Kopers voor grote, gekleurde diamanten komen vooral uit de Golfstaten en China 20 Minder verlies voor veilinghuis Sotheby's Microsoft koopt Secure Islands Reusachtige diamanten brengen deze week mogelijk recordbedragen op bij veilinghuizen Sotheby's en Christie's. Facebook op de vingers getikt Zorgen over Transavia geuit Kantoorruimte in Europa gewild Demonstratie tegen Volkswagen Veilinghuis Sotheby's heeft zijn verlies in het derde kwartaal flink weten terug te brengen. Het nettoverlies bedroeg 17,9 miljoen dollar tegen 27,7 miljoen in 2014. Er werden meer lucratieve collecties ge veild. Zo werd een werk van Vincent van Gogh geveild voor 54 miljoen dollar. Microsoft neemt de Israëlische informatiebeveiliger Secure Is lands over. De aankoop stelt Mi crosoft naar eigen zeggen snel ler in staat om data te beveili gen. Secure Islands heeft klan ten als Vodafone en Osram. Blauwe maan, heet de dia mant. Net als het natuur verschijnsel. Superzeld- zaam dus. Morgen wordt de edelsteen geveild bij het vei linghuis Sotheby's in Geneve. Een perfect geslepen diamant van 12.03 karaat. In de vorm van een kussentje. Bevestigd aan een ring. De steen kwam tevoorschijn in de Cullinan-mijn in Zuid-Afri ka. Sotheby's schat dat het juweel - hou vast - 51 miljoen euro kan opleveren. Dat maakt het de duur ste edelsteen in zijn klasse die ooit is geveild. „We hebben hier te maken met een steen die ooit 'De schittering van een diamant is oogstrelend' uit het diepste van de aarde om hoog is gestuwd en waarmee de planeet zijn grootste binnenste ge heim laat zien", stelt Sotheby's. Aan belangstelling hebben de gekleurde diamanten geen gebrek. Vandaag probeert veilingconcur rent Christie's een record te bre ken met een roze diamant, die het formaat van een postzegel heeft. Hij levert met gemak 25 miljoen euro op, stelt Christie's. Gekleurde diamanten komen uit dezelfde mijnen als de witte. „Ze worden alleen vrijwel nooit gevonden", weet Benno Leeser, di recteur van Gassan Diamonds. „En dat vertaalt zich in de prijs." In Nederland zijn dan ook nau welijks grote, gekleurde diaman ten te krijgen, stelt Leeser. „Ze gaan vooral naar de Golfstaten of China waar veel mensen wonen die grote bedragen voor een dia mant willen neertellen. Ik betwij fel echter of de hoge prijzen blij ven. Gekleurde diamanten zijn nu ontzettend in. Maar het zou best kunnen dat je er over een paar jaar Facebook moet stoppen met het volgen en registreren van internet gebruik van Belgische surfers die geen account hebben bij het socia le netwerk. Dat heeft een rechter in België bepaald. Facebook krijgt 48 uur de tijd om maatregelen te nemen. Lukt dit niet dan moet het bedrijf per dag een dwangsom van 250.000 euro betalen aan de Bel gische privacywaakhond. Die had Facebook voor de rechter gesleept, nadat het bedrijf eerdere waarschu wingen in de wind sloeg. Face book maakt gebruik van een coo kie die informatie van gebruikers verzamelt. Het bestandje wordt ook bij niet-Facebookgebruikers geïnstalleerd die de site bezoeken. Staatssecretaris Sharon Dijksma (Luchtvaart) heeft gisteren haar zorgen over Transavia gedeeld met de top van Air France-KLM. Dijks ma kaartte de kwestie aan na be richten in de media dat de Franse tak van Transavia, eigendom van Air France, zeggenschap wil krij gen over de Nederlandse prijsvech ter. Dijksma sprak in Parijs met Air France-KLM topman Alexandre de Juniac, waarbij kop stuk Frederic Cagey van Air Fran ce en president-directeur Pieter Ei bers van KLM aanwezig waren. De staatssecretaris benadrukte de ver wevenheid van Transavia met KLM en met Schiphol als main- port, aldus haar woordvoerder. De vraag naar kantoorruimte in Europa was in het derde kwartaal terug op het niveau van voor de crisis. Met een totale opname van iets meer dan 3 miljoen vierkante meter werd er volgens onderzoek van vastgoedadviseur JLL evenveel verhuurd als in hetzelfde kwartaal in 2007. Er werden vooral goede za ken gedaan in steden als Lyon, Bar celona en Parijs. Ook de Duitse huurmarkt voor kantoorruimte maakt een sterke groei door. In Ne derland lag het aantal verhuurde vierkante meters bijna 18 procent hoger. Door de aantrekkende eco nomie was er in Europa afgelopen kwartaal 29 procent meer vraag naar kantoorruimte dan in 2014. Economie door Cerben van 't Hof B. Leeser directeur Gassan Diamonds Peperdure edelstenen BRUSSEL PARIJS AMSTERDAM WOLFSBURG. Activisten van Greenpeace betogen bij de ingang van de Volkswagenfabriek in Wolfsburg. De milieubeweging protesteert tegen de wijze waarop de fabrikant heeft gesjoemeld met software in dieselauto's waarmee de uitstoot van schadelijke stoffen zoals C02 wordt gemeten. Consumentenorganisaties eisen ondertussen dat bezitters van een Volks wagen door de fabrikant worden gecompenseerd, foto Peter Steffen/AFP Veilinghuis Christie's verwacht een record te breken met een roze diamant zo groot als een postzegel. De steen levert zeker 25 miljoen euro op, aldus Christie's foto Antfarm Photography/Christies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20