Plan ter bestrijding overlast Kleine Bagijnestraat in Hulst in de maak Nog geen geld voor strandje bij Hoofdplaat Kloosters Young Talent On Stage ZEEUWS-VLAANDEREN 15 Muzikale talentjes uit de provincie kregen de kans zich een avond lang een echte ster te wanen. Omdat ze dat gewoon verdienen! Terwijl backstage de zenuwen door ruim twintig keeltjes en een veelvoud aan le dematen gierden, liep de zaal van Hotel De Linde in Kloosterzande zaterdaga vond ramvol publiek. Een prach tig podium, professioneel licht en geluid en begeleiding vooraf en tij dens de show door ervaren po diumbeesten uit de streek; alle in grediënten voor een spetterend optreden waren tijdens de tweede uitvoering van KYTOS ruim aan wezig. Licht uit, spot aan en knal len! KYTOS doet zijn naam geen eer aan. Niks Kloosters Young Ta lent On Stage, want de jonge ta lenten komen ook van (ver) bui ten het dorp om zich van hun bes te kant te laten zien. Ze waren de afgelopen maanden in goede han den; Gino en Sonja Buysrogge, Michiel Meyers, Martijn Broek aart, Michel Weemaes en Johan Everaert verdienden hun sporen in de regionale muziekwereld en fungeerden als coach. De ruwe dia manten van 12 tot 18 jaar die de respectvolle (dus geen afzeiken a la Idols) auditierondes 'overleef den' werden door hen gepolijst en Podiumbeesten uit de regio namen de ruwe diamanten onder de loep en polijstten die tot ze schitterden klaargestoomd voor een avond in de spotlights. Het resultaat brach ten ze zaterdag op de planken; een afwisselend, avondvullend pro gramma waarbij het niveau van de sterren ontzettend hoog was. Ontroerend zelfs. Kippenvelmo menten te over. De initiatiefne mers van KYTOS hebben voor de tweede keer bewezen dat in de streek verbluffend veel talent huist. Het mes snijdt aan twee kanten: jong talent krijgt de kans hun kunnen te tonen, het publiek heeft een fijne avond. De organisatie bood de volle zaal een afwisselend programma op twee podia: zang in diverse stij len (ook Nederlandstalig), solo, dus of een band, afgewisseld met instrumentale acts, gitaar, saxo foon, drums en strakke dj-sets. De kandidaten in hun mooiste jurk of leuk kostuum, haar in de krul en een steeds wisselend decor. Het enige minpuntje van de avond was het publiek zelf. Diver se maningen door de presentato ren ten spijt, bleek het voor velen blijkbaar niet mogelijk het respect op te brengen om tijdens de optre dens te zwijgen en te genieten. Ja, wel als de eigen (klein) zoon of -dochter aan de beurt was, maar verder was het gekakel niet van de lucht. Dat verdienden de jonge ta lenten niet. Wat ze wel verdienden en ook kregen, was een oorverdovend ap plaus. Wie de winnaar van de avond was, wilde een toehoorder weten. Er waren geen winnaars. Of eigenlijk wel: allemaal. Mulder antwoordde op vragen van Progressief Hulst over ge luidsoverlast en vernielingen aan rolluiken, bloembakken, verlich ting en reclameborden dat de pro blemen hem bekend waren. Ster ker, de burgemeester heeft al - sa men met politiemensen - een ge sprek met buurtbewoners gehad. Problemen met drugsgebruik en drugsdealers zijn na sluiting van een illegaal verkooppunt sterk af genomen. Maar bewoners van de Kleine Bagijnestraat en omge ving hadden nog wel veel last van vandalisme en luidruchtige Burgemeester Hulst werkt met politie en horeca aan maatregelen om straatrumoer en vandalisme te beteugelen bezoekers, die vaak 'ruwe taal' be zigen, van uitgaansgelegenheden. Behalve met bewoners heeft Mulder ook al gesproken met ver tegenwoordigers van de horeca. Het convenant met horeca-exploi- tanten, die amokmakers bepaal de tijd uit hun etablissement kunnen weren, is een goed in strument, benadrukte de burge meester. Maar vóór de zomer van volgend jaar wil hij ook een actie plan klaar hebben om het straat rumoer, 'dat ons een doorn in het oog is', sterk terug te dringen. „We hebben nog even de tijd voor verder overleg, omdat het de laatste weken weer een stuk rustiger is", liet Mulder weten. De WD vroeg de raad 50.000 eu ro uit te trekken om bij Hoofd plaat, door middel van zandop- spuiting, een nieuw strandje aan te leggen. Dat voorstel kreeg geen enkele steun. Alle andere fracties vroegen zich af of die 50.000 euro genoeg is. Ook wezen ze erop dat in de toekomst geld nodig is voor onderhoud om het strandje in stand te houden. Daar was wethouder Peter Ploe- gaert het mee eens. „De dorpsraad heeft bij ons een verzoek neerge legd om mee te denken over een strandje en heeft het over andere bedragen. De dorpsraad spreekt over 150.000 euro." De dorpsraad is wel bereid mee te helpen zoe ken naar andere geldschieters. Volgens raadslid Philip Tho- maes, initiatiefnemer van het WD-voorstel, is intussen zo'n 15.000 euro bij elkaar gesprokkeld. B en W zetten nu alles op een rij tje en komen terug bij de raad. MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 Gierende zenuwen, groot applaus door Sheila van Doorsselaer Maarten van Iwaarden en zijn coach Gino Buysrogge doen de Kampvuurmedley, foto's Peter Nicolai DJ Gregory (uit Duivelshoek) zette een superstrakke set neer met vloeien de overgangen. Femke en Stijn vormden het gelegenheidsduo NoSense en lieten het pu bliek meeklappen op hun zelfgeschreven nummer End Up Like Me. door René Hoonhorst HULST. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder werkt samen met de politie aan een plan om overlast in de Kleine Bagijnestraat in het Hulster centrum in de toe komst te minimaliseren. Bewo ners en omwonenden hadden af gelopen maanden (opnieuw) veel last van lawaai en vandalisme, vooral in de nachtelijke uren van vrijdag tot en met zondag. door Martijn de Koning HOOFDPLAAT. De Sluise gemeente raad wil nog geen geld uittrekken voor een opknapbeurt van het strandje bij Hoofdplaat. Maar het dorp hoeft nog niet helemaal te wanhopen. B en W gaan onderzoe ken wat het kost om een duur zaam strandje aan te leggen en leg gen de uitkomst voor aan de raad. Fransien Buijsrogge bezorgde met haar vertolkingvan Part of Your World (uit De Kleine Zeemeermin) het publiek kippenvel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70