Extra prijs! 10 november Financiering voor verkennende studie is overigens nog niet rond Uit verkenning moet blijken dat tram van België naar Breskens écht kansrijk is, of een utopie. :jfi5DTf' \W Ze ging'zeker en vast verder fstappen', vertelde Tracy uit 'Knokke bij de EHBO post in Oost burg. Zij was zondag een van de 1380 deelnemers aan de 42e bevrijdingsmars, die ook over de J Statendijk bij IJzendijke (foto) trok.. Een trotse organisator, Danny /|_annoy, liep gisteren voor de 41e 'keer. Toen de hielen van Tracy in des I tape waren gezet, kon ze verder stappen richting eindpunt Knokke. MIDDELBURG. Over het doortrek ken van de Belgische kusttram tot in Zeeuws-Vlaanderen is al een stapel rapporten geschreven. Afge lopen vrijdag besloten Provinciale Staten dat er nog een verkennen de studie aan kan worden toege voegd. Wat initiatiefneemster Pa tricia de Milliano (CDA) betreft moet die het antwoord geven op de vraag nu of nooit. „Ik was blij met de brede steun in de Staten. Bijna iedereen wil het nog een kans geven. Een laat ste kans voor de tram. Of het blijkt een utopie en dan moeten we constateren 'dit gaat het nooit worden', of we gaan aan de slag." De Millianio rekent stiekem op dat laatste. Overigens is de finan ciering van de verkenning nog niet rond. De provincie betaalt 30.000 euro. Daar moeten de Scheldemondraad en de gemeente Sluis ieder nog 15.000 euro bij leg gen. „Ik verwacht eigenlijk geen problemen", zegt De Millianio daarover. Liefst had zij nu al gezien dat een echt haalbaarheidsonderzoek wordt uitgevoerd naar het door trekken van de kusttram naar Bres kens, maar financieel is dat een brug te ver. Dat kost bijna drie ton. Nu hoopt ze dat de verken ning, die op 1 mei 2016 klaar moet zijn, zal uitwijzen dat met zo'n haalbaarheidsonderzoek veel Euro pees geld kan worden binnenge- hengeld. Voorgaande studies zijn te veel uitgegaan van een recreatieve functie van een kustverbinding, maar volgens De Milliano wordt het project veel kansrijker als het wordt geplaatst in het licht van de economische ontwikkeling van West-Zeeuws-Vlaanderen. De Bel gische vervoerder De Lijn denkt er over de kustverbinding door te trekken naar het Vlaamse Westka- pelle. Als besloten wordt de tram lijn door te trekken naar Breskens, waar met hulp van de provincie De provincie betaalt 30.000 euro. Daar moeten Sluis en de Scheldemondraad nog 15.000 euro bij leggen een toeristische hotspot, inclusief appartementen en een nieuwe jachthaven, wordt ontwikkeld, kan geput worden uit grote Euro pese fondsen voor interregionale en grensoverschrijdende infra structurele projecten. De kust tram zou vele tientallen miljoe nen euro's gaan kosten. De verken ning moet onder meer in kaart brengen welke overheden en orga nisaties zouden willen investeren. Koop uw lot vóór morgen 18:00 uur! ":c: v foto Petér Nicolai zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Nu of nooit voor kusttram door Ernst Jan Rozendaal Staatsloterij Bij een 1/1 Staatslot, zie: staatsloterij.nl/extraprijs SPEEL BEWUST 18+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67