PHILIP Wereldtitel zaak van Spaans landsbelang Maher en Narsingh kunnen voorlopig weinig goed doen bij aanhang van PSV SPORT 19 De PSV'ers Adam Maher en Luciano Narsingh werden zondag door de eigen fans uitgefloten. lo, Orlando Engelaar, Zakaria La- byad en Ola Toivonen maakten hetzelfde mee. Zij werden om uit eenlopende redenen de pispaal bij PSV. Bij Ajax kon Daley Blind erover meepraten, terwijl het Legioen van Feyenoord zich bijvoorbeeld niet kon vereenzelvigen met Anthony Lurling. Hoewel de nuan ce soms zoek is op de tribunes, blijft het publiek altijd een belangrijke graadmeter. Maher (22) en Narsingh (25) zitten in een lastig parket. De twintigers heb ben zich nauwelijks ontwik keld sinds hun komst naar Eindho ven, en dus liggen ze dit seizoen nóg wat meer onder een vergroot glas dan daarvoor. Wat beide spelers niet helpt, is dat ze soms wat flegmatiek ogen. Maher en Narsingh worden door supporters nog weieens een ge brek aan inzet verweten. Deels is dat perceptie. Door hun bouw en loop wil het er op het veld soms wat gemakzuchtig uitzien. „Ik ben een speler die het van zijn voetbalintelligentie moet hebben en niet van het harde werken. Zo ben ik niet", zei Maher na het duel met FC Utrecht. Narsingh daarover: „Dat ik niet genoeg bik kel? Dat ziet er misschien zo uit. Al begon ik vandaag wel slap aan de wedstrijd." Het PSV-publiek is daar naast benieuwd naar Gaston Pe- reiro, de topaankoop uit Uru guay. De deal kostte zo veel tijd en moeite dat Marcel Brands er nog weieens zwetend van wakker wordt. Pereiro maakt vooral tij dens invalbeurten indruk, maar hoeft nog niet rekenen op een vas te plek op de rechterflank. Het heeft tot onbegrip geleid bij de achterban, omdat Narsingh al we ken uit vorm is. Betrouwbaar En dan is er ook nog Jorrit Hen- drix, het talent uit de eigen jeugd. De 20-jarige middenvelder voet balt al elf jaar voor de Eindhove- naren en is inmiddels een meer dan betrouwbare kracht ge worden in de selectie van Cocu. De fanatieke aanhang scandeerde zijn naam langdurig na de gewon nen wedstrijd tegen FC Utrecht. Concurrenten van formaat voor Maher en Narsingh dus. Vrijaf Op De Herdgang ontbraken giste ren de internationals. De overige PSV'ers die al veel wedstrijden op de teller hebben, kregen vrijaf. Ook Maher werd rust gegund, maar de middenvelder koos er zelf voor om een stevige trai ning af te werken. Slechts een handjevol toeschou wers was daar getuige van. Maher en Narsingh zoeken het in ieder ge val bij zichzelf om uit het dal te komen. „Het enige wat we kunnen doen nu, is hard blij ven werken", weet Narsingh. Keiharde kritiek hoort soms bij top sport. Maar: „Het uitfluiten van spe lers door de eigen fans is niet het juis te middel. Hopelijk een eenmalig incident. Toch?" vroeg Toon Ger- brands, algemeen directeur van PSV zich gisteren af op Twitter. Hoofdcoach Phillip Cocu en aanvoerder Luuk de Jong spraken hun teleurstelling ook al uit over de fluitconcerten voor Adam Ma her en Luciano Narsingh zondag middag tijdens PSV - FC Utrecht (3-1). De plotselinge reuring van de achterban was op zich opmer kelijk, maar bepaald ook niet uniek. Het PSV-publiek was zondag middag even helemaal klaar met het duo, dat na 53 minuten werd gewisseld. De vlakke optredens te gen FC Utrecht waren de druppel, maar de onvrede over Maher en Narsingh sluimert al weken, zo niet maanden. Kritisch Loopt het niet bij de ploeg van Co cu, dan zijn de seizoenkaarthou ders in het Philips Stadion kri tisch. Soms zelfs zeer kritisch, zo als dat gaat bij een topclub. Marce- Mare Marquez en Dani Pedrosa ontkenden de samenzwering een dag na de spraakma kende apotheose nog steeds in al le toonaarden, Jorge Lorenzo niet. Volgens de wereldkampioen in de MotoGP hadden zijn Spaanse col lega's hem zondag een vrienden dienst bewezen uit landsbelang. Iedereen kon erop wachten. Nog geen etmaal nadat Valentino Rossi zijn tiende kroon in Valen cia was misgelopen - volgens hem dankzij een Spaans monsterver bond - en daarover met gespierde taal zijn beklag had gedaan ('Mar quez was Lorenzo's lijfwacht'), werden de gifpijlen op hem afge vuurd. De afzender? J. Lorenzo, ook in 2016 bij Yamaha team genoot van de Italiaanse ster. „Het is nu wel duidelijk", zo concludeerde de Spanjaard, „dat er jonge coureurs zijn die sneller zijn dan hij (Rossi). Het moet frus trerend zijn niet de snelheid te hebben om meer races te kunnen winnen. We weten niet wat er in de toekomst gaat gebeuren", ver volgde Lorenzo. „Maar net zoals op een dag ook bij mij het geval zal zijn, dit was Valentino's laatste kans op een wereldtitel." De beschuldigingen die Rossi (36) aan het adres van hem en zijn Spaanse collega's Marquez en Pe drosa uitte, typeerde hij als die van een 'slecht verliezer'. „Deze controverse was niet ontstaan als hij (Rossi) de snelheid van mij of Mare (tweevoudig wereldkampi oen Marquez, red) had gehad en meer races had gewonnen", stelde Lorenzo. „Met iets meer snelheid en consistentie, en zonder wat er in Sepang gebeurde (Rossi zou Marquez van de machine hebben getikt, red.), had hij de titel met gemak kunnen winnen. Valentino heeft zelf de kans op zijn tiende titel verspeeld." Lorenzo staafde de bewering dat de titel alleen hem en nie mand anders toekwam met wat cijfers. „In alles was ik dit jaar be ter dan Valentino: overwinningen (zeven om vier), poles, snelste ron den, aantal ronden aan de leiding. Als het in het begin van dit sei zoen minder slecht was gegaan, was ik in Valencia met twintig, dertig of veertig punten voor sprong begonnen." Nu moest Lorenzo er zeven goedmaken. Dat lukte eenvoudig, omdat Rossi na het incident in Maleisië verbannen was naar de laatste startplaats en zijn opmars bij plaats vier stokte. Lorenzo do- mineerd en werd door Marquez en Pedrosa nooit serieus bedreigd. „Omdat ze wisten wat er op het spel stond", erkende Lorenzo. „Het feit dat zij Spanjaarden zijn, hielp me. In alle andere races had den ze geprobeerd mij in te halen, nu niet. Want de titel moest naar Spanje. En als Valentino in mijn positie had gezeten, hadden Itali aanse coureurs achter hem hetzelf de gedaan." DINSDAG 10 NOVEMBER 2015 Elke club heeft een zondebok „Ik ben een speler die het van zijn voetbalintelligentie moet hebben en niet van het harde werken", verde digt Adam Maher zich. foto Pies United Het PSV-publiek was zondag klaar met de eigen spelers Maher en Narsingh, die na 53 minuten werden gewisseld. De onvrede over beiden sluimert al veel langer. door Bart Hofman door André Venema Valentino Rossi foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19