' kansen creëren voor hen. Daarbij is onderwijs erg belangrijk. Kinde ren van nu kunnen het verschil maken in de toekomst." Volgens de twee zijn de kosten van de expeditie niet zonde van het geld. „Die betalen we gewoon uit eigen zak. Het is natuurlijk voor onszelf een leuke reis en een bijzondere ervaring. Alle donaties en sponsoringen gaan dus echt naar het Rode Kruis." Het Glazen Huis staat dit jaar in de week voor kerst in Heerlen. 9 december vertrekken de deelne mende teams vanuit die plek naar Noordkaap. Ze hopen dertien da gen later terug te keren en de che que te kunnen overhandigen aan de radio-D]'s van 3FM. De mannen zijn nu al druk be zig met de voorbereidingen. „We moeten ervoor zorgen dat we ge noeg eten en drinken kunnen meenemen. Maar ook warme kle ding, gereedschap en EHBO-spul- len zijn erg belangrijk. De auto waarin we straks rijden, wordt nu helemaal binnenstebuiten ge keerd", vertelt Van Loenen. „Het is in het noorden van Noorwegen soms wel min veertig graden. Daar moeten alle onderdelen en vloeistoffen tegen bestand zijn." MEER OVER DE NOORDKAAP CHALLENGE MIDDELBURG. De Nieuwe Vlis singseweg wordt op zaterdag 28 november één lange, bonte bra derie waar de bewoners vanuit hun voortuinen en huiskamers zaken aan de man brengen. Dat is de opzet van een groepje bewo ners die via Facebook werken aan de organisatie van de Win- terwonderweg. Als de schakel tussen de twee steden, waar Middelburgers en Vlissingers hetzelfde adres heb ben, is de Nieuwe Vlissingseweg iets bijzonders, vindt Claudia Christiaansen, één van de beden kers. „We willen proberen meer samenhang bij de straatgenoten te laten groeien." In tweeënhalve week tijd meldden zich 53 deelnemers, evenveel aan Vlissingse als aan Middelburgse zijde. „De Yildi- rim Beyazitmoskee aan de Stro- menweg doet ook mee, die is te bezoeken", vertelt Christiaansen. „Mensen bieden overtollige spul len aan, iemand geeft huiskamer concerten, er zijn reikibehande- lingen, er zijn weggeefacties, al les kan." Behalve dan warme of gekoel de dranken en etenswaren. „Wel licht wel volgend jaar." Het gestolen beeld van Dikkertje Dap krijgt dus een vervanger. Het bronzen kunstwerk bij de biblio theek, dat in 2013 werd ontvreemd zal echter niet op dezelfde plek te rugkeren, maar bij de multifunctio nele accomodatie (MFA), in de volksmond beter bekend als de bre- Dikkertje Dap is een versje van Annie M.G. Schmidt uit 1950. De muziek is van Paul Christiaan Westering. de school. Zeeuwse kunstenaars wordt gevraagd hun interesse ken baar te maken. De opdrachtgevers leggen weinig beperkingen op. De nieuwe Dikkertje Dap mag verras send zijn en origineel. De materiaal keuze is vrij, maar wel moet het ge bruikte materiaal duurzaam, kind vriendelijk en onderhoudsarm zijn. Drie tot vijf van de inzenders wor den, na beoordeling door een jury, uitgenodigd om hun idee te bespre ken. Het doel is uiteindelijk te ko men tot twee schetsontwerpen. Hiervoor is een bedrag van maxi maal 1000 euro per schets beschik baar. Dit bedrag wordt verrekend met degene die de definitieve op dracht krijgt. Het totaal beschikbare bedrag voor de nieuwe Dikkertje Dap is 40.000 euro. De MFA, met daarin onder meer de brede school en de nieuwe bibliotheek, verrijst aan de Vroonlandseweg en zal eind augustus/begin september 2016 worden geopend. Dat is tevens het beoogde moment voor de onthul ling van het kunstwerk. DINSDAG 10 NOVEMBER 2015 voor goed doel door Elodie Kint Dave van Loenen is er bijna klaar voor: „We moeten onszelf en de auto voorbereiden op temperaturen tot wel min veertig graden!" foto Lex de Meester Dave van Loenen, deelnemer Meer informatie vindt u op www.zorg- voorkansen.nl Er zitten nog twee andere Zeeuwse au to's tussen de 53 deelnemende teams. 'Serious Fifty' met Frank de Bruijn uit Vlissingen en Corné de Jong uit Heinkens- zand. En 'De Gevleu gelde Zeeuw' met Tom Aarnoutse uit Koudekerke en Guus- jan Ideler uit Bigge- kerke; De teams vertrekken in Heerlen. Ze rijden via Kopenhagen, naar Helsinki, om hoog door Finland. Na het doorkruisen van de Noordpoolcir kel gaan ze verder via Noorwegen naar Noordkaap. Terug gaan ze via Zweden; De route is precies 6.750 kilometer en daar doen de teams 13 dagen over; In 2014 deden er ook drie Zeeuwse teams mee. Elise en John van Doorn uit Groede, en twee teams uit Brouwers haven; Simon en Jea- nette van den Ha mer en Johan en Jef frey van Beveren. Er werd in dat jaar ruim 119.000 euro opge haald. Uitdagingen door Claudia Sondervan facebook.com/ winterwonderweg door Willem Adriaansens KAPELLE. Er komt een einde aan de Dikkertje Daploze periode in Kapel- Ie. De gemeente heeft de cultuur- raad verzocht de procedure voor een nieuw kunstwerk te starten. Zeeuwse kunstenaars worden opge roepen om een origineel idee in te zenden. Daaruit zou een nieuw werk moeten ontstaan, dat volgend jaar september wordt onthuld. Geïnteresseerden kunnen hun idee met een korte omschrijving tot 4 de cember mailen naar info@kapellecultureel.nl of per post sturen naar de Cultuurraad Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35