Robben steunt Robin van Persie 16 Voorzitter bond Duitsland weg Snel opvolger voor Moyes Pieters komt voor Riedewald Juric gaat vrijuit na rode kaart OEFENDUELS NEDERLANDS ELFTAL Het Nederlands elftal gaat deze week weer voetballen. Maar de eerste tien dagen bij elkaar na het mislopen van het EK worden ook vooral gevuld met praten. Wolfgang Niersbach is opgestapt als voorzitter van de Duitse voet balbond (DFB). Hij heeft daartoe besloten omdat hij zich verant woordelijk voelt voor de affaire die is ontstaan over de toewij zing van het WK 2006 aan Duits land. Er zou 6,7 miljoen euro zijn betaald om de organisatie te krijgen. Niersbach (64), een voor malig sportjournalist, kwam ver der in het nauw door een con ceptbrief uit november 2004, bo ven tafel gekregen door Der Spie gel, waaruit blijkt dat hij wist wat er met dat bedrag is ge beurd. De DFB-preses, destijds lid van het organisatiecomité, vertelde juist dat hij pas sinds af gelopen zomer op de hoogte was. Rainer Koch en Reinhard Rauball nemen als vice-voorzit- ters voorlopig de taken van Niers bach over bij de DFB. Real Sociedad heeft snel een nieuwe trainer gevonden. De Spaanse club, die in de onderste regionen van de Primera Division bungelt, nam gisteren afscheid van David Moyes en pre senteerde enkele uren later Euse- bio Sacristan al als opvolger. De nederlaag op de Canarische eilanden tegen het gepromoveer de Las Palmas (2-0) was reden ge noeg de Schot te ontslaan. De Basken hebben in elf wedstrij den pas twee keer gewonnen en staan met negen punten op de zestiende plaats. Moyes was ja renlang een gevierd coach bij Everton, maar flopte als opvolger van Alex Ferguson bij Manches ter United. De 51-jarige Eusebio begon zijn trainerscarrière in 2003 bij FC Barcelona als assis tent van Frank Rijkaard. Jairo Riedewald mist de komen de oefenduels van het Neder lands elftal met Wales en Duits land. De 19- ge verdedi ger van Ajax meld de zich gis teren nog wel in het trainingskamp van Oranje in Noordwijk, maar hij bleek te veel last te hebben van een knieblessure om van waarde te zijn. Bondscoach Dan ny Blind heeft zijn selectie aange vuld met Erik Pieters. De 27-jari- ge linksback van Stoke City kreeg vorig jaar tijdens een oefeninterland tegen Italië voor het laatst speeltijd bij Oranje. Af gelopen weekeinde kwam Pie ters niet ongeschonden uit de strijd tegen Chelsea (foto). Roda JC hoeft zijn aanvaller To- mi Juric geen wedstrijd te mis sen. De rode kaart die de Austra liër afgelopen vrijdag kreeg in de wedstrijd tegen ADO (1-1) is door de KNVB geseponeerd. De 24-jarige spits kreeg de kaart na een aanvaring met ADO-speler Aaron Meijers. In een poging om zich los te trekken van zijn tegen stander zou Juric een slaande be weging hebben gemaakt. Scheidsrechter Eric Braamhaar had het niet gezien, maar werd daarop attent gemaakt door een van zijn assistenten. Daarop stuurde hij de spits van de Lim burgers het veld uit. Omdat de kaart geseponeerd is, is Juric weer gewoon inzetbaar in het ko mende competitieduel over een krappe twee weken met PEC Zwolle. Van Marwijk speelt gelijk op neutraal terrein Bert van Marwijk heeft met Saudi-Ara- bië in Amman niet kunnen winnen (0-0) van Palestina en verspeelde voor het eerst punten in de WK-kwalifica- tie. Van Marwijk weiger de om de uitwed strijd tegen Palestina op de Westelijke Jor- daanoever te spelen en vond gehoor bij de FIFA. De hoofd stad van Jordanië was voor alle par tijen een passend al ternatief. Itoente loopt warm voor Barca-vrouwen De vrouwen van FC Twente gaan morgen een toeschouwers record in het vrou wenvoetbal breken. Nooit eerder kwa men er meer dan 13.109 supporters naar een vrouwen voetbalwedstrijd in Nederland. Het aantal verkochte kaarten voor het duel met Barcelona stond gisteren al op 13.261. Het huidige re cord is van de WK-kwalifïcatiewed- strijd Nederland - Italië. Viera stapt in als trainer bij New York City Patrick Viera volgt Jason Kreis op als trainer bij New York City FC. De Fransman tekent voor drie jaar bij de Amerikaanse satel lietclub van Man chester City, waar onder anderen Frank Lampard, David Vil la en Andrea Pirlo spelen. Het is de eer ste klus als hoofdtrai ner van Viera (39), die na zijn spelers loopbaan in de jeugd opleiding van The Ci tizens ervaring op deed. In 2012 koos Louis van Gaal voor een kringgesprek als eerste aanzet in de verwer king van een totaal mis lukt EK. In een zaal van Huis ter Duin zette de toenmalige bondscoach letterlijk zestien stoelen in een kring en zei: zo mijne heren, gooi jullie grieven er maar uit. Blind deed het gisteravond an ders, maar ook hij trapte in Huis ter Duin af met een groepsbespre king over de totaal mislukte kwa lificatie voor het EK. Van twee spelers in het bijzonder vond de bondscoach het belangrijk dat ze erbij zouden zijn. Arjen Robben en Memphis. De ene als de aan voerder en enige Nederlandse voetballer die nog in de wereld top acteert. De ander een groot, maar weerbarstig talent, flink be kritiseerd om zijn houding. Nagedacht „Ik heb daar natuurlijk over nage dacht, of ik Memphis moest selec teren", zei Blind gisteravond in aanloop naar de groepssessie. „Hij zit in een moeilijke periode. Als ik hem nu niet zou oproepen, kan ik dat op zijn vroegst pas eind maart weer doen. En Mem phis is een speler voor de toe komst van het Nederlands elftal, dat zei ik vorige week al. Mijn kri tiek op zijn houding staat, maar nu ik hem tien dagen dicht bij 'Als ik Robin van Persie de wacht had aangezegd, was ik naar Istanboel gegaan' me heb, kan ik invloed uitoefe nen. Daarnaast gaat Robben so wieso maar één van de twee oe fenwedstrijden spelen. Vrijdag avond na Wales valt er dus een vleugelspits af." Van Arjen Robben kreeg bondscoach Blind gisteren met een een subtiel steuntje in de rug. Robben meldde dat hij het uiteraard toejuicht als een topfit- te Robin van Persie nog terug keert in Oranje. Maar hij zei niet, a la Edwin van der Sar in 2006 on der bondscoach Marco van Bas ten over de niet geselecteerde Ruud van Nistelrooy, 'Van Persie hoort in Oranje'. Blind zelf vindt terugkijkend niet dat hij publiekelijk té hard en respectloos over Van Persie heeft geoordeeld. Hij zou nog steeds 'niet heel veel anders doen' in deze kwestie. „In die zin dat mijn bood schap hetzelfde zou zijn, mis schien alleen iets vriendelijker verwoord. Ik heb veel respect voor de speler Van Persie. Maar wat ik zei over dat hij fitter moet worden en harder moet trainen, zei ik ook in een context. Daar hadden we eerder al met elkaar over gesproken in Kazachstan." Niet afgeschreven Blind herhaalde gisteravond dat hij de 32-jarige spits zeker niet heeft afgeschreven. „Afgeser veerd met een telefoontje, lees ik dan. Maar zo is het niet. Als ik hem de wacht had aangezegd, ja, dan had ik naar Istanboel gemoe ten om Robin dat persoonlijk mee te delen. En dat had ik in dat geval ook gedaan." Op het onheilstelefoontje volg de vorige week nog wel een sms. Blind vroeg Van Persie of die tijd had om elkaar persoonlijk te tref fen in Amsterdam voor Ajax - Fe- nerbahce. „Maar gezien het pro gramma van Robin is dat niet ge lukt." Vanaf vandaag richt de bonds coach zijn blik vooruit. Naar Wa- les-uit komende vrijdag. „Een oe feninterland, maar wel een die er gens om gaat. Om eerherstel. Voor Oranje, voor de spelers. En ook voor mij als bondscoach, ja." ls het aan Arjen Robben ligt, is de rol van Robin van Persie bij Oranje nog lang niet uitgespeeld. De 31-jari- ge aanvaller van Bayern München wenste gisteren te benadrukken dat hij niet over het selectiebeleid van het Nederlands elftal gaat, maar voegde daar snel aan toe dat Van Persie 'een geweldige spits is'. „Als Robin fit is en hij is in vorm, dan is hij een absolute meerwaarde voor Oranje", stelde Robben. „Over zijn staat van dienst hoeven we niet te discussiëren. Nee, ik ben niet gekend in de beslissing om hem niet op te roe pen, maar dat lijkt mij niet meer dan normaal. Daar ga ik niet over, dat is aan de bondscoach. En als ik daar meer over zou willen zeggen, dan doe ik dat uiteraard binnenskamers. Ik heb Robin niet gebeld, maar wel een berichtje gestuurd." Robben weet al dat de twee oefen interlands tegen Wales en Duitsland 'vreemde wedstrijden' zullen worden. „Want oefenen doe je voor een EK of WK. Maar wij oefenen nu voor sep tember volgend jaar. Apart." De aanvaller, die alleen tegen Wa les in actie zal komen, wil graag door tot en met het WK 2018 in Rusland. „Ik wil er ook graag bij zijn nu, on danks dat deze duels niet helemaal passen. Rond deze oefenwedstrijden zal er gesproken worden over hoe het weer beter moet." Sport VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Oranje: alles in teken van eerherstel door Maarten Wijffels Danny Blind door Mikos Couka Arjen Robben is ook terug bij het Ne derlands elftal, foto Pim Ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16