Degroote boekt snel progressie Delta Sport komt niet voorbij de 23 punten 18 SPORT Broers Mesu in het peloton Hoek loot Jeka, Croede bekert tegen ASWH Rugbyers Tovaal leggen Sanctus Virgilius over de knie Endurocrosser Zuidhof nadert koploper in nationale titelstrijd Zelf was Degroote niet zo verrast door dit resultaat, omdat hij in die paar jaar een behoorlijke progres sie boekte. „Meteen vanaf het be- gin voelde ik aan dat het mij bij zonder goed afging. Vanaf de eer ste lopen kon ik vrij eenvoudig mee en begon ook wedstrijdjes op de korte en middellange afstand te winnen. Intussen was ik ook zo'n dertig kilo afgevallen en daar voelde ik me uiteraard ook erg goed bij." Het sporten beviel hem zo goed, dat hij ook met ingang van dit jaar aan wielrennen is gaan doen. Hij rijdt voornamelijk wed strijden van de vrije Belgische wie lerbonden. „Ook daar voelde ik me meteen goed bij. Ik draaide lek ker mee en dat was voldoende voor mij. Volgend jaar zien we wel weer verder", zei de Belg. Eén ding staat echter vast voor Degroote en dat is dat hij nu gaat trainen om volgend jaar een mara thon te gaan lopen. Daarbij staat de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren hoog op zijn verlanglijstje. Zaterdag in Axel nam hij sa men met zijn landgenoot Bart Bleijaert resoluut de leiding en on derling vochten zij de strijd om de eerste plaats uit. Uiteindelijk fi nishte Degroote na 48.09 minuten en daarmee had hij een voor sprong van bijna een minuut op Bleijaert. Cathy Poppe uit Terneu- zen was de snelste op de midden afstand (9150 meter) bij de vrou wen. Zij won in 39.48 minuten. De Zeeuwse marathonschaat sers Niels en Erwin Mesu eindig den zaterdag bij de derde KPN- competitiewedstrijd in Deven ter in het peloton. De Middelbur gers, uitkomend in de topdivi- sie, reden in dienst van het team. De winst ging afgetekend naar Jorrit Bergsma die alleen over de finish kwam, op enkele secon den gevolgd door Robert Post. Ingmar Berga sprintte naar een derde plaats, vlak voor Evert Hoolwerf (ploeggenoot van Niels Mesu). In de eerste divisie eindigden de Zeeuwse rijders Rico van Dam me, Joerec Cijsouw en Laurent Janse ook in het peloton. Ze wer den respectievelijk 28e, 39e en 41e. Zowel Hoek als Kloetinge speelt in de derde ronde van de dis trictsbeker voetbal een thuiswed strijd. Hoofdklasser Hoek werd gistermiddag bij de loting in Hal steren aan zondag-tweedeklasser Jeka gekoppeld. Eersteklasser Kloetinge ontvangt op eigen veld WHS. Voor vijfdeklasser Groede rolde er ook een mooie wedstrijd uit de koker. De zondag-vijfdeklas- ser mag in eigen huis aantreden tegen hoofdklasser ASWH. De wedstrijden worden in het week einde van zaterdag 21 en zondag 22 november gespeeld. Er werd meteen ook voor de vier de ronde geloot. Ook die ronde wordt nog voor de winterstop af gewerkt en wel in het weekeinde van 19 en 20 december. De loting. Derde ronde: De Meeuwen-Serooskerke, Terneu- zense Boys-Virtus, Heerjans- dam-RCS, Groede-ASWH, Hoek-Jeka, Kloetinge-WHS, Rksvd RCD-RIA W., ZSC'62-Vic- toria'03. Vierde ronde: winnaar Hoeven/Oranje Wit-winnaar Hoek/Jeka; Kloetinge/WHS- ZSC/Victoria, Terneuzense Boys/ Virtus-De Meeuwen/ Serooskerke, VVGZ/Halsteren- RCD/RIA W., Heerjansdam/ RCS-Pelikaan/Dosko, Ooster- hout/IFC-Groede/ASWH. In de aanloop naar het duel met Sanctus Virgilius zagen de rug byers van Tovaal in die ploeg een geduchte tegenstander. Want het Delftse studenten team had het minste aantal ver- liespunten in de derde klasse. Het werd echter een eenzijdig duel, dat de Goesenaren moeite loos met 56-0 wonnen. Tovaal nam direct het initiatief, maar kwam het eerste kwartier niet tot scoren. Daarna was het hek van de dam. Jan-Joost Wie- brens, Maghiel Hanse, Maarten Buijs en Marijn Riemens stelden het bonuspunt voor de vierde try al snel veilig en Maurice Boel houwers schopte ook nog eens twee conversions tussen de pa len: 24-0. Op slag van rust druk te Buijs nogmaals een try. Ook in de tweede helft was er voor de thuisploeg geen vuiltje aan de lucht. Maghiel Hanse voerde de voorsprong met twee try's op tot 41-0. In het laatste kwart van het duel legde Tovaal nog enkele fraaie staaltjes rugby op de mat. Aanvoerder Jan Otte stond aan het eind van een vlot te driekwartaanval en de sterk ingevallen Jorn de Jager zorgde voor een 51-o-voorsprong. Ook het slotakkoord was voor Tovaal. Trainer/speler Brian Hendry leg de de eindstand vast. De vrouwen van Oemoemenoe kwamen er niet aan te pas tegen koploper RUS2 en verloren kans loos met 83-12. Kensi van Rijs wijk en aanvoerster Lisa de Wild scoorden de Middelburgse try's. Kees Zuidhof heeft bij het NK en- duro de druk op leider Martien Jimmink opgevoerd. De motor crosser uit Hoedekenskerke won zaterdag in Zelhem de zesde wedstrijd bij de veteranen 50+. De geroutineerde Bevelander heeft in de tussenstand vijf pun ten achterstand op Jimmink. In zeven van de negen proeven was Zuidhof de snelste. Leo van Waasdijk (Heinkens- zand) werd zestiende. Bij de inters in de klasse E2 werd Casper Ovaa (Oost-Souburg) ne gende. Peter Maranus (Aagteker- ke) eindigde bij de inters in de 40+ klasse als twaalfde. een 13-12-voorsprong op het score bord. Maar evenals vorige week stond de ploeg uit Zierikzee na een matig laatste kwartier uitein delijk met lege handen. Twaalf mi nuten voor tijd kwamen de bezoe kers op twee punten voorsprong. Tot teleurstelling van trainer Jo han van der Voorn kwam zijn jon ge ploeg die klap niet meer te bo ven. „Als het tegen zit, willen we het individueel gaan compense ren en vergeten we om als team te blijven spelen." Na zes wedstrijden staat Delta Sport nu op vier punten. Doelstel ling van de Zeeuwse hoofdklasser is om dit seizoen in het linkerrij tje te eindigen en daarmee de ze vende plaats van vorig seizoen te verbeteren. Eerste klasse. Groene Ster-SV Orion 25-33: Met de vierde zege van dit seizoen nestelde Orion zich in de top drie van de eerste klasse. In Ze venbergen werd Groene Ster met 25-33 verslagen. Orion-speler Michiel Schuijs was bijzonder con tent met de teamprestatie. „Vooral keeper Remco Potter en onze ver- 'Als het tegen zit, willen we het individueel gaan compenseren' dediging stonden vandaag erg goed." Halverwege was het 13-15 in het voordeel van de bezoekers. Orion deelde in de tweede helft direct de genadeklap uit met vier snelle doelpunten. Positief voor de ploeg uit Heinkenszand is ook de terugkeer van enkele spelers na blessureleed. Orion kampte daardoor dit seizoen regelmatig met een krappe selectie. „Het scheelt enorm dat we nu veel snel ler door kunnen wisselen", aldus Schuijs. pus 19-14: Trainer Ron de Waal zag zijn ploeg in Bergeijk een val se start maken. „We begonnen pas na vijftien minuten te hand ballen." Dat resulteerde in een vroege 6-o-achterstand, waarna EMM/Olympus in de achtervol ging moest. Halverwege stond het 10-5 voor de thuisploeg. EMM/Olympus miste door een blessure topscorer Marieke Rie mens, maar daar wilde De Waal het absoluut niet op steken. „Er zijn genoeg speelsters met sco rend vermogen binnen onze ploeg, maar dat komt er nog te weinig uit." Francesco Degroote (voorop) gaat samen met Bart Bleijaert aan de leiding in de Appelloop. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos AXEL. Nog maar een paar jaar geleden besloot Centenaar Frances co Degroote zijn levenswijze dras tisch te wijzigen. De Belg was veel te zwaar en ging aan sport doen. Hij begon met hardlopen in zijn eigen regio en dat beviel hem goed. Vervolgens verplaatste hij zijn aandacht naar de trimlopen in Zeeuws-Vlaanderen. En met suc ces. Zaterdag won Degroote de bijna veertien kilometer lange Appelloop in Axel. 284 Road Running Axel was blij met een aantal van 284 deelnemers aan de Appelloop. „Dit is een record voor de onze wedstrijden", zei organisator Peter de Vet zaterdag glunderend. DEVENTER HALSTEREN GOES ZELHEM door Menno Kole VLISSINGEN. De handballers van Delta Sport hebben gisteren voor eigen publiek met 23-27 verloren van Helius. „We komen maar niet voorbij de 23 punten", zei trainer Johan van der Voorn, die weet dat de Zeeuwse hoofdklasser vier van de zes wedstrijden op 23 punten eindigde. In de eerste klasse trok SV Orion de stijgende lijn door. De ploeg uit Heinkenszand won met 25-33 bij Groene Ster. De vrouwen van EMM/Olympus liepen in Berg- eijk tegen een pijnlijke 19-14-ne- derlaag op. Mannen. Hoofdklasse. HV Delta Sport-HV He lius 23-27: Bij rust prijkte er nog Scores Delta Sport: Koen de Bruijn 6, Brendan Meulmeester 6, Tim Vlees houwer 5, Kevin Meulmeester 3, Thijs van Splunder 3. Johan van der Voorn, Delta Sport Scores Orion: Ron van Dalen 10, Guy Peters 9, Arno Riemens 8, Mischa Dorst 3, Mare Dorst 2, Frank van de Vijver 1 Vrouwen. Eerste klasse. Bergeijk-EMM/Olym- Scores EMM/Olympus: Martje Huij- ben 5, Nicole Joossen 4, Petula Bras ser 2, Demi van Strydonck 2, Lisanne Heijens 1 Tovaal-speler Maurice Boelhouwers heeft een tegenstander van Sanc tus Virgilius aan zich hangen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71